Kam do Slovinska do hor?

Kam jet do Slovinska do hor

Absolutní jedničkou mezi nejoblíbenějšími místy ve Slovinsku je kouzelné jezero Bled. Najdete ho na úpatí Julských Alp. Bled je oblíbeným letoviskem už od nepaměti. Dnes tu najdete řadu luxusních hotelů a promenádu podél jezera.
Archiv

Kam se podívat ve Slovinsko

10 Nejlepších míst, které musíte vidět ve Slovinsku. Prožijte svou dovolenou v srdci horského Slovinska.Jezero Bled. Bledské jezero nabízí překrásný panoramatický výhled na okolní celoročně zasněžené hory.Jeskyně Postojna.Národní park Triglav.Piran.Ljubljana.Lipica.Predjama.

Jaké je moře na Slovinsku

I Slovinsko má své moře. Krátké, ale nádherné pobřeží Jadranu, které omývá slovinské pobřeží, měří pouhých cca 43km včetně všech zátok a výběžků.

Kam k moři na Slovinsku

Piran – nejkrásnější město slovinského pobřežíPortorož – luxusní letovisko s velkou písečnou plážíIzola – klidné městečko a méně turistůKoper – hlavní město slovinského pobřeží a přístav.Ankaran – zelené letovisko pro milovníky přírodního koupáníTerst – italské město na dohled od slovinských hranic.

Kdy vyrazit na Slovinsko

Letní podnebí ve Slovinsku je lehce teplejší než u nás. K moři lze do tepla vyrazit zhruba od konce května do konce září. Na hory je vhodnější období od druhé poloviny června do konce srpna.

Jak velké je Slovinsko

20 273 km²Slovinsko / Rozloha

Kam na vikend Slovinsko

Stačí si vybrat, co chcete vidět a zažít.Triglav.LublaňJezero Bled.Vodopád Boka.Soutěska Vintgar.Bohinjské jezero.Jeskyně Postojna.Piran.

Kde parkovat v Izole

Město dříve žilo hlavně z rybolovu, dnes navíc z turistického ruchu. Zaparkovat se dá bezplatně (ve městě velmi ojedinělé!) u místního skate parku – za okno napíšete čas příjezdu a 2 hodiny jsou automaticky zdarma. Odtud je to do centra asi 10 minut.

Jak dlouho se jde na Triglav

Tato národní a zároveň nejvyšší hora Slovinska, jakožto celé pohoří Julských Alp nás přitahuje již nějaký ten pátek. Střádáme proto plány navštívit Julské Alpy někdy ke konci června. V době, kdy odtává sníh a strmá horská údolí zdobí spousta pestrobarevných květin.

Jak se dostat na Slovinsko

Pro cestu do Slovinska z České republiky je možné využít nočních vlaků Praha – Vídeň – Lublaň (s jedním přestupem) nebo Praha – Linz – Salzburg – Lublaň (s dvěma přestupy). Z denních spojů lze využít spojů Praha – Vídeň – Villach – Lublaň nebo Praha – Videň – Maribor – Lublaň.

Proč jet do Slovinska

Slovinsko je země, kde se snoubí rakouská přesnost a balkánská divokost. „Malá země, která může nabídnout vše, co jen země v Evropě je schopná nabídnout. “ Toto je nejen slogan mnoha slovinských cestovních kanceláří, ale hlavně absolutní pravda, na které se shodnou všichni, kdo jen trochu stačili tuto zemi poznat.

Kam v okolí Mariboru

Kromě Mariboru nabízí Slovinsko další krásná místa a města. Mezi ta nejzajímavější místa Slovinska co vidět tak patří hlavní město Lublaň, jezero Bled a Bohinj nebo také turistika v pohoří Triglav, údolí Soča. Lublaň není velká, ale její staré město je jedno z nejkrásnějších v Evropě.

Co navstivit po ceste do Chorvatska

S plánem je možné navštívit historicky a kulturně zajímavá města jako Lublaň, Maribor, Ptuj nebo středomořský Piran. Přírodní zajímavosti v podhůří Julských Alp, zejména jezero Bled a jednu z největších krasových jeskyní Evropy, Postojenskou jeskyni.

Kam v Izole

Leží přitom nedaleko, proto vám nic nebrání se vydat do Piranu na výlet.Besenghi degli Ughi – barokní palác italské rodiny.Kostel sv.Paláce Manzioli a Lovisato – v duchu italské gotiky.Kostel Panny Marie Alietské – nejstarší kostel v Izole.Městský palác a kamenný lev hledící k přístavu.

Jaké pláže jsou ve Slovinsku

ObsahAnkaran – klidné letovisko s dostatkem stínu.Koper – dvě městské pláže.Izola – městská pláž i koupání s antickými památkami.Strunjan a Měsíční záliv – nejkrásnější pláž ve Slovinsku.Piran – koupání s kulisou historického městečka.Portorož – velká písečná pláž s moly.Mapa – kde kterou pláž najdete.

Jak je náročný výstup na Triglav

Výstupové místo se nachází kousek za parkovištěm u chaty Aljažev dom v údolí Vrata, kam se dostanete z nedaleké obce Mojstrana. I když bývá tato trasa označovaná jako ferratová, nečekejte vyloženě ferratu vedoucí až k vrcholu.

Co si vzít s sebou na Triglav

Triglav byl starý slovanský bůh se třemi hlavami, které symbolizovaly nebe, zemi a peklo. My máme s sebou jiného slovanského boha – Radegasta. Pouze jednu plechovku, a tak se dělíme o každý hlt piva.

Jak nejlepe do Slovinska

Přestože v současné době neexistuje přímé spojení mezi Českem a Slovinskem, můžete z Prahy, Pardubic či Brna do hlavního města Lublaně pohodlně cestovat s přestupy ve Vídni a Villachu – na toto spojení lze zakoupit v e-shopu a u pokladních přepážek výhodnou jízdenku Včasná jízdenka Evropa.

Co je potřeba na cestu do Slovinska

Pro vstup do Slovinska není třeba předkládat žádný vstupní formulář. Nelze vyloučit změnu epidemiologické situace, a proto doporučujeme sledovat oficiální stránky slovinské vlády. Upozorňujeme: Upozorňujeme, že pro cestu do Slovinska je nezbytné mít při sobě platné cestovní doklady.

Co si přivézt ze Slovinska

Pány určitě potěší lahvinka některé z místních kořalek, případně balení plechovek piva Laško nebo Union. Slovinsko je známé i díky včelařství, takže si můžete dovézt sklenici medu a dalších výrobků z medu. Málokdo možná ví, že ze Slovinska pochází známá značka sportovní lyžařské obuvi Alpina.

Kde se vykoupat po ceste z Chorvatska

Při západní cestě přes Alpy na Istrii se hodí zastavit třeba u jezera Ossiacher See u Villachu, které je po cestě, s minimální zajížďkou. Téměř jedenáct kilometrů dlouhé a až padesát metrů hluboké jezero díky teplému klimatu láká k vykoupání klidně už v květnu, plavce nadchnou i bahamsky měkké písečné pláže.

Kde se zastavit po ceste do Chorvatska s detmi

Pokud cestujete s malými dětmi, netoužíte po přírodních ani kulturních památkách a chcete prostě jen dopřát dětem trochu zábavy, pak navštivte Zoo Herberstein. Z dálnice kousek před Grazem si zajedete asi 20 kilometrů. Příjemnou lehce turistickou procházku nabízí 40 minut severně od města Graz soutěska Kesselfallklamm.

Co delat v Izole

Výhodou v Izole je, že všechna turistická místa jsou soustředěna do okolí starého přístavu a v blízkosti Velkého náměstí (Veliki trg). A už jen procházka z pláže do centra úzkými uličkami, pro které je typické mírné klesání a stoupání kolem okolních domů s pastelovými fasádami, má své nezaměnitelné kouzlo.

Jak dlouho trvá výstup na Triglav

Co se týče časové náročnosti, cesta přímo na vrchol zabere asi 6 až 7 hodin.

Co potřebuji na cestu do Slovinska

Pro vstup do Slovinska není třeba předkládat žádný vstupní formulář. Nelze vyloučit změnu epidemiologické situace, a proto doporučujeme sledovat oficiální stránky slovinské vlády. Upozorňujeme: Upozorňujeme, že pro cestu do Slovinska je nezbytné mít při sobě platné cestovní doklady.