Kam vyhodit prazdnou bombu?

Kam vrátit prázdnou plynovou bombu

v případě, že chce láhev po spotřebování LPG vrátit, přinese ji na prodejní místo spolu se zálohovým listem a obchodník mu vrátí peníze. Pokud chce ale další plyn, jednoduše si u obchodníka vymění prázdnou láhev za plnou, přičemž už platí jenom za obsah – plyn LPG (propan či propan butan).

Kam vyhodit bombu

Pokud nevíš kam s prázdnou bombou a nudíš se, tak zajeď na nějaké větší letiště pokus se ji vyhodit do koše. Budeš mít o zábavu postaráno.
ArchivPodobné

Co s prázdnou plynovou bombou

Nenechávejte ji na ulici nebo na chodníku. Nepřevezme ji od vás ani sběrný dvůr. Jako optimální se jeví prázdnou bombu prodat na inzerát (pokud není starší 10ti let). Další možnost je kontaktovat výrobce nebo plnírny a pokusit se domluvit napřímo.
Archiv

Kam s prázdnou kartuší

Na plynové kartuše se nevztahuje povinnost zpětného odběru, zároveň je nelze opětovně naplnit. A kvůli tomu, že jde o tlakové nádoby je nelze vyhodit ani do kontejnerů na kovový odpad. Nejčastěji doporučovaným způsobem je vyhození prázdné plynové kartuše do popelnice na směsný odpad.

Kde vrátit PB láhev

„Máte-li k dispozici doklad o koupi láhve od původního prodávajícího, měl by prázdnou PB láhev vykoupit zpět. Pokud jej nemáte, což je velmi pravděpodobné, můžete zkusit vrátit láhev výrobci, případně přímo v některé z plníren.

Kde sehnat propan

Zkapalněný ropný plyn neboli propan-butan (LPG) je k dostání v široké obchodní síti. Může jít o prodejní místa menších lokálních dodavatelů, obchodníky s domácími potřebami, čerpací stanice, ale i velké hobbymarkety.

Kam s plechovkou od piva

Novinka v třídění odpadu: Plechovky házejte do plastu (žluté kontejnery)

Kam se starou peřinou

Do kontejneru na textil rozhodně nepatří znečištěné či mokré oblečení, polštáře, peřiny nebo koberce. S těmi musíte zamířit na sběrný dvůr.

Jak dlouho vydrží plyn v bombě

Běžná PB lahev je použitelná maximálně 10 let od poslední platné revize. U organizací splňujících nejpřísnější kvalitativní kriteria je doba použitelnosti prodloužena na 15 let od poslední platné revize.

Co dělat s prázdným tonerem

Přestože toner není přímo klasifikován jako nebezpečný odpad, do klasického odpadkového koše se směsným odpadem rozhodně nepatří. Je to sice nejjednodušší řešení, ale nepříliš ohleduplné k životnímu prostředí. Další možností je dát tonery do sběrného dvora.

Kam patří pytle od cementu

Papírové pytle od stavebních hmot (cementu, vápna, stavebních lepidel apod.), použité kapesníky, ubrousky, dětské pleny, čajové pytlíky a kávové filtry také nepatří do kontejneru na papír, ale do nádoby („popelnice“) na směsný odpad!

Jaký plyn pro grilování

Plynové lahve se liší i náplní

Nejběžnější je směs propanu a butanu, některé typy však mohou obsahovat jen čistý propan. Výhřevnost obou těchto plynů je stejná, takže na běžné grilování vám bohatě postačí jejich směs, pokud však chcete grilovat za nižších teplot, poohlédněte se raději po láhvi s čistým propanem.

Kde vyměnit propan butan

Může jít o prodejní místa menších lokálních dodavatelů, obchodníky s domácími potřebami, čerpací stanice, ale i velké hobbymarkety.

Kde sehnat bombu

Na benzinkach je prodávají. My kupujeme do grilu modrou bombu, přímo se to tak jmenuje i vypada. Na jejich stránkach je seznam benzinek kde je maji.

Kam se hází krabice od mléka

Kam tedy krabice od mléka správně vyhodit Je to velmi jednoduché. Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů. Patří sem veškeré nápojové obaly označené jako C/PAP, 81 nebo 84.

Kam patří víčka od piva

Kovové obaly a hliníková víčka odhazujte, do sběrných nádob nebo pytlů určených pro sběr kovů. Větší množství můžete odnést do sběrného dvora nebo výkupny kovů.

Kde se vykupuje peří

Cena za vykoupené peří je 20 Kč/kg.

je obvykle nevyhovující. Nevykoupené peří nelikvidujeme, vracíme ho zákazníkovi. Pokud Vás zajímají další informace ohledně výkupu peří, kontaktujte nás se svým dotazem prostřednictvím bezplatné infolinky 800 100 488.

Kam vyhodit záchodové prkénko

s plastem, jinde můžete najít kontejnery na kovy na sběrných hnízdech, další možností je kovy odevzdat ve sběrném dvoře. Kovy větších rozměrů můžete odkládat na sběrné dvory nebo do nejbližších sběrných surovin/kovošrotů. Nepatří do směsného odpadu.

Jak poznat prazdnou PB láhev

Opatrnost se vyplatí už při nákupu plynové lahve

Sebelepší zacházení s plynovou lahví může být zbytečné, pokud ji při nákupu zapomenete zkontrolovat. Jak tedy poznat bezpečnou lahev Pečlivě si prohlédněte pečeť a zaměřte se na celkový vzhled lahve – neměla by být nikde promáčklá, rezavá a nesmí mít poškozený límec.

Kde skladovat plynovou bombu

Co se skladování týče, musejí být lahve uložené vždy ve svislé poloze, tedy nastojato. Chcete-li nádoby uskladnit na delší dobu, najděte pro ně nejvhodnější místo. Prostor musí být větraný a současně umístěný nad úrovní terénu. Propanové a propan butanové nádoby nesmí být vystaveny výrazným tepelným výkyvům.

Co s použitou cartridge

Sběrový dvůr

Prázdné tonery a inkoustové náplně můžete také odevzdat ve sběrovém dvoře ve vašem městě či obci. To platí bez ohledu na to, zda jde o elektrozařízení nebo nikoliv. Veškeré prázdné tonery a inkoustové kazety totiž obsahují zbytky látek, které nepatří do běžného ani separovaného odpadu.

Kam vyhodit použité cartridge

když hrozí vysypání toneru a znečištění okolí nebo dalších zařízení, lze je odevzdat jako standardní odpad, tedy např. do sběrného střediska odpadů jako nebezpečný odpad.

Kam vyhodit skelnou vatu

Staré minerální vaty mohou obsahovat podíl až 80 % recyklovaného skla. Je proto potřeba s nimi nakládat s opatrností, zabalit je do igelitových pytlů a odvézt do sběrného dvora. Starou minerální vatu opatrně zabalte do pytlů a odvezte do sběrného dvora.

Kam vyhodit obal od Domestosu

Máte doma zbytky kosmetiky, kterou již nevyužijete Vytřete jejich obsah či slijte obal do pytlíčku. Jeli ho menší množství, vyhoďte pytlík do směsného odpadu, ve větším množství jej odvezte na sběrný dvůr. Prázdné plastové obaly pak vytřiďte do plastů.

Jak dlouho vydrží 10 kg plynu gril

Jak dlouho vydrzi 10 kg PB láhev

Běžná PB lahev je použitelná maximálně 10 let od poslední platné revize. U organizací splňujících nejpřísnější kvalitativní kriteria je doba použitelnosti prodloužena na 15 let od poslední platné revize.