Jak se při pohovoru zeptat na plat?

Jak se zeptat na vyplatu

Mějte zcela konkrétní představu podloženou daty. Většina lidí, když se jich zeptá personalista, jakou chtějí mzdu, řekne něco v mezích, ve kterých se pohybovali doposud, plus něco navíc. Ale nikde není psáno, že to tak musí být. Změnou práce si můžete polepšit nejen o pět či deset procent, ale i o podstatně víc.
Archiv

Jak si říct o více peněz

Požádejte svého nadřízeného o schůzku a rovnou mu řekněte, že důvodem schůzky je revize vaší stávající mzdy. Váš šéf bude mít čas se na setkání také připravit a bude schopen vám říci, zda a případně jak vaši mzdu navýší. Připravte se – nebude to jednoduchá konverzace, je nutné se na ni řádně připravit.

Co neříkat při pohovoru

5 nejčastějších chyb v komunikaci uchazeče o zaměstnání1/ Neznají firmu, kam se hlásí2/ Chybějící motivace.3/ Stěžování si na bývalé kolegy/vedoucí/náplň práce.4/ Výše mzdy v hlavní roli.5/ Bez otázek na pohovoru.
Archiv

Jaká je vaše představa o platu

Spočítejte si své náklady na život. Včetně toho, kolik vás bude stát dovolená, na kterou jste dosud nikdy neměli a toho, kolik byste opravdu chtěli spořit. K této měsíční částce připočtěte 10 – 20 %. S touto sumou se mentálně ztotožněte a začněte s ní vyjednávat.
Archiv

Jak vymahat vyplatu

Pokud jste sám/sama, komu nebyla vyplacena mzda, můžete postupovat cestou soudního vymáhání pohledávky (tj. mzdy) podle občanského soudního řádu. V tomto případě budete muset podat žalobu proti Vašemu zaměstnavateli (v obecné promlčecí době, tedy do tří let ode dne, kdy se mzda stala splatnou).

Kdy si říct o přidání

Obvykle je nejvhodnější čas, kdy si říct o přidání, ke konci roku. V současnosti ale zvažuje žádost o navýšení mzdy kde kdo. Není divu. Ceny zboží i energií stoupají většinou rychleji než příjmy.

Kdy se ptát na plat

Ptát se hned ze začátku na finanční podmínky není vhodné. Vyzníte, že vás spíše zajímá výplatní páska než pozice samotná. Můžete však při doplňujících otázkách zjistit, jaké jsou pracovní benefity, firemní kultura, popřípadě do jaké míry je pracovní doba flexibilní.

Po jaké době si říct o zvýšení platu

Obvykle je nejvhodnější čas, kdy si říct o přidání, ke konci roku. V současnosti ale zvažuje žádost o navýšení mzdy kde kdo. Není divu. Ceny zboží i energií stoupají většinou rychleji než příjmy.

Jak poznat že pohovor šel dobře

BlogyPohovor trval déle, než jste očekávali.Pohovor proběhl formou konverzace, nejednalo se pouze o odpovědi na dotazy.Bylo vám řečeno, jaké by byly VAŠE úkoly v této roli.Reakce manažera.Zaujala Vás nejen role, ale i společnost jako takováDostali jste odpovědi na všechny Vaše otázky.

Jak dlouho má trvat pohovor

Pohovor trvá obvykle 1 hodinu. Přijďte včas – minimálně 5 minut před začátkem. Co si oblléknout …. Vyřizování “neodkladných” pracovních záležitostí během pohovoru bude konzultant vnímat jako neschopnost zorganizovat si čas.

Jak si vyjednat plat

Připravte si tedy argumenty dokazující vaše nedávné úspěchy nebo navýšení práce, kterou nyní zastáváte. Připomeňte, co všechno děláte navíc oproti dřívějšku, ačkoliv plat máte pořád stejný. Zároveň nastiňte, co dalšího máte před sebou – upozorněte na další projekty, tendry, zakázky, na kterých budete pracovat.

Jak jednat na pohovoru

Na pracovním pohovoru se snažte chovat vyrovnaně a odpovídejte klidně na všechny otázky, které dostanete. Vyzdvihněte Vaše klady, a vysvětlete v čem jste dobří. Můžete uvést důvody, proč jste si právě vybrali tuto společnost, jaká je Vaše představa o práci v novém místě.

Kam se obrátit když zaměstnavatel neplatí

V tomto případě máte možnost uplatnit svoji pohledávku u insolvenčního správce nebo se s ní obrátit na krajskou pobočku Úřadu práce České republiky. Po úřadu můžete ze zákona požadovat náhradu dlužné mzdy až za tři kalendářní měsíce.

Jak opravit chybně vyplacenou mzdu

Podle zákona ale firma nemá v tomto případě právo jednorázově srazit tento přeplatek ze mzdy. „Byla to chyba zaměstnavatele, za kterou nemůže pykat pracovník. Jedinou možností v tomto případě tak je dohoda mezi firmou a zaměstnancem. Mohou se na srážce nebo více srážkách dohodnout,“ vysvětlil Šubrt.

Jak vyjednavat o mzde

Několik základních pravidel pro úspěšné vyjednávání:Neuvádějte přesnou částku. Při jednání o platu musíte vystupovat pružně.Vždy mluvte o hrubé mzdě.Uvažujte o platovém vývoji a ne pouze o nástupní mzdě.Při určování výše mzdy berte v úvahu i další výhody, které společnost nabízí, a zkuste si je ocenit.

Jak si říct o povýšení v práci

Měli byste mít konkrétní představu, jakým směrem se chcete vydat a vědět, jaké úkoly by vás na nové pozici čekaly. Sepište si argumenty pro a proti a připravte se na otázky nadřízeného. Pokud v týmu máte kolegu, který by případně mohl převzít vaši současnou roli, je dobré to také zmínit.

Kdy se mi ozvou po pohovoru

Pokud si Tě vybrali na pohovor určitě se ozvou s jakoukoliv odpovědí. No, pokud zájemců mají víc a ty jsi v tom s prominutím „odpadu“, je taky možné, že se neozvou vůbec. Cca po 10 dnech bych se pak ozvala sama – pokud bych o to místo měla zájem.

Jak casto se zvysuje plat

Zajímejte se, jestli vám plat po zkušebce zvýší

V praxi to bývá docela časté. První tři měsíce berete méně, ale pokud se osvědčíte, hned po zkušební době vám mzdu zvednou. Pokud se na tom na pohovoru domluvíte, ohlídejte si, aby to bylo uvedeno i v pracovní smlouvě.

Na co se nesmí ptát na pohovoru

sexuální orientace, náboženství, rasa, politika

Personalista nesmí při pracovním pohovoru zjišťovat, jakou máte sexuální orientaci, zda věříte v Boha a jste členem nějaké církve, stejně tak se nesmí ptát na politické názory, členství v politické straně nebo odborech. Tyto dotazy nemají nic společného s vaší prací.

Jak o sobě mluvit na pohovoru

Ve vaší odpovědi byste se rozhodně měli zaměřit na to nejdůležitější. Měli byste tak zmínit své pracovní zkušenosti a kvalifikaci, dále zájmy, které můžete s prací provázat, a svoji aktuální situaci – proč si hledáte práci a jakou cestou se ve své kariéře chcete ubírat.

Na co se mě budou ptát na pohovoru

Během pohovoru vám budou kladeny otázky vztahující se na informace uvedené ve vašem životopisu. Budou vám kladeny otázky na vaše zkušenosti, schopnosti a vlastnosti (např. rychlost vaší reakce, prodejní dovednosti, analytické myšlení apod.) a to vše v závislosti na charakteru poptávané pozice.

Kdy požádat o zvýšení platu

Řada zaměstnanců uvažuje tak, že si o vyšší plat požádají až po blížících se svátcích. Nový rok, nový začátek, a to se rovná „nový plat“, myslí si. Jenže vhodnější chvíle je spíš ke konci roku, kdy je čas vyhodnotit uplynulé období a navíc firmy už plánují rozpočty.

Kdo podává ruku při pohovoru

První tedy podává ruku personalista. A to nejen proto, že je v dané situaci hostitelem, ale také se v tomto případě jedná o společensky významnější osobu. Ruka se nepodává protějšku, který má tzv. „plné ruce práce“ či má své ruce jinak zaměstnány (tašky, kabelky, deštníky aj.).

Jak dlouho může zaměstnavatel Zadrzovat výplatu

Pokud vám zaměstnavatel dluží mzdu (nebo její část) déle než 15 dní po splatnosti, můžete podat okamžitou výpověď.

Jak opravit Mzdy v pohodě

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODA

Nejprve musíte smazat vystavenou mzdu v agendě Mzdy/příslušný měsíc např. pomocí klávesové zkratky Ctrl+Delete. Poté v agendě Mzdy/Personalistika doplňte potřebné údaje a znovu vystavte mzdu pro příslušného zaměstnance pomocí klávesy Insert.