Co se nesmí vzít na Island?

Co se nesmí vozit na Island

Platí zákaz dovozu narkotik, vajec, masa, mléka a mléčných výrobků. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz živých zvířat, rostlin a léků nad přiměřenou osobní potřebu.
Archiv

Co se nesmí vyvážet z Islandu

Co se nesmí odvážet z Islandu

Z Islandu si nesmíte odvézt nic z chráněných druhů rostlin, žádné ptáky, ptačí vejce ani skořápky z vajec či ptačí hnízda. Zakázáno je také poškozovat a vyvážet krápníky z jeskyní. Vyvážet se též nesmí (bez zvláštního povolení) jakékoliv předměty historické či archeologické hodnoty.
ArchivPodobné

Jaké oblečení si vzít na Island

Oblečení: Protože je počasí na Islandu převážně chladnějšího rázu, měli byste si do zavazadla zabalit především zimní či podzimní oblečení (mikinu, svetr, triko s dlouhým rukávem, softshell bundu, nepromokavou bundu). Zapomenout byste pak neměli samozřejmě ani na spodní prádlo, pyžamo a ponožky.
Archiv

Na co si dát pozor na Islandu

PŘEHLED NEBEZPEČÍ NA ISLANDU:NÁHLÉ ZMĚNY POČASÍ: na Islandu se počasí může změnit i během několika minut.VELKÉ VLNY: na Islandu jsou místa, kde hrozí nenadále vlny, jakési nenadále jednotlivé tsunami.HORKÉ PRAMENY: jsou přírodním elementem, které na Islandu působí nejvíce zranění mezi turisty.

Jaké jsou zásuvky na Islandu

Nabíjení: Elektrické zásuvky jsou zde stejné jako u nás. Jedná se tedy o typ C, kdy má nabíječka zakončení dvěma hroty. Stejné zástrčky do elektrické zásuvky se používají po celé Evropské Unii s jedinou výjimkou, a to Irsko.

Co vědět před cestou na Island

Před odjezdem se podívejte na předpověď počasí, oblečte se podle ní a přibalte navíc jednu neprofoukavou a nepromokavou vrstvu. Neberte si deštník, ve větru vám bude k ničemu. Na Islandu může být i v zimě překvapivě ostré slunce, hodit se bude opalovací krém a sluneční brýle.

Co si koupit na Islandu

Co koupit. Island nepatří ke klasickým nákupním destinacím, přesto si odtud můžete odvézt pěkný dárek nebo suvenýr. K těm nejtypičtějším patří třeba pletené oblečení z vlny, jako jsou vlněné svetry zvané lopapeysa, čepice nebo rukavice, ale také keramika, skleněné výrobky či šperky ze stříbra nebo lávového kamene.

Jaké kalhoty na Island

VODĚODOLNÉ A VĚTRUVZDORNÉ KALHOTY: dle typu vaší cesty zvažte jak teplé a případně kolik kalhot si vezmete. Rozhodně není dobré počítat s tím, že si na Islandu vystačíte s džínami, i přesto, že se budete ubytovávat v hotelech a neplánujete dlouhé treky.

Jaké boty na Island

Ideální je mít již ozkoušené boty, aby se vám z nich nedělali puchýře při delších tůrách. Tyto „hlavní boty“ musí být nepromokavé, kotníkové, ale zároveň prodyšné. Pokud letíte s přestupem, z vlastní zkušenosti doporučuji, si tyto boty vzít do příručního zavazadla a nebo přímo na sebe.

Jaké napětí je v zásuvce

V drtivé většině Evropy se v elektrických zásuvkách můžeme setkat s napětím 230 V a frekvencí 50 Hz. Oproti tomu v USA je běžné napětí 110 až 120 V, frekvence pak 60 Hz.

Jaké jsou ve Francii zásuvky

V Francie jsou elektrické zásuvky a zástrčky typu C nebo E. Typ C má dva kulaté kolíky a typ E má dva kulaté kolíky a otvor pro uzemňovací kolík zásuvky. Ve státě Francie je voltáž 230 V a frekvence napětí je 50 Hz.

Jak nejlepe na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C. V těchto měsících Slunce takřka nezapadá, a po většinu dne je tak islandská krajina zalita denním světlem.

Jak draho je na Islandu

Island je známý svými vysokými cenami a patří k nejdražším zemím v Evropě. Musíte počítat s tím, že za potraviny ze supermarketu zaplatíte zhruba 2,5x více než v Česku a v restauraci si připlatíte přibližně 3x více, litr benzínu je zhruba o 10 Kč dražší než v ČR…

Jaké jsou zásuvky v Irsku

Napětí pro velkou Británii a Irsko je 230 V, přičemž většina elektrických spotřebičů používá napětí 220 –240 V. Zásuvky ve Velké Británii a Irsku vyžadují jedinečný typ zástrčky se 3 plochými obdélníkovými kolíky.

Co je to SCHUKO

"SCHUKO" označuje systém zásuvek a zástrček na 230V používaný v Německu a mnoha dalších zemích Evropy, který není automaticky kompatibilní s naším systémem (používaným mmj. i na Slovensku, v Polsku, Francii a v Belgii).

Kdy nejlépe na Island

Asi nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, tedy přibližně od konce května do začátku září, kdy mohou teploty na ostrově přesáhnout až 20°C. V těchto měsících Slunce takřka nezapadá, a po většinu dne je tak islandská krajina zalita denním světlem.

Jaká je islandská měna

Platidlem na Islandu je islandská koruna (ISK), která se dělí na 100 aurarů. Současný kurz islandské koruny je přibližně 100 ISK = 19 Kč. Směna peněz je na Islandu možná ve všech bankách, na letištích a ve většině hotelů.

Kdy jet na Island

Nejideálnějším obdobím pro návštěvu celého ostrova je léto, které je mezi červnem a srpnem velmi mírné s průměrnými maximy teplot okolo 13oC. Noční teploty téměř vždy klesnou pod 10oC. Teplé letní dny mohou dosáhnout na 20 – 25oC. Nejvyšší zaznamenaná teplota byla v srpnu 1939, a to 30,5oC.

Co si koupit v Irsku

Irsko – nákupy a suvenýryPánský svetr s tradičním aranským vzorem.Nezaměnitelné pivo značky Guinness.Irská polévka s mořskými plody.

Na co si dát pozor v Irsku

11 postřehů z IrskaFast-foody jsou jednoduše všude.Ano, jezdí se vlevo.Nemá cenu čekat na sušší období, takové není, spíš sledujte teploty.Elektrické zásuvky jsou jako v Británii, takový divně placatý.Irsko není země pro chudý cestovatele.Na pořádnou motyku si počkejte do Čech.Wi-Fi sem, Wi-Fi tam.

Jaké jsou zásuvky ve Švýcarsku

Typ J – elektrické zásuvky ve Švýcarsku

Tento zvláštní typ elektrické zásuvky je částečně podobný zásuvce typu C, ale má tři kolíky, přičemž prostřední je napojen na zemnící vodič. Pro optimální využití tak budete na dovolené ve Švýcarsku potřebovat redukci.

Kdy je na Islandu noc

Půlnoční slunce

Letní slunovrat probíhá mezi 20. a 22. červnem. Půlnoční slunce, pravý islandský drahokam, nastává těsně po půlnoci a znovu vychází těsně před třetí hodinou ranní.

Jak dlouho trvá cesta na Island

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Island ? 4:00 2920 km
Délka letu do Izraele ? 3:20 2420 km
Délka letu do Japonska ? 11:15 8970 km
Délka letu do Jordánska ? 3:20 2540 km

Čím je zajímavé Irsko

Jeho nejhlavnějším symbolem je harfa. Zajímavostí je, že Irsko je jedinou zemí jejíž státním znakem je hudební nástroj. ☘️ Dalším symbolem Irska je whiskey a pivo Guinness, ale i keltský kříž, jetel a irský vlkodav. ☘️ V Irsku je upřednostňováno označení whiskey, kdežto ve Skotsku whisky.

Čím je známé Irsko

☘️ Populární trojlístek není hlavním symbolem Irska. Jeho nejhlavnějším symbolem je harfa. Zajímavostí je, že Irsko je jedinou zemí jejíž státním znakem je hudební nástroj. ☘️ Dalším symbolem Irska je whiskey a pivo Guinness, ale i keltský kříž, jetel a irský vlkodav.