Jak si říci o více peněz?

Jak si říci o zvýšení platu

Požádejte svého nadřízeného o schůzku a rovnou mu řekněte, že důvodem schůzky je revize vaší stávající mzdy. Váš šéf bude mít čas se na setkání také připravit a bude schopen vám říci, zda a případně jak vaši mzdu navýší.
Archiv

Jak vyjednavat o mzde

Několik základních pravidel pro úspěšné vyjednávání:Neuvádějte přesnou částku. Při jednání o platu musíte vystupovat pružně.Vždy mluvte o hrubé mzdě.Uvažujte o platovém vývoji a ne pouze o nástupní mzdě.Při určování výše mzdy berte v úvahu i další výhody, které společnost nabízí, a zkuste si je ocenit.

Kdy se ptát na plat

Ptát se hned ze začátku na finanční podmínky není vhodné. Vyzníte, že vás spíše zajímá výplatní páska než pozice samotná. Můžete však při doplňujících otázkách zjistit, jaké jsou pracovní benefity, firemní kultura, popřípadě do jaké míry je pracovní doba flexibilní.

Jak vyjednat lepší plat

Připravte si tedy argumenty dokazující vaše nedávné úspěchy nebo navýšení práce, kterou nyní zastáváte. Připomeňte, co všechno děláte navíc oproti dřívějšku, ačkoliv plat máte pořád stejný. Zároveň nastiňte, co dalšího máte před sebou – upozorněte na další projekty, tendry, zakázky, na kterých budete pracovat.

Jak si říct o povýšení v prací

Měli byste mít konkrétní představu, jakým směrem se chcete vydat a vědět, jaké úkoly by vás na nové pozici čekaly. Sepište si argumenty pro a proti a připravte se na otázky nadřízeného. Pokud v týmu máte kolegu, který by případně mohl převzít vaši současnou roli, je dobré to také zmínit.

Jak si říct o peníze na pohovoru

Uveďte raději konkrétní částku. Nežádejte plat v rozmezí, tedy například, že si představujete 20 až 25 tisíc korun měsíčně. Personalista pravděpodobně „uslyší” pouze spodní hranici.

Jak si vyjednat plat

Připravte si tedy argumenty dokazující vaše nedávné úspěchy nebo navýšení práce, kterou nyní zastáváte. Připomeňte, co všechno děláte navíc oproti dřívějšku, ačkoliv plat máte pořád stejný. Zároveň nastiňte, co dalšího máte před sebou – upozorněte na další projekty, tendry, zakázky, na kterých budete pracovat.

Jak si říct o peníze

Pokud chcete působit důvěryhodně, tak první vyřčená částka by měla být ta nejvyšší, kterou od vás zaměstnavatel uslyší. Nemůžete prostě do telefonu ríct, že chcete 25000 a na pohovoru, že chcete 30000. V tu chvíli okamžitě vypadáváte ze hry. I proto je dobré říct do telefonu i mírně nadsazenou částku.

Jaký plat se udává v inzerátech

V pracovních inzerátech se uvádí hrubá mzda (brutto). Je proto užitečné si vypočítat čistou mzdu ještě před projevením zájmu o pracovní pozici. Placení daní a odvodů na pojištění je součástí provozu státu a zabezpečuje zdroje pro fungování státního aparátu a služeb.

Jaký je ideální plat

Zatímco muži v průměru vydělávali 37 008 Kč, ženy jen 29 627 Kč. U nejlépe placené skupiny podle pracovního zařazení (zákonodárci a řídící pracovníci) je rozdíl v průměrných mzdách u žen a mužů obrovský – muži 75 100 Kč, ženy 55 529 Kč. Muž specialista si vydělal 54 688 Kč, žena 40 586 Kč.

Jak si říct o povýšení

Sepište si argumenty pro a proti a připravte se na otázky nadřízeného. Pokud v týmu máte kolegu, který by případně mohl převzít vaši současnou roli, je dobré to také zmínit. Šéf díky přípravě uvidí, že o postup opravdu stojíte a jste na něj připraveni. S povýšením se ve většině případů pojí také zvýšení platu.

Jak dosáhnout povýšení

6 tipů jak dosáhnout povýšeníPRACUJTE NAD RÁMEC VAŠEHO POPISU PRÁCE. Nikdy neříkejte, že něco není vaše práce.PRO ÚSPĚCH JE NUTNÉ SE SPRÁVNĚ OBLÉKAT.ROZŠIŘUJTE SVÉ ZNALOSTI.NAVAZUJTE A UPEVŇUJTE VZTAHY.PODPORUJTE SVÉHO ŠÉFA.NEBOJTE SE ZEPTAT.

Jak vyjednávat

10 tipů, jak úspěšně vyjednávatUrčete si cíl. Přesnými definicemi a konkrétními čísly si stanovte, čeho obchodním vyjednáváním chcete dosáhnout.Buďte trpělivíNadhodnoťte nabídku.Používejte čísla jako důkazy.Neustupujte jen tak.Aktivně naslouchejte.Ověřte si, zda je váš oponent důvěryhodnýNaznačte konkurenci.

Jak si vtipné říct o peníze k svatbě

“ „Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku, raději než věcné dary, naplňte nám kasičku. Velkou radost budeme mít i z korunky drobné. Mnohokrát Vám děkujeme za každičký halíř, stokrát lepší než nést domů stodesátý talíř, ale hlavně – oslavte to spokojeně s námi.

Jak vtipné zabalit peníze k narozeninám

Hotovost ukrytá mezi bonbony. Ukryjte bankovky do jakékoliv originální skleničky s oblíbenými cukrovinkami. Prostě jich trochu odeberete, doprostřed schovejte prázdnou ruličku od toaletního papíru a do ní ukryjte hotovost. Další nenáročný, ale nápaditý způsob, jak netradičně darovat peníze.

Jak zjistit plat

Další možností, jak zjistit výši platu na konkrétních pozicích, jsou stránky Informačního systému o průměrném výdělku. Na tomto webu vycházejí údaje o platech v jednotlivých oborech jednak čtvrtletně, jednak za celý rok.

Jak se vypočítá čistá mzda

Čistá mzda se vypočítá pokud od hrubé mzdy odečteme sociální a zdravotní pojištění placené zaměstnancem, daň z příjmu – uplatněné slevy a zvýhodnění.

Kdo má nejvyšší plat v ČR

Na stupních vítězů se umístili… Podle portálu platy.cz dostávají v České republice nejvyšší odměny generální ředitelé/ky. Jejich mzdy se pohybují nejčastěji v rozmezí 78 až 307 tisíc korun za měsíc.

Jaký je průměrný čistý plat v ČR

Osmdesát procent zaměstnanců pobíralo mzdu mezi 18 666 Kč a 70 514 Kč. V roce 2022 dosáhla průměrná mzda 40 353 Kč, v meziročním srovnání činil přírůstek 2 450 Kč (6,5 %). Spotřebitelské ceny se zvýšily za uvedené období o 15,1 %, reálně se mzda snížila o 7,5 %.

Jak se nechat Povysit

Tohle je jeho 9 základních rad, jak se chovat, pokud chcete povýšit i vy.Nečekejte na odměnu.Vychovejte si svého následovníka.Nebuďte nenahraditelníBuďte připraveníSledujte, co se ve vaší firmě děje.Pochvalte svého šéfa.Neodmítejte nabídky, které přicházejíDejte se dohromady s hvězdou.

Jak si říct o práci

Hurá, nová práce vyšla, podávám výpověď

Hlavně ji podejte písemně a nechte si jeden výtisk od šéfa podepsat. Jedině tak budete mít důkaz o tom, že jste výpověď opravdu podali. Výpověď můžete do firmy poslat i poštou, nejlépe doporučeně a s dodejkou.

Jak být dobrý nákupčí

Musí umět efektivně komunikovat, vhodně kombinovat schopnost naslouchat a prodávat. Musí být schopen správně zvolit strategii a taktiku vyjednávání. Musí znát dobře svou práci a společnost, vědět s kým vyjednává. Musí být flexibilní a mít schopnost zjistit, čeho je možné dosáhnout, a adekvátně upravit svůj cíl.

Jak na vyjednavani

Pokud chcete vyjednávat tak, aby byly spokojené obě strany, bude potřeba na tom zapracovat v obou případech. Nenechte po sobě nikoho šlapat, ale zároveň nešlapejte ani vy po své protistraně. Tím zajistíte příjemnější atmosféru i lepší výsledky.

Jak poděkovat za peníze

Svatební dary můžete dostat přímo na svatbě, ale také později poštou. Ať už jde o věcný dar z vašeho seznamu nebo finanční obnos, určitě je vhodné poslat poděkování. Tip: Pokud šlo o finanční příspěvek na svatební cestu, pošlete jako děkovnou kartu fotografii z vašich líbánek.

Jak vtipné predat peníze

Pořiďte si několik injekčních stříkaček, do kterých následně vložte srolované bankovky. Ty pak můžete vložit do nějaké slušivé krabičky s nápisem „finanční injekce“. Krabička od bonboniéry. Tento originální způsob, jak darovat peníze, potěší tentokrát i vás, neboť budete muset spořádat vámi koupenou bonboniéru.