Čím je známý Zlín?

Čím je známý zlínský kraj

V omezené míře se vyskytují naleziště ropy a zemního plynu. Zlínský kraj má chráněná krajinná území o velké rozloze. Velkoplošná území zahrnují dvě chráněné krajinné oblasti, Beskydy a Bílé Karpaty, které představují zhruba 30 % území. CHKO Bílé Karpaty patří mezi šest biosférických rezervací UNESCO v republice.
ArchivPodobné

Čím proslulo město Zlín

Po roce 1926 se Zlín stal moderním městským centrem. Tomáš Baťa pozval do Zlína mnoho renomovaných architektů (například Le Corbusiera), a tak se město změnilo v aglomeraci plnou funkcionalistické architektury.

Co navštívit ve Zlíně

Přehrada Fryšták. Kraj: ZlínskýHrad Malenovice. Kraj: ZlínskýRozhledna Na Strážné Kraj: ZlínskýZOO Zlín. Kraj: ZlínskýZřícenina hradu Lukov. Kraj: ZlínskýLyžařský areál Rusava. Kraj: ZlínskýZámek Vizovice. Kraj: Zlínský Vzdálenost: 14 km (V)Přehrada Luhačovice. Kraj: Zlínský Vzdálenost: 14 km (JV)
ArchivPodobné

Jak se žije ve Zlíně

Máme skvělé vzdělávání, ale nízké platy. Díky vzdělávání, péči o děti a životnímu prostředí se Zlínsko umístilo na páté příčce srovnávacího výzkumu Místo pro život. Nejslabší stránkou života v kraji jsou nízké platy.

Co se vyrábí ve Zlínském kraji

Zlínský kraj je ekonomicky silná oblast s významnou koncentrací velkých průmyslových podniků. Současný hospodářský potenciál je založen na existenci klíčových firem působících v plastikářském a gumárenském průmyslu, ve strojírenství, elektronice a elektrotechnice, ve výrobě nábytku, stavebnictví a potravinářství.

Co se pěstuje ve Zlíně

Podstatnou část produkce tvoří brambory, cibule, hrách, červená řepa, dýně hokaido a obiloviny – pšenice a …

Co se Vyrabí ve Zlíně

Zlínský kraj je ekonomicky silná oblast s významnou koncentrací velkých průmyslových podniků. Současný hospodářský potenciál je založen na existenci klíčových firem působících v plastikářském a gumárenském průmyslu, ve strojírenství, elektronice a elektrotechnice, ve výrobě nábytku, stavebnictví a potravinářství.

Co se vyrábí ve Zlíně

Nachází se zde řada tradičních podniků – především v obuvnictví (např. firma BAŤA), gumárenství (např. Continental Baruma v Otrokovicích) a ve strojírenském průmyslu především v leteckém průmyslu (např. Let Kunovice) nebo zbrojním průmyslu (Česká zbrojovka Uherský Brod).

Kam o víkendu ve Zlíně

Kam na výlet ve Zlínském krajiMuzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Muzea a historie.Arcibiskupský zámek a zahrady. Hrady a zámky.Zoologická zahrada Zlín. Zoologické a botanické zahrady.Muzeum jihovýchodní Moravy.Valašské muzeum v přírodě – skanzen.Ski areál Búřov.Rozhledna Velký Lopeník.Městské muzeum Slavičín.

Kdo se narodil ve Zlínském kraji

Regionální osobnosti města ZlínaFrantišek BartošJan Antonín Baťa.Tomáš Baťa.František Lydie Gahura.Jiří Hanzelka.Vladimír Karfík.Zdeněk KovářMiroslav Lorenc.

Co se těží ve Zlínském kraji

V omezené míře se zde vyskytují naleziště ropy a zemního plynu. Zlínský kraj má chráněná krajinná území o velké rozloze. Velkoplošná území zahrnují dvě chráněné krajinné oblasti, Beskydy a Bílé Karpaty, které představují zhruba 30 % území.

Kdo vlastní Batu

Dvě věci se ale nezměnily dodnes. Nejslavnější značku s českými kořeny pořád vlastní výhradně potomci Tomáše Bati, byť z jejich jmen už zmizel háček a nikdo z nich dávno nemluví česky ani nemá český pas. A stejně jako kdysi i 125 let po svém založení Baťa stále obouvá celý svět.

Co se pěstuje ve Zlínském kraji

Sklizeň zemědělských plodin ve Zlínském kraji

Kromě obilovin zaznamenaly zvýšení hektarových výnosů i další plodiny, tedy brambory, cukrovka technická i řepka. U těchto plodin se zvýšily jak osevní plochy, tak i produkce. Ta dosáhla u brambor 8,1 tis. t (nárůst o 30 %), u cukrovky technické 119,0 tis.

Kam na výlet dnes Zlínský kraj

Kam na výlet ve Zlínském krajiMuzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Muzea a historie.Arcibiskupský zámek a zahrady. Hrady a zámky.Zoologická zahrada Zlín. Zoologické a botanické zahrady.Muzeum jihovýchodní Moravy.Valašské muzeum v přírodě – skanzen.Ski areál Búřov.Rozhledna Velký Lopeník.Městské muzeum Slavičín.

Co dělat ve Zlíně když prší

Indoorové aktivity pro děti když prší na Zlínsku a LuhačovickuZÁBAVNÍ PARK TOBOGA GALAXIE ZLÍN.FILMOVÝ UZEL ZLÍN.EXPOZICE HŘIŠTĚ HRAČEK NAPAJEDLA.MODROTISKOVÁ POŠTOVNÍ DÍLNA A ČERVENÝ DŮM VE VALAŠSKÝCH KLOBOUCÍCH.DĚTSKÉ HERNY V UHERSKÉM BRODĚGALERIJNÍ DÍLNY A VÝSTAVY V 14|15 BAŤŮV INSTITUT ZLÍN.

Co znamená znak Zlínského kraje

Zlínský kraj

Velké Moravy – kniha a patriarší kříž. Levé dolní pole vyjadřuje zkřížené valašky zastupující Valašsko, radlice charakterizuje Hanou a vinný hrozen Slovác- ko. Pravé dolní pole reprezentuje šternberskou hvězdou krajské sídelní město kra- je Zlín.

Jak zemřel Baťa

12. července si připomínáme výročí úmrtí Tomáše Bati st. V tento den, v roce 1932, zahynul krátce po startu svého letounu z letiště v Otrokovicích i se svým pilotem Jindřichem Broučkem.

Co je Baťa

Společnost BAŤA, akciová společnost se řadí mezi významné české firmy s dlouholetou tradicí. Její úspěch je v České republice i ve světě spojovaný zejména s výrobou a prodejem obuvi. Baťa, jehož síť tvoří v současnosti sedm desítek prodejen, patří mezi největší české prodejce obuvi.

Co dělat o víkendu ve Zlíně

Kam na výlet ve Zlínském krajiMuzeum jihovýchodní Moravy. Muzea a historie.Valašské muzeum v přírodě – skanzen. Muzea a historie.Zoologická zahrada Zlín. Zoologické a botanické zahrady.Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Muzea a historie.Arcibiskupský zámek a zahrady.Muzeum Napajedla.Zámek Napajedla.Muzeum Kroměřížska.

Co dělat o víkendu Zlínský kraj

Vyberte si akci, která vás nejvíce zajímá a hurá za zábavou.Stolístková zahrada Žítková – provázené růžové prohlídky.Rožnovské parní léto.Den otevřených dveří na levandulové farmě ve StráníMint Market Uherské HradištěOtevřené posezení ve Vinařství Medek.Rožnovské slavnosti 2023.Letní festival stavebnic ve Zlíně

Jak se zabavit ve Zlíně

Zajděte na výstavu, do divadla nebo na koncert, zahrajte si únikovou hru nebo poškádlete smysly v muzeu iluzí. A co dělat s dětmi, když prší Vezměte je do kryté herny, kde najdou nejrůznější atrakce, na kterých se pořádně vydovádějí. Mezi oblíbené volnočasové aktivity patří také různé kurzy a sporty.

Kdo vlastní firmu Baťa

Od roku 1932, po tragické smrti Tomáše Bati, jednoho ze zakladatelů firmy, na základě Dědičské smlouvy, převzal veškerý majetek firmy Jan Antonín Baťa.

Jak se jmenoval Baťa

Tomáš Baťa (3. dubna 1876 Zlín – 12. července 1932 Otrokovice) byl československý podnikatel, „král obuvi“ – tvůrce světového obuvnického impéria, starosta Zlína (1923–1932) a veřejný činitel.

Kdy zemřel Baťa

12. července 1932, OtrokoviceTomáš Baťa / Úmrtí

Kam dnes na Zlínsku

Kam chcete jetZámek Zlín. Východní Morava Zlín. Zlínský zámek najdete v centru města uprostřed Sadu Svobody.ZOO Zlín. Východní Morava Zlín.Obuvnické muzeum Zlín. Východní Morava Zlín.Zoo Lešná Východní Morava Zlín.Dřevěná zoo Ostrata. Východní Morava Ostrata (9 km)