Co je zajímavého ve Zlíně?

Co navštívit ve Zlíně

Přehrada Fryšták. Kraj: ZlínskýHrad Malenovice. Kraj: ZlínskýRozhledna Na Strážné Kraj: ZlínskýZOO Zlín. Kraj: ZlínskýZřícenina hradu Lukov. Kraj: ZlínskýLyžařský areál Rusava. Kraj: ZlínskýZámek Vizovice. Kraj: Zlínský Vzdálenost: 14 km (V)Přehrada Luhačovice. Kraj: Zlínský Vzdálenost: 14 km (JV)
ArchivPodobné

Co delat na Zlinsku

VÝLETY ZDARMA: Deset tipů, kam ve Zlínském kraji vyrazitPřehrada Bystřička.Pustevny.Kostel ve Velkých Karlovicích.Čertovy skály.Rozhledna na Čubově kopci u Francovy Lhoty. Rozhledna Čartak (zvaná také Súkenická) u Bumbálky.Ekopenzion Veronica v HostětíněDny lidí dobré vůle na Velehradě

Co dělat o víkendu ve Zlíně

Kam na výlet ve Zlínském krajiMuzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Muzea a historie.Arcibiskupský zámek a zahrady. Hrady a zámky.Zoologická zahrada Zlín. Zoologické a botanické zahrady.Muzeum jihovýchodní Moravy.Valašské muzeum v přírodě – skanzen.Městské muzeum Slavičín.Koupaliště Holešov.Svantovítova skála.

Co dělat ve Zlíně když prší

Indoorové aktivity pro děti když prší na Zlínsku a LuhačovickuZÁBAVNÍ PARK TOBOGA GALAXIE ZLÍN.FILMOVÝ UZEL ZLÍN.EXPOZICE HŘIŠTĚ HRAČEK NAPAJEDLA.MODROTISKOVÁ POŠTOVNÍ DÍLNA A ČERVENÝ DŮM VE VALAŠSKÝCH KLOBOUCÍCH.DĚTSKÉ HERNY V UHERSKÉM BRODĚGALERIJNÍ DÍLNY A VÝSTAVY V 14|15 BAŤŮV INSTITUT ZLÍN.

Kam na výlet ve Zlínském kraji

Kam na výlet ve Zlínském kraji: 13 nejlepších místValašské muzeum. Jeden z nejznámějších skanzenů u nás se nachází v obci Rožnov pod Radhoštěm, kde najdeme Valašské muzeum v přírodě.Vsetín.Zámek Napajedla.Čertovy skály.Karlovské jezero.Kurovický lom.ZOO a zámek LešnáKovová ZOO Staré Město u Uherského Hradiště

Co se vyrábí ve Zlíně

Nachází se zde řada tradičních podniků – především v obuvnictví (např. firma BAŤA), gumárenství (např. Continental Baruma v Otrokovicích) a ve strojírenském průmyslu především v leteckém průmyslu (např. Let Kunovice) nebo zbrojním průmyslu (Česká zbrojovka Uherský Brod).

Kam na vylet k vode Zlinsky kraj

Štěrkopísková jezera Ostrožská Nová Ves – přírodní koupaliště Albatros v Ostrožské Nové Vsi.Přírodní koupaliště Na Stanoch – valašský Balaton v Novém HrozenkověKurovický lom u Kroměříže.Rekreační oblast Štěrkoviště v Otrokovicích.Přírodní biotop ModráKoupaliště Zelené ve Zlíně

Kam ve Zline na vylet do prirody

Lesy, louky, stráně Bílých Karpat, studánky, rozhledny, lesní pěšinky i nenápadné lavičky s vyhlídkou. Jsou místa, která byste neměli v okolí Zlína, Luhačovic, Vizovic a Valašských Klobouk minout.

Kam vyrazit na výlet

Nejkrásnější místa ČeskaHrad Loket.Zámek Lednice.Zřícenina hradu Rotštejn.Zřícenina hradu Choustník.Skalní hrad Sloup.

Kam na výlet Východní Morava

Kam na výlet na Východní MoravěMuzeum jihovýchodní Moravy. Muzea a historie.Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Muzea a historie.Zoologická zahrada Zlín. Zoologické a botanické zahrady.Arcibiskupský zámek a zahrady.Valašské muzeum v přírodě – skanzen.Rozhledna na vrcholu Doubravy.Rozhledna Doubrava u Vizovic.Klášťov.

Co je typické pro Zlínský kraj

Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a také typickou architekturou. Region nabízí bohaté sportovní vyžití. Kvalitní lyžařské dráhy pro sjezd i běh skýtají například Pustevny, Portáš, Velké Karlovice, hřebeny Chřibů a Hostýnských vrchů.

Co znamená Zlín

Zlín jako zlý člověk i oběť

Toto jméno je poprvé zmíněno v roce 1322 jako Slyn. Bylo odvozeno od staročeského, snad hlavně mužského osobního jména Zla, což znamenalo „zlý člověk“.

Kam na výlet s partnerem

Kam na rande za zážitkyKoupání v lomu. Koupání v lomech je často zakázané, ale není složité najít lom, kde je veřejné koupání povoleno.Výlet na hrad. Česká republika má nejvíce hradů na rozlohu na světě.Zoologická zahrada.Akvárium.Botanická zahrada.Room escape.Kulečník.Šipky.

Kam ve Znojmě a okolí

Kam na výlet ve Znojmě a okolí5.0 km. Mašovický lom. Koupání5.6 km. Koupaliště Pohoda Únanov. Koupání7.4 km. Vyhlídka Devět mlýnů Rozhledny.8.1 km. Areál čs. opevnění Šatov.9.0 km. Vodní nádrž Výrovice1. Koupání9.0 km. Zřícenina hradu Lapikus.9.5 km. Přírodní koupací biotop Bantice.11.1 km. Zřícenina hradu Nový Hrádek u Lukova.

Kam o víkendu na Moravě

Kam na výlet na Jižní MoravěAqualand Moravia. KoupáníZámek Lednice. Hrady a zámky.Privátní let balónem na Jihomoravsku. Jiné atrakce.Moravské zemské muzeum – Dietrichsteinský palác. Muzea a historie.Katedrála sv. Petra a Pavla.Hrad Špilberk. Hrady a zámky.Zoologická zahrada Brno.Brněnská přehrada.

Co je ve Zlinskem kraji

Východní Morava nabízí od všeho kousek: jsou tu hrady a zámky, poutní stezky, lázně i Zlín a funkcionalistická architektura, spojená s působením firmy Baťa. A také rozhledny a kopce a hřebeny s dalekými výhledy, lidové zvyky a tradice Valašska a Slovácko plné slavností, vín, krojů a folkloru.

Kam na výlet Morava

Kraj vína, slunce a pohodových lidí. A také krásné přírody: kromě Moravského krasu s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha láká k výletům magická krajina Lednicko-valtického areálu s hřebenem Pálavy, Znojemsko s Národním parkem Podyjí, Bílé Karpaty anebo Moravské Toskánsko.

Co se vyrábí ve Zlínském kraji

Zlínský kraj je ekonomicky silná oblast s významnou koncentrací velkých průmyslových podniků. Současný hospodářský potenciál je založen na existenci klíčových firem působících v plastikářském a gumárenském průmyslu, ve strojírenství, elektronice a elektrotechnice, ve výrobě nábytku, stavebnictví a potravinářství.

Jak se jmenuje hejtman Zlínského kraje

Seznam

Č. Jméno Opuštění úřadu
2. Libor Lukáš 12. listopadu 2008
3. Stanislav Mišák 2. listopadu 2016
4. Jiří Čunek 10. listopadu 2020
5. Radim Holiš úřadující

Jak se říkalo Zlínu

1. ledna 1949 bylo město v souvislosti s administrativním slučováním zlínské aglomerace přejmenováno na Gottwaldov podle prvního komunistického prezidenta Československa Klementa Gottwalda; centrální městské čtvrti nicméně byl ponechán název Zlín (plným označením Gottwaldov I-Zlín).

Co znamená zkratka PSG Zlín

Tuzemská stavební společnost PSG se pře s pařížským fotbalovým klubem Paris St. Germain o doménu psg.eu. Firma má adresu zaregistrovanou, fotbalový tým ji ale chce pro sebe. Zkratka PSG patří v Česku stavební společnosti, která staví například Kongresové centrum ve Zlíně a sponzoruje místní hokej.

Jak si udělat romantický večer

7 způsobů, jak vykouzlit perfektní romantický večerBuďte sami. První pravidlo romantického večera – vypněte své mobilní telefony, počítač, televizi.Potěšte toho druhého. Není potřeba kupovat drahé dárky.Romantická večeře.Zatančete si.Smyslná masážPovídejte si.Umění líbání

Co se dá dělat ve dvou

Pojďme tedy na seznam:Hraní deskových her musím zmínit na jednom z předních míst.Z peprnějších (erotických) her si můžete zahrát třeba Nevinné hrátky.Složte puzzle.Jako originální nápad na rande je i Randebox.Pro milovníky lodí a letadel (a trochu zdatnější domácí kutily) je zde aktivita ve formě stavění modelů.

Kam s dětmi na Znojemsku

Tipy kam s dětmi ve Znojmě a okolíZámek Miroslav – komentovaná prohlídka a výstavy pro děti.Terra Technica.Merlin´s Kinderwelt.Exkurze v ruční papírně v Želeticích.Malovaný sklep Šatov.Na zříceninu Nový Hrádek aneb panenskou krajinou národního parku PodyjíZřícenina hradu Cornštejn.Starý zámek v Jevišovicích.

Kam za zviraty Morava

Papouščí zoologická zahrada Bošovice.Faunapark Zoo Sedlec u Mikulova.Zahrada se zvířaty na BítověZoologická zahrada Hodonín.Zoo Brno – za zvířátky po celý rok.Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa.Jižanský dvorek v BrněTropické království v Zoo Brno.