Jak nejlépe zateplit střechu?

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.
Archiv

Čím se zatepluje střecha

Mezi takové materiály patří například tvrdé polyuretanové, resp. polyizokyanurátové izolační panely s označením PIR izolace, které nabízí významné technické výhody a hodí se právě pro nadkrokevní izolace šikmých střech a pro izolace střech plochých.
Archiv

Jaký typ zateplení je nejlepší pro šikmou střechu

Zvoleným tepelně izolačním materiálem je pěnový polyuretan. Pěnový polyuretan má nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech používaných materiálů a již při relativně malých tloušťkách izolační vrstvy lze vyhovět současným požadavkům na zateplení šikmých střech. Polyuretan však nabízí velkorysá řešení i do budoucna.
Archiv

Jak silnou izolaci střechy

Norma doporučuje hodnotu součinitele prostupu tepla 0,15 až 0,10 W/m2K pro šikmou střechu se sklonem do 45° včetně. Podívejte se na postup zateplení energeticky vyhovující střechy.

Jak zateplit střechu z venku

Nadkrokevní izolace znamená, že je instalována nahoře nad krokvemi. Mohou se pro ni používat všechny dostupné tepelné izolanty, skleněné a kamenné vlny, polystyreny nebo moderní tepelné izolace na bázi PIR, PUR nebo fenolické pěny.

Jak správně zateplit půdu

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jak dlouho trvá zateplení střechy

Jak dlouho budou zateplovací práce trvat Zateplení polystyrenem trvá podle složitosti zakázky a v závislosti na klimatických podmínkách asi 2–3 týdny. Je však třeba počítat s přípravnými pracemi (vytvoření projektové dokumentace, výběr a oslovení stavební firmy, nákup izolantu apod.).

Jakou izolaci pod strechu

Jako nadkrokevní izolant se použít minerální vata dodávaná v deskách nebo rolích. Ta je nehořlavá a má výborné akustické vlastnosti: brání například průniku hluku deště či ruchu z ulice. Další možností jsou PUR či PIR panely. Pozor, PUR či PIR panely jsou hořlavé a mají špatné akustické vlastnosti.

Jak silnou izolaci

Správná tloušťka izolace je alespoň 18 cm

Investory preferovaných 13 cm pro 30cm zeď je ale chybná volba. Normou stanovená optimální tloušťka izolace pro novostavby s 30 cm tlustými zdmi se liší podle použitého materiálu: pro keramické tvárnice to je 18 cm a pro pórobetonové tvárnice 16 cm.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jak utěsnit střechu

Na střechu a do hrubé stavby se nejlépe hodí takzvané plastické tmely. Jsou odolné proti povětrnostním vlivům a je možné je použít na vyplnění spár v betonu, dřevu, cihlách, ale i na zatmelení spár v klempířských lemech kolem komínů či atik. Často se používají butylenové, nebo ještě častěji bitumenové tmely.

Jakou Nadkrokevni izolaci

Pro tepelnou izolaci nad krokvemi se nejčastěji používají desky z PIR a PUR pěny, dalším často používaným, ale méně vhodným materiálem je pak minerální vata. Minerální vata je sice sama o sobě skvělým izolačním materiálem, ale pro nadkrokevní zateplení není tím nejvhodnějším materiálem, jelikož je pružná a měkká.

Jak zateplit staré podkroví

Ideální pro zateplení podkroví je například pěnové sklo, které je zcela nenasákavé. Jeho základem je recyklované roztavené sklo, do kterého se přidají hliníkové piliny. Vznikne černá pěnová hmota, která se dá řezat třeba i pilou.

Jakou tloušťku izolace na strop

„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu. Neměla by se v projektu zanedbat, neboť pozdější oprava izolací těchto prostor není jednoduchá.

Jak řezat izolační vatu

Nařezat ji lze pilkou na železo, příp. na dřevo, jednodušší provedení řez nabízí k tomu určený nůž. Pokud řežete desky z minerální vaty, či vatu v rolích, kterou jste již vybalili z obalu, podložte izolaci v místě řezu dřevěnou deskou.

Co je stříkaná izolace

Jde o nástřik směsi dvou tekutých složek na různé povrchy s cílem zajistit tak především tepelnou izolaci, v mnoha případech (např. ploché střechy, haly) však i hydroizolaci a ochranu požární.

Jak zateplit být zevnitř

Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.

Jak zabránit přehřívání podkroví

Devět tipů, jak zabránit přehřívání podkroví, abyste se trochuNa izolaci nešetřete.Udržujte větrací režim.Jedna předokenní je za sto vnitřních.Zrcadlová fólie jako málo využívaný prvek.Mobilní klimatizace.Okenní klimatizace.Pomůže i větrák.Nepijte na noc.

Jakou tloušťku stříkané izolace

Záleží na energetické třídě daného domu, ale doporučuje se od 15 do 30 cm. Pokud není dostatečný prostor, tak je vhodné použit tvrdou pěnu s výrazně nižší tloušťkou nástřiku. Základní tloušťka izolace pro součinitel prostupu tepla U=0,23 W/m2*K – měkká pěna 10 cm, tvrdá pěna 6 cm.

Jak dlouho trva zateplení

Zateplení trvá podle složitosti zakázky cca 2-3 týdny, resp. 10 pracovních dní v závislosti na klimatických podmínkách.

Jak dlouho vydrží zateplení domu

Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností. Polystyren je navíc odolný teplotám do 80 °C.

Jaké jsou tloušťky polystyrenu

Obecně se tedy standardní dům zatepluje polystyrenem tloušťky okolo 15 cm, nízkoenergetický 25 cm a pasivní polystyrenem tloušťky 30 cm pěnového polystyrenu. Případně lze použit pro zateplení budovy o něco tenčí šedý pěnový polystyren.

Kdy je vhodné dělat fasádu

Ideálním obdobím pro zateplování domu je jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké ani nízké. Počasí ovlivňuje hlavně realizaci vnějšího zateplení a fasády. Venkovní zateplení se provádí na vnější straně obvodových stěn domu a zateplovací systémy se na zdivo aplikují pomocí lepících hmot.

Jak opravit zatékající střechu

Možností je více, záleží na tom, jak velké je poškození a z čeho je střecha vyrobena. Na menší poškození se ale vždycky hodí tmel. Jeho pomocí zacelíte drobné díry i praskliny. Pokud je otvor větší, nepomůže nic jiného, než poškozený díl vyměnit.

Jak opravit zatékání do střechy

Když zatéká kolem komína

Špatné oplechování komína, ať už z důvodu nekvalitních klempířských prvků, nebo „odfláknuté“ práce, je snad nejběžnějším důvodem zatékání. Podle rozsahu průniku máte dvě možnosti opravy: Klempířským tmelem utěsnit praskliny nebo přilepit uvolněné kusy oplechování zpět.