Co RCS zpráva?

Co znamená RCS Zpráva v mobilu

Rozšířené komunikační služby (RCS) představují moderní oborový standard pro zasílání zpráv. Umožní vám dynamičtější a bezpečnější konverzace než zprávy SMS nebo MMS. Další informace o zasílání zpráv přes rozšířené komunikační služby.

Co znamená RCS zpráva

Když používáte RCS chaty, zprávy se odesílají pomocí protokolu rozšířených komunikačních služby (RCS), což je oborový standard pro zasílání zpráv prostřednictvím operátora. K posílání zpráv s využitím funkcí RCS musí mít všichni účastníci konverzace zapnuté RCS chaty. Jinak se zprávy dají odesílat přes SMS nebo MMS.

Jaký je rozdíl mezi chat a SMS

Kdy odejde RCS zpráva a kdy klasická SMS či MMS Oba telefony (odesílatele i příjemce) umí RCS chat a mají aktivní data => komunikace jde přes data (RCS chat). Oba telefony (odesílatele i příjemce) umí RCS chat a jeden z nich nebo oba mají vypnutá data => komunikace jde přes SMS či MMS.
Archiv

Co je to Vodafone RCS chat

Přidej se i ty. Český operátor Vodafone začal v několika uplynulých hodinách posílat svým zákazníkům oznámení o plošném spuštění služby RCS Chat. Jde o celosvětově zaváděný a na standardní mobilní síti postavený princip posílání textových i multimediálních zpráv, jež mají za cíl nahradit zastaralé SMSky a MMSky.

Jak odstranit chat z SMS

V záložce Chaty otevřete individuální nebo skupinový chat, jehož obsah chcete vymazat. Klepněte na ikonu > Více > Vymazat chat. Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Odstranit média přijatá v chatech i z galerie zařízení.

Kde najdu odeslané SMS

na webu se dá najít několik aplikací, které toto umí. Jinak ve zprávách vyberte v menu "Zobrazit složky", tady vidíte počet odeslaných zpráv. Jen je potřeba vždy poslední den v měsíci, nebo první vymazat odeslané zprávy (do kalendáře si nastavit upomínku). Ty které chcete zachovat můžete přesunout do "Mé složky".

Jak zrušit chat

V záložce Chaty otevřete individuální nebo skupinový chat, jehož obsah chcete vymazat. Klepněte na ikonu > Více > Vymazat chat. Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Odstranit média přijatá v chatech i z galerie zařízení.

Jak poznám že si někdo přečetl SMS

Zapněte Potvrzení o doručení, abyste zjistili, zda byla vaše textová zpráva doručena příjemci. (Tato možnost vám neřekne, zda byla zpráva přečtena.) Na novějších telefonech otevřete aplikaci Zprávy a přejděte na Nastavení > Pokročilý > Získejte zprávy o doručení SMS.

Jak zrušit RCS zprávy

Nejdříve deaktivujte službu RCSBuďte připojeni k internetu.Přejděte do aplikace Zprávy.Vpravo nahoře klepněte na možnosti (tři tečky)/Nastavení/Obecná nastaveníNyní vyberte „Funkce chatu“ a celou tuto funkci vypněte.

Proč se mění SMS na MMS

když píšete SMS delší než 3 zprávy (bez diakritiky), tak se automaticky změní na MMS nebo když do zprávy vložíte jakoukoliv diakritiku, případně nepodporovaný standard smajlíků (tak máte, mám pocit, jen cca 67 znaků). Můžete použít i jinou aplikaci na zprávy, třeba Zprávy od Google.

Jak smazat historii chatu

Na záložce Chaty klepněte na ikonu > Nastavení > Chaty > Historie chatů.Klepněte na Vymazat obsah všech chatů.Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Odstranit média přijatá v chatech i z galerie zařízení a Odstranit zprávy s hvězdičkou.Klepněte na VYMAZAT ZPRÁVY.

Jak se přeposílá zpráva

Přeposlání zprávySpusťte aplikaci Zprávy .Otevřete chat.Podržte zprávu.Klepněte na ikonu možností > Přeposlat.Vyberte kontakt.Klepněte na Odeslat .

Jak vypnout RCS chat

Jak problém vyřešitOtevřete si s daným člověkem zprávy, nahoře klepněte na možnosti (tři tečky) a následně na „Podrobnosti“Zaškrtněte, že chcete posílat pouze SMS a MMS zprávy.Toto stačí provést u každého kontaktu, kterému v budoucnu budete chtít posílat SMS zprávy.Funkci chatu RCS můžete také vypnout.

Kde najdu odeslané zprávy

Složku Odeslaná pošta najdete v seznamu složek. Pokud máte v Outlooku víc e-mailových účtů, každý e-mailový účet má svoji vlastní složku Odeslaná pošta. V seznamu složek klikněte na Odeslaná pošta. Tip: Pokud složku Odeslaná pošta nevidíte, rozbalte seznam složek kliknutím na šipku (>) v levé části složky účtu.

Co je to end to end

Díky šifrování end-to-end nemůže zprávy, které si se svým protějškem vyměňujete, při přenosech mezi vašimi telefony číst nikdo jiný (ani Google, ani žádná třetí strana).

Jak vypnout v SMS end to end

Otevřete Nastavení. Klepněte na Chaty > Zálohování chatů > Koncové šifrování záloh. Klepněte na Vypnout.

Jak zakázat posílání MMS

Zrušení zasílání zpráv provedete odesláním SMS s textem obsahujícím znaménko – (minus) před klíčovým slovem kanálu, který chcete odhlásit (např. -MMSNEWS), na číslo 4616. Pro odhlášení všech objednaných kanálů najednou odešlete -PLUS na 4616.

Jak nastavit SMS místo MMS

Po překročení limitu 150 znaků v textové zprávě je možné se automatické změně SMS na MMS vyhnout. Pokud to chcete provést, stáhněte si speciální aplikaci, ze které budete později textové zprávy z vašeho telefonu posílat. Aplikace zaměřená na tento problém, kterou najdete v obchodě Google Play, se jmenuje „Textra“.

Jak obnovit smazané zprávy z WhatsApp

Otevřete WhatsApp > Nastavení > Chaty > Záloha chatů. Pokud vidíte, kdy byla vytvořena poslední záloha, odstraňte a znovu nainstalujte WhatsApp. Po ověření svého telefonního čísla se držte pokynů aplikace k obnovení historie chatů.

Jak smazat celou konverzaci na WhatsApp

Na záložce Chaty klepněte na ikonu > Nastavení > Chaty > Historie chatů. Klepněte na Vymazat obsah všech chatů.

Jak má vypadat zpráva

Každá novinová zpráva by měla obsahovat sedm hlavních bodů: kdo, co, kdy, jak, proč a zdroj informací. Květnatých slovních spojení a tzv. vycpávkových slov by se autor zprávy měl spíše vyvarovat, určitě by však neměl vyslovovat svůj osobní názor na věc a už vůbec by neměl nějakým způsobem ovlivňovat úsudek čtenáře.

Jak preposlat zprávu z WhatsApp

V individuálním nebo skupinovém chatu klepněte na zprávu, kterou chcete přeposlat, přidržte ji a pak klepněte na Přeposlat. Chcete-li přeposlat více zpráv najednou, můžete poté, co zvolíte první zprávu, označit zprávy další. Klepněte na ikonu Přeposlat .

Jak funguje posílání SMS

SMS, podobně jako GPRS, funguje na principu přepojování paketů – i když se přenášeným blokům neříká "pakety" ale "zprávy". Hlavně ale tyto zprávy nevyžadují, aby příjemce byl k dosažení ve stejné době, kdy je odesilatel zadává k odeslání.

Jak si zobrazit zprávu bez zobrazeno

Pokud nechcete do prohlížače nic instalovat, je ještě jedna možnost. Neklikat do textového pole v konverzaci. Pokud máte chat otevřený, ale nemáte v něm kurzor, přijatá zpráva se vám sice zobrazí, ale dokud do chatu nekliknete, Facebook odesílateli stav „Zobrazeno“ neukáže. I takto můžete nenápadně číst přijaté zprávy.

Jak zrušit odeslanou zprávu

Odvolání a nahrazení zprávyV poště klikněte v Navigační podokno na Odeslaná pošta.Otevřete zprávu, kterou chcete odvolat a nahradit.Na kartě Message (Zpráva) klikněte ve skupině Actions (Akce) na Other Actions (Jiné akce) a potom klikněte na Recall This Message (Odvolat tuto zprávu).