Jak dlouho trvá cesta do Černé Hory?

Jak dlouho se jede do Černé Hory

Při cestě do Černé Hory máte dvě možnosti. Můžete jet přes Slovensko a Maďarsko, nebo zvolit trasu vedoucí Rakouskem a Slovinskem. V obou případech pak projedete ještě Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, odkud se dostanete až do Černé Hory. Celá cesta z Prahy do města Podgorica vám bude trvat kolem 15 hodin.
Archiv

Jak cestovat do Černé Hory

Do Černé Hory lze vstoupit z Chorvatska přes Bosnu a Hercegovinu. V případě cesty českých turistů přes Chorvatsko se nabízí možnost využití chorvatského trajektu Ploče – Trpanj (Pelješac), čímž se občané vyhnou vstupu na území Bosny a Hercegoviny. Cestující mohou vstoupit na území Černé Hory také ze Srbska.

Jaké doklady do Černé Hory

Do Černé Hory mohou občané České republiky vstupovat s platným cestovním dokladem ČR (cestovní pas nebo jiný doklad, který prokazuje totožnost občana a jeho státní občanství – občanský průkaz).

Kam na dovolenou do Černé Hory

Nejkrásnější místa na dovolené v Černé HořeBožská zákoutí Boky KotorskéVzhůru na černohorský Olymp.Ornitologický ráj Skadarské jezero.Za krásou hor v národním parku Durmitor.Budvanská riviéra budiž pochválena.Lahůdky královského Cetinje.Pod hory do hlavního města Podgorice.Nádherné černohorské národní parky.

Jak nejlevněji do Černé Hory

Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Černá Hora za posledních 72 hodin je 2 986 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Podgorica Golubovci). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Černá Hora za posledních 72 hodin je 3 744 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Podgorica Golubovci).

Kdo léta do Černé Hory

Oblíbené letecké společnosti létající do destinace: Černá HoraTurkish Airlines.Ryanair.CitizenPlane.Wizz Air.Israir.Wizz Air Malta.Air Serbia.Air Astana.

Jak se nejlevněji dostat do Černé Hory

Přímý letecký spoj do Černé Hory funguje pouze během letní sezóny a je operován leteckou společností Smartwings. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7 500 Kč. Druhou možností je letět s jedním přestupem. Lety v sezóně i mimo ni nabízí například Air Serbia, Austrian Airlines, Turkish Airlines, Adria Airways a další.

Kdy do Černé Hory

Pokud vyrážíte za mořem, pak určitě v letních měsících, hlavní sezona probíhá od června do poloviny září. Chcete-li zažít netradiční lyžařský zážitek v pohoří Durmitor, pak je největší šance na dobré sněhové podmínky od poloviny prosince do konce února.

Co si přivézt z Černé Hory

Černá Hora je známá pro své olivy v marinádě a olivovém oleji, který je v kvalitě vůbec horší než produkty z Řecka. Poměrně populární jídlo v Černé Hoře je uzená šunka, kterou mohou vařit pouze černohorští kuchaři. Nemůžete se pokazit, pokud si koupíte černohorský sýr a hroznový ocet, jehož recept Nikde nekoupíte.

Kam do Černé Hory k moři

Za koupáním v moři míří do Černé Hory většina cestovatelů. Pláží zde najdeme navzdory členitému pobřeží opravdu hodně a jsou překvapivě rozlehlé. Nejhezčí pláže jsou v Kotorské zátoce (boka Kotorská) nebo mezi městy Budva a Sutomore. Méně lidí pak bude směrem k albánským hranicím u města Ulcinj.

Jak letět do Portugalska

Levné letenky do Portugalska lze rezervovat z Prahy a Vídně. Ideální letecké spojení přinášejí nízkonákladové společnosti jako Ryanair, Wizz Air, Lauda, Eurowings, ale také tradiční dopravci jako TAP Air Portugal. Cesta letadla do Portugalska trvá přibližně tři hodiny.

Jak vznikl název Černá Hora

V souvislosti s rozpadem Jugoslávie byla socialistická republika 27. dubna 1992 v rámci Svazové republiky Jugoslávie přejmenována na Republiku Černá Hora (černohorsky Република Црна Гора / Republika Crna Gora), a to vypuštěním přídavného jména "socialistická" z názvu republiky.

Co vidět v Durmitoru

Nejkrásnější túra vede k Ledové jeskyni

Pro nádherný start výletu doporučujeme asi tři kilometry dlouhou túru vedoucí k úpatí nejvyšší hory Durmitoru (pokud vám moc nejde zeměpis, pak prozradíme, že je to Bobotov Kuk – 2 523 m. n. m.) a také ke známé Ledové jeskyni (Ledena Pečina).

Kdy je nejlepší jet do Portugalska

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Kdy je nejlepší kupovat letenky do Portugalska

Kdy jsou letenky do Portugalska nejlevnější Tradičním obdobím levných letenek do Portugalska je zima od října do března, kdy klesá poptávka. Právě tehdy máte šanci na ulovení nejlevnějších letů. Konkrétní dny v týdnu u letů do Portugalska nehrají takovou roli.

Co je to Montenegro

Přímořský stát Černá Hora (Montenegro) ležící u pobřeží Jaderského moře je velice hornatou zemí, přičemž pět vrcholků hor má více než 2500 m. n. m. Svou celou rozlohou náleží k Dinárským horám. Hranice státu tvoří Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Albánie a Kosovo.

Jakou měnou se platí v Černé Hoře

EuroČerná Hora / Měna

V Černé Hoře byla zavedena jednotná měna a to EURO, dále lze platit srbským dinárem, nebo kteroukoliv západní měnou.

Kde je nejtepleji v Portugalsku

V oblasti Algarve trvá až půl roku. Teploty jsou vyšší na jihu, na severu je střední roční teplota 15°C, na jihu 18°C. V létě je nejtepleji ve vnitrozemí, v srpnu dosahuje teplota při pobřeží 20°C, při španělských hranicích v téže době průměrně 26°C. V Lisabonu je průměrně 11 – 12°C, v létě 23°C.

Jaké je moře v Portugalsku

Portugalské počasí z velké části řídí Golfský proud, Atlantský oceán a Středozemní moře.

Jak casto se mění ceny letenek

Ceny letenek se mohou měnit až třikrát denně. Samozřejmě platí i fakt, že aerolinky mohou mít jednou za čas speciální akce, kdy letenky vychází opravdu výhodně a může se jednat i o blížící se termín. Toto většinou platí na krátké lety jako např. Londýn, Řím, Amsterodam, Paříž, atd.

Kdy se mění ceny letenek

Nejníže ceny obvykle klesají v rozsahu dvou až šesti měsíců před termínem odletu, v posledních dvou až třech týdnech se ceny zpravidla už jen zvedají – z největší části se totiž odvíjejí od obsazenosti letadla. Ušetřit lze i výběrem letiště.

Co je to Amaro

Amaro Montenegro 0,7l 23% je velmi populární italský bylinný likér. Základem pro výrobu tohoto italského bylinného likéru jsou nejrůznější cizokrajné byliny. Po smísení s cukrem a alkoholem vysoké kvality se filtruje a následuje dlouhé zrání. Výsledkem je jemná chuť s příjemně hořkým závěrem.

Kde se nachází Montenegru

Přímořský stát Černá Hora (Montenegro) ležící u pobřeží Jaderského moře je velice hornatou zemí, přičemž pět vrcholků hor má více než 2500 m. n. m. Svou celou rozlohou náleží k Dinárským horám. Hranice státu tvoří Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Albánie a Kosovo.

Kdy je nejlepší navštívit Portugalsko

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Proč jet do Portugalska

Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů a chuť pravého portského. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem.