Co je typické pro Zlínský kraj?

Čím je zajímavý Zlínský kraj

Živá voda – prosklený tunel pod vodou v Modré u Velehradu.Kurovický lom u Kroměříže.Pulčínské skály na Valašsku.Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy.Čertovy skály na Valašsku.Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad.Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel.Rozhledna na kopci Vartovna.

Které výrobky Zlínského kraje jsou nejznámější

Chemický průmysl

Ve Zlínském kraji jsou především továrny zabývající se výrobou gumy a plastů. V Otrokovicích se nachází celosvětově známý výrobce pneumatik Continental Barum. Mezi další gumárenské podniky patří např. Gumárny Zubří nebo pobočka firmy Mitas zase v Otrokovicích.

Co se vyrábí ve Zlínském kraji

Zlínský kraj je ekonomicky silná oblast s významnou koncentrací velkých průmyslových podniků. Současný hospodářský potenciál je založen na existenci klíčových firem působících v plastikářském a gumárenském průmyslu, ve strojírenství, elektronice a elektrotechnice, ve výrobě nábytku, stavebnictví a potravinářství.

Co je ve Zlínském kraji

Východní Morava nabízí od všeho kousek: jsou tu hrady a zámky, poutní stezky, lázně i Zlín a funkcionalistická architektura, spojená s působením firmy Baťa. A také rozhledny a kopce a hřebeny s dalekými výhledy, lidové zvyky a tradice Valašska a Slovácko plné slavností, vín, krojů a folkloru.
Archiv

Co je zajímavého ve Zlíně

➡️ Z památek, které výjimečně nenesou jméno známého obuvníka, stojí za zmínku Zámek Zlín, budova radnice na Náměstí Míru nebo Kostel sv. Filipa a Jakuba.

Co se těží ve Zlínském kraji

Kraj je chudý na nerostné suroviny. Využívána jsou hlavně ložiska cihlářských hlín, štěrkopísků (tato ložiska mají celorepublikový význam) a stavebního kamene, místní význam má těžba pískovce. V omezené míře se vyskytují naleziště ropy a zemního plynu. Zlínský kraj má chráněná krajinná území o velké rozloze.

Co se pěstuje ve Zlíně

Podstatnou část produkce tvoří brambory, cibule, hrách, červená řepa, dýně hokaido a obiloviny – pšenice a …

Kam se jít projít ve Zlíně

Kam chcete jetPoznávací ZOO Zlín. Východní Morava Zlín.Poznávací Obuvnické muzeum Zlín. Východní Morava Zlín.Poznávací Zoo Lešná Východní Morava Zlín.Zámek Zlín. Východní Morava Zlín. Zlínský zámek najdete v centru města uprostřed Sadu Svobody.Dřevěná zoo Ostrata. Východní Morava Ostrata (4 km)

Co znamená Zlín

Zlín jako zlý člověk i oběť

Toto jméno je poprvé zmíněno v roce 1322 jako Slyn. Bylo odvozeno od staročeského, snad hlavně mužského osobního jména Zla, což znamenalo „zlý člověk“.

Kam na výlet ve Zlíně

50 tipů, kam na výlet v okolí ZlínaSkanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v příroděMuzeum v přírodě Rymice.Muzeum Kroměřížska.21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap.Muzeum jihovýchodní Moravy ve ZlíněZoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy.Film Legends Museum Kroměříž

Co se pěstuje ve Zlínském kraji

Sklizeň zemědělských plodin ve Zlínském kraji

Kromě obilovin zaznamenaly zvýšení hektarových výnosů i další plodiny, tedy brambory, cukrovka technická i řepka. U těchto plodin se zvýšily jak osevní plochy, tak i produkce. Ta dosáhla u brambor 8,1 tis. t (nárůst o 30 %), u cukrovky technické 119,0 tis.

Které důležité plodiny se pěstují ve Zlínském kraji

Kromě obilovin zaznamenaly zvýšení hektarových výnosů i další plodiny, tedy brambory, cukrovka technická i řepka. U těchto plodin se zvýšily jak osevní plochy, tak i produkce.

Co delat na Zlinsku

VÝLETY ZDARMA: Deset tipů, kam ve Zlínském kraji vyrazitPřehrada Bystřička.Pustevny.Kostel ve Velkých Karlovicích.Čertovy skály.Rozhledna na Čubově kopci u Francovy Lhoty. Rozhledna Čartak (zvaná také Súkenická) u Bumbálky.Ekopenzion Veronica v HostětíněDny lidí dobré vůle na Velehradě

Co s dětmi ve Zlíně

Navštivte je a užijte si prima den.Zoo Zlín. Zoo Lešná ve Zlíně je pro nás jednou z nejhezčích v ČR.První dřevěná ZOO Ostrata.Kovozoo ve Starém MěstěŽivá voda ModráArcheoskanzen ModráLesopark a hospůdka na Jurém.Pivečkův lesopark.Stezka zdraví a procházka kolem Luhačovické přehrady.

Čím je známý Zlín

Ve Zlíně se nachází Městské divadlo, Kongresové centrum Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů, Velké kino, Krajská knihovna Františka Bartoše, Památník Tomáše Bati (bývalý Dům umění) nebo Muzeum jihovýchodní Moravy, které, spolu s Krajskou galerií výtvarného umění, sídlí v budově 14 zlínského továrního komplexu.

Jak se žije ve Zlíně

Máme skvělé vzdělávání, ale nízké platy. Díky vzdělávání, péči o děti a životnímu prostředí se Zlínsko umístilo na páté příčce srovnávacího výzkumu Místo pro život. Nejslabší stránkou života v kraji jsou nízké platy.

Co dělat ve Zlíně když prší

Indoorové aktivity pro děti když prší na Zlínsku a LuhačovickuZÁBAVNÍ PARK TOBOGA GALAXIE ZLÍN.FILMOVÝ UZEL ZLÍN.EXPOZICE HŘIŠTĚ HRAČEK NAPAJEDLA.MODROTISKOVÁ POŠTOVNÍ DÍLNA A ČERVENÝ DŮM VE VALAŠSKÝCH KLOBOUCÍCH.DĚTSKÉ HERNY V UHERSKÉM BRODĚGALERIJNÍ DÍLNY A VÝSTAVY V 14|15 BAŤŮV INSTITUT ZLÍN.

Kdo stojí v čele Zlína

Zlín

Statutární město Zlín
Primátor Jiří Korec (ANO)
Oficiální web: www.zlin.eu
Zlín
Další údaje

Kdo se narodil ve Zlínském kraji

Regionální osobnosti města ZlínaFrantišek BartošJan Antonín Baťa.Tomáš Baťa.František Lydie Gahura.Jiří Hanzelka.Vladimír Karfík.Zdeněk KovářMiroslav Lorenc.

Kam na výlet dnes Zlínský kraj

Kam na výlet ve Zlínském krajiMuzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Muzea a historie.Arcibiskupský zámek a zahrady. Hrady a zámky.Zoologická zahrada Zlín. Zoologické a botanické zahrady.Muzeum jihovýchodní Moravy.Valašské muzeum v přírodě – skanzen.Ski areál Búřov.Rozhledna Velký Lopeník.Městské muzeum Slavičín.

Kam o vikendu Zlinsky kraj

Vyberte si akci, která vás nejvíce zajímá a hurá za zábavou.Stolístková zahrada Žítková – provázené růžové prohlídky.Rožnovské parní léto.Den otevřených dveří na levandulové farmě ve StráníMint Market Uherské HradištěOtevřené posezení ve Vinařství Medek.Rožnovské slavnosti 2023.Letní festival stavebnic ve Zlíně

Jak se zabavit ve Zlíně

Zajděte na výstavu, do divadla nebo na koncert, zahrajte si únikovou hru nebo poškádlete smysly v muzeu iluzí. A co dělat s dětmi, když prší Vezměte je do kryté herny, kde najdou nejrůznější atrakce, na kterých se pořádně vydovádějí. Mezi oblíbené volnočasové aktivity patří také různé kurzy a sporty.

Čím proslulo město Zlín

Po roce 1926 se Zlín stal moderním městským centrem. Tomáš Baťa pozval do Zlína mnoho renomovaných architektů (například Le Corbusiera), a tak se město změnilo v aglomeraci plnou funkcionalistické architektury.

Kam vyrazit Zlínský kraj

VÝLETY ZDARMA: Deset tipů, kam ve Zlínském kraji vyrazitPřehrada Bystřička.Pustevny.Kostel ve Velkých Karlovicích.Čertovy skály.Rozhledna na Čubově kopci u Francovy Lhoty. Rozhledna Čartak (zvaná také Súkenická) u Bumbálky.Ekopenzion Veronica v HostětíněDny lidí dobré vůle na Velehradě

Kdo má zítra narozeniny

Zítra slaví narozeniny

Sylvester Stallone (*6.7.1946) herec, scénárista, režisér US
George W. Bush (*6.7.1946) 43. prezident usa US
Vladimír Čech ml. (*6.7.1951) moderátor, dabér, herec CZ
50 Cent (*6.7.1975) zpěvák, rapper, herec US
Jaroslav Foglar (*6.7.1907) spisovatel CZ