Co znamená slovo Peugeot?

Co znamená slovo Audi

Audi. 16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Co znamená slovo volvo

Název Volvo pochází, stejně jako Audi, z latiny. V překladu znamená „valit se” nebo „točit se” (volvere). Automobilka totiž vznikla v roce 1915 jako dceřiná společnost firmy SKF, která vyráběla kuličková ložiska.

Co znamená Toyota

Toyota. Největší automobilová značka světa je pojmenována po svém zakladateli, Kičiru Tojodovi. Anglický přepis jeho jména je Kiichiro Toyoda, a tak dodnes mnohé překvapuje, proč se automobilka zkrátka nejmenuje Toyoda.

Co znamená znak Citroën

Citroën. V roce 1901 zakoupil André Citroën, zakladatel francouzské automobilky Citroën, patent na ozubená kola se šípovitým ozubením pro svoje obráběcí stroje. Dvojice šípů v logu tak symbolizuje právě dva šípovité ozuby.

Co znamená Subaru

Subaru, podle hvězdokupy v souhvězdí Býka. Na západě se nazývá Plejády, v Japonsku její označení zároveň znamená vládnout nebo také shromáždit. Můžete slyšet i pojmenování Mutsuraboshi, neboli Šest hvězd. S určitostí se jedná o jedno z nejoblíbenějších uskupení hvězd hodně milované Japonci už v dávných dobách.

Co znamená Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zapomeňte na první písmeno řecké abecedy i nešťastného Monteka, jméno italské automobilky spojuje zkratku továrny A.L.F.A. Anonima Lombarda Fabbrica Automobili a majitele Nicoly Romea, který továrnu osm let po jejím založení převzal.

Jak vznikl znak Audi

Audi. O znaku Audi koluje ve společnosti mnoho mýtů a nepravd. Ne, opravdu čtyři kolečka nesymbolizují pohon všech kol, jak se dá poměrně často mezi sebezvanými znalci zaslechnout. Znak ve skutečnosti zobrazuje původ koncernu Auto Union, který vznikl spojením čtyř automobilek- Audi, DKW, Horchu a Wandereru.

Odkud je Saab

SAAB AB (Svenska Aeroplan Aktiebolaget) je výrobce letadel a zbraní sídlící ve Švédsku. 58°16′59,88″ s.

Co znamená slovo Yaris

Yaris je spojení řeckého slova Charis (krása, půvab, šarm) a německého souhlasu Ja, jako reakce na údajné kladné přijetí designu malého auta na evropském trhu.

Kdo vlastní Subaru

Subaru

Fuji Heavy Industries Ltd
Zaměstnanci 16 961 (2022)
Mateřská společnost Subaru Corporation
Majitel Subaru Corporation
Identifikátory

Co znamená Mitsubishi

Tři ostří z názvu dala novému jménu první část: Mitsu, což v japonštině znamená tři. Druhou část názvu dal kosočtvercový tvar tří částí loga. Kosočtverec se japonsky řekne hishi.

Co znamená znak SsangYong

Název SsangYong znamená „Dva draci“ a odkazuje na korejskou legendu, ve které dva draci čekají tisíc let, než mohou odletět do dračího nebe a nakonec se do něj dostanou spolu. Z tohoto pak vychází i obě používaná loga firmy, jak okřídlené tak kruhové logo totiž má symbolizovat dva draky.

Kde se vyrábí SEAT

SEAT je jediná společnost, která navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává automobily ve Španělsku. Ústředí společnosti SEAT S.A. se nachází v průmyslovém komplexu v Martorell (Barcelona) ve Španělsku, kde bylo v roce 2018 vyrobeno více než 470 000 vozidel značky SEAT a Audi.

Kdo vyrábí Gripeny

SaabSaab JAS-39 Gripen / Výrobce

Výrobce: Saab/BAE Systems (Švédsko/Velká Británie) Historie: vývoj zahájen v roce 1982, první vzlet v 9. prosince 1987, poslední letové testy dokončeny v prosinci 1996, v operačním nasazení švédského letectva od roku 1997.

Z jaké země pochází Toyota

Toyota je japonská automobilka, kterou založil v roce 1937 Kičiro Tojoda. Je největším výrobcem automobilů na světě a vyrábí jak osobní automobily, tak dodávky, nákladní auta, motory, autobusy, roboty a jiné. Je to zároveň osmá největší společnost světa. Firma sídlí ve městě Tojota v prefektuře Aiči.

Kdo vlastní značku Mercedes

Mercedes-Benz
Mateřská společnost Daimler AG
Majitel Daimler AG
Identifikátory
Oficiální web www.mercedes-benz.com/en/

Kdo vlastní Ferrari

Ferrari

Ferrari N.V.
Majitel Ferrari N.V. (100 %)
Dceřiná společnost Scuderia Ferrari
Identifikátory
Oficiální web Ferrari.com

Kde se vyrábí vozy Volvo

Hlavní továrny s výrobními linkami pro vozy značky Volvo jsou postaveny v Göteborgu (Švédsko), Gentu (Belgie) a v Čcheng-tu a Ta-čchingu (Čína), zatímco motory se vyrábějí ve Skövde (Švédsko) a v Čang-ťia-kchou (Čína). Díly karoserie se produkují ve švédském Olofströmu.

Kde se vyrábí Opel

Výrobní závody má v Německu (Rüsselsheim, Eisenach, Kaiserslautern), Rakousku (Aspern), Maďarsku (Szentgotthard), Polsku (Gliwice, Tychy), Spojeném království (Ellesmere Port, Luton) a Španělsku (Figueruelas).

Jak dlouho vydrzi Gripen ve vzduchu

Jak dlouho trvá jeden let na gripenu A tankování ve vzduchu Maximální výdrž letounu se třemi přídavnými nádržemi je asi tři hodiny.

Jak rychle Preleti Stihacka ČR

Výkony: maximální rychlost Mach 2 (2400 kilometrů v hodině), dolet 3000 kilometrů.

Odkud je Mazda

Mazda

Mazda Motor Corporation
Datum založení 1920
Zakladatel Jujiro Matsuda
Sídlo Hirošima, Japonsko
Adresa sídla Fučú, Japonsko

Odkud je Kia

Kia

Korean International Automobile Motors
Datum založení 21. prosince 1944
Adresa sídla Soul, 067 97, Jižní Korea
Souřadnice sídla 37°29′40,92″ s. š., 126°32′52,8″ v. d.
Charakteristika firmy

Kdo vlastní Porsche

Volkswagen Group nebo německy Volkswagen AG je jeden z největších světových automobilových koncernů, do něhož kromě jiných společností patří značky: Volkswagen, Škoda Auto, Audi, Bentley, Bugatti Automobiles, Porsche, Lamborghini, MAN, Scania, SEAT, Cupra, Volkswagen Užitkové vozy, Navistar International a Ducati.

Kdo vlastní Hyundai

Hyundai
Oblast činnosti automobilový průmysl
Produkty kamion a automobil
Mateřská společnost Hyundai
Majitelé Hyundai Mobis (20,8 %) National Pension Service (9,3 %) Chung Mong-koo (5,2 %) Chung Eui-sun (2,6 %)