Co si vzít s sebou do Spanelska?

Co se nesmi dovazet do Španělska

Španělsko podepsalo CITES, což je mezinárodní dohoda o zákazu obchodu s ohroženými druhy zvířat a rostlin, která se celosvětově týká více jak 800 druhů. Patří sem mj. například korály, mušle, kaktusy, orchideje a želvy. Těmto „suvenýrům“ se vyhněte: v případě porušení zákona hrozí trestní stíhání.
Archiv

Co se Snida ve Španělsku

Jak tedy vypadá španělský den Snídaně je podobná jako v Čechách. Nejčastěji se pije káva s mlékem a k ní se přikusuje opečený chléb s olivovým olejem, případně s rajčetem.

Co do Španělska

Vstup na území Španělska ze zemí EU či zemí Schengenu není ničím omezen. Španělsko 2. června 2022 zrušilo pro osoby vstupující na území Španělska ze zemí EU či zemí schengenského prostoru povinnost předložit jak příjezdový formulář, tak certifikát o očkování, absolvování testu či o prodělání covid-19.

Co vědět před cestou do Španělska

Doporučujeme před cestou přihlásit se do aplikace českého Ministerstva zahraničí DROZD, který úřadům pomůže v rychlejší komunikaci v případě jakékoliv nečekané události. V případě, že se u vás projeví symptomy covidu-19, nechoďte k lékaři, ale zůstaňte tam, kde jste ubytovaní.

Co se nesmí vozit do Ománu

Do země je zakázáno dovážet následující položky: narkotika, části rostliny či semena konopí (cannabis), pornografické publikace, střelné či bodné zbraně a další. Dovoz některých léků, které jsou v České republice povoleny, může být v Ománu omezen (např. Codein).

Co se nesmí vyvážet z jordánská

Z Jordánska je zakázáno vyvážet jakékoliv starožitnosti či archeologické nálezy, zlato nezpracované do šperků a nasbírané nebo bez dokladů zakoupené korály a mušle. Na hraničních přechodech (včetně letiště) jsou prováděny časté a pečlivé kontroly.

Co jedí ve Španělsku

Španělé konzumují ryby, mořské plody, vepřové maso nebo sušenou šunku. Ke všem jídlům podávají zeleninové saláty, které obsahují rajčata, papriky, olivy, česnek, cibuli a především olivový olej. Mezi oblíbená koření patří šafrán a římský kmín. Do sladkých jídel přidávají med, mandle a ovoce.

Co se dá koupit ve Španělsku

K tradičním produktům patří kožené výrobky, např. bundy, vesty, kabelky, peněženky a boty, jejichž nákup se cenově rozhodně vyplatí. Rovněž kosmetika a parfémy pořídíte za výhodné ceny. Z dražších, ale typických dárků, si potom můžete koupit zlaté a stříbrné šperky nebo třeba křišťál.

Proč jet do Španělska

Španělsko je již léta ideální destinací pro sportovní turistiku. S více než 25 maratony ročně, tisíci trasami pro pěší turistiku, cykloturistiku a jízdu na koni se řadí mezi TOP destinace pro aktivní trávení volného času a sport. Nechybí ani důležité optimální počasí a podmínky.

Jaký cestovní doklad do Španělska

Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Jak dlouho trvá cesta do Španělska autem

Na kolik vyjde cesta autem do Španělska

Trasa Poplatky Čas
Do Španělska 4 940 Kč 18-20 hodin

Jak dlouho se jede do Španělska

Přímý let nabízí z Prahy hned několik společností (ČSA, Sky Europe, Iberia) a jeho délka se pohybuje kolem 2,5 – 3 hodiny. Ve Španělsku je téměř 50 letišť, nejvyužívanější jsou samozřejmě v Barceloně a Madridu. Ceny za letenku se liší podle společností a data rezervace.

Na co si dát pozor v Ománu

Omán je velmi bezpečnou destinací. I kapsářství je méně běžné než v západních zemích. Přesto je ale lepší dávat si pozor na své věci v místech s mnoha lidmi (tržiště apod.). Je vhodné se mít na pozoru s dopravou, hlavně při přecházení přes cestu, jelikož zdejší řidiči nejsou zvyklí před chodci zastavovat či brzdit.

Co se vyplatí koupit v Ománu

Co si v Ománu koupit

Omán je známý především výrobou nejrůznějších řemeslných výrobků – keramiky, šperků, kožených výrobků, výrobků z palmových listů, koberců nebo textilu, které se dají koupit zejména ve specializovaných obchodech a na arabských trzích, zvaných souky.

Co se dá koupit v Jordánsku

Co v Jordánsku koupit

Pro Jordánsko jsou typické zejména nejrůznější gastronomické produkty, jako jsou sladkosti, čokoláda, ořechy, koření, olivový olej a také přírodní kosmetika (například mýdlo z olivového oleje nebo kosmetika z Mrtvého moře) a dále keramika s mozaikovým vzorem, oblečení, koberce nebo šperky.

Co se vozí z Jordánska

Jordánci jsou zruční řemeslníci i umělci

Jako drobný suvenýr z Jordánska, si můžete také koupit lahvičku s barevným pískem, kterou vám vyrobí místní umělci v Petře a Aqabě. Jejich hravé vzory jsou pro Jordánsko specifické. Lahve naplněné pestrobarevnými písky byly vyráběny řemeslníky v Petře a Aqabě po celá desetiletí.

Co pijí Španělé

Španělé se alkoholu rozhodně nebojí a víno je součástí téměř každého jídla. Stolní vína jsou kvalitní a díky teplému podnebí také silná, za nejlepší se považují vína z La Rioja. Oblíbený je i ovocný punč s vínem zvaný Sangría. Dále se můžete setkat s šumivým vínem Cava, dezertním Sherry či různými koňaky.

Kdy je ve Španělsku siesta

Siesta je krátký spánek uprostřed dne, často po obědě. Tato doba spánku je společná tradice v některých zemích, zejména tam, kde je teplé počasí. Slovo siesta pochází ze španělštiny, je odvozeno z latinského hora sexta (šestá hodina, rozumí se šestá hodina dne čili poledne) a v podstatě znamená pauzu uprostřed dne.

Na co si dát pozor ve Španělsku

Co ve Španělsku rozhodně nedělat:Objevit se na večeři před devátou.Podávat ruku ženěJíst jako v mense.Házet Španěle do stejného pytle.Pozor na politiku.Učit se trochu španělsky.Dát šanci španělskému jídlu.Pařit v noci a odpočívat odpoledne.

Co je levné ve Španělsku

Ve Španělsku vynikají Alcampo, Carrefour, Dia, Eroski, Lidl a Mercadona. Kupříkladu margarín, rybí filé nebo víno tam seženeme levněji než v tuzemsku. Počítáme podle aktuálního měnového kurzu: 1 euro = 23,365 Kč.

Jak se platí ve Španělsku

Měna, ceny, nákupy. Španělsko je členem Evropské Unie a od roku 2002 je oficiální měnou EURO.

Kam jet na dovolenou do Španělska

Ať už se vypravíte za poznáním historických památek nebo k moři, Španělsko vás určitě nezklame!Sevilla.Ibiza.Barcelona.Tenerife.Madrid.Mallorca.Malaga.Valencie.

Kde není potřeba pas

Kromě Turecka, Ukrajiny, Běloruska, Ruska a Grónska je tedy možné vycestovat jen s občanským průkazem do všech zemí EU. Z exotických destinací to je pak pár vybraných zámořských území Francie. Ale opravdu jen pár vybraných, do všech ostatních je potřeba cestovní pas.

Kam se dostanu bez pasu

Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Island, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko.

Jak nejlevněji do Španělska

Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Španělsko za posledních 72 hodin je 692 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Barcelona Letiště Barcelona-El Prat). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Španělsko za posledních 72 hodin je 1 688 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Barcelona Letiště Barcelona-El Prat).