Jakou šířku postele?

Jak vybrat matrace do postele

Při šířce postele musíte přihlížet na to, zda kupujete postel pro jednotlivce nebo manželskou postel. Jednotlivci postačí postel i matrace se šířkou 90 – 100 cm, pro ty náročnější může mít matrace klidně i 120 cm. V případě manželské postele se doporučuje šířka postele i matrace od 180 – 200 cm.
Archiv

Jaké jsou rozměry posteli

Všechny postele se rozdělují dle šířky, to si podrobněji vysvětlíme níže. Standartní délka postele je 200 cm. Osobám s výškou 180 cm a více nebo těm, kteří mají neklidný spánek a rádi se převalují, doporučujeme postel o délce 220 cm. Standartní výška postele bývá kolem 35 – 45 cm, záleží na výšce postavy.
Archiv

Jak vybrat postel do ložnice

ParametryPostel vyberte tak dlouhou, abyste se v ní dobře cítili.Ideální postel je alespoň o 25 cm delší než vaše výška.Standardně se setkáte s délkou 200 cm.Zvolit můžete i prodlouženou délku až po 240 cm.Přihlédnout musíte samozřejmě i k velikosti ložnice.Kolem postele by měl být dostatek volného prostoru, např.
Archiv

Jak vybrat postel aby Nevrzala

Rám může být z kovu, dřevotřísky (DTD,MDF), nebo masivního dřeva, u kterého záleží jestli je měkké, nebo tvrdé dřevo. Nejodolnější je samozřejmě kov a tvrdé dřevo, tyto dva materiály mají velkou pevnost a odolný spoj, který zaručí, že postel nebude vrzat a konstrukce bude odolná a trvanlivá.

Jaký materiál na matraci

Hlavní výhody materiálů na matraceLatex v matraci – luxus, přírodní původ, prodyšnost, nejlepší hygiena, vynikající bodová pružnost, dlouhá životnost.Pěny do matrací – různá tvrdost stran, vzdušnost, dobrý odvod vlhkosti, nízká hmotnost.Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, přijatelná cena, dlouhá životnost.

Jak poznat tuhost matrace

Většina výrobců označuje stupně tvrdosti písmenem „H“. H1 tedy označuje velmi měkkou matraci, H2 měkkou matraci, H3 středně tvrdou matraci, H4 tvrdou matraci a H5 zvlášť tvrdou matraci.

Jak vybrat rám postele

Na rám postele se nejlépe hodí tvrdé dřeviny jako je buk, dub, jasan, javor nebo ořech. Naopak měkké dřeviny, mezi které patří smrk, borovice a modřín, jsou na postelový rám nevhodné. Kování, kterým je konstrukce spojená, se v měkkém dřevě snadno vymáčkne a postel začne vrzat.

Jak vyčistit čelo postele

Čalouněné postele včetně jejich čel doporučujeme každý týden očistit od prachu a hrubých nečistot vysavačem. Prodloužíte tak životnost čalounění, ale také udržíte barvy stále jako nové. Čerstvé skvrny obvykle stačí otřít jemným hadříkem s vlažnou vodou, případně použijte měkké mýdlo.

Co je americká postel

Americké postele

Je to velmi jednoduché, místo laťového roštu mají tyto postele takzvané pružiny nebo box – spodní konstrukci skládající se z dřevěného rámu s pružinovým jádrem, na kterou se následně uloží matrace. Přesně tak, matrace!

Jak širokou postel

Důležité jsou rozměry postele. Měla by být asi o 30 centimetrů delší než vy. K pohodlnému spánku potřebuje jeden člověk asi 90 centimetrů širokou postel. Postel pro dva by tedy měla na šířku měřit 180 centimetrů.

Jakou matraci do dětské postele

Všeobecně lékaři dětem doporučují spíše tvrdší matrace, ideálně z přírodních materiálů. Důležité je, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Ze stupnice 1 až 7 zvolte pro děti tvrdost alespoň 4 až 5.

Jaké jsou nejlepší matrace

Mezi nejkvalitnější zdravotní matrace na našem trhu náleží matrace ryze českého výrobce MPO, který zajišťuje vše od řezů pěn matrací až po potahy. Při výrobě klade velký důraz na kvalitu a čistotu materiálů či surovin. Používá velké množství naprosto přírodních materiálů.

Jakou tuhost matrace zvolit

Tuhost H3 – Nejoblíbenější matrace o střední tuhosti, vhodné pro většinu váhových kategorií. Tuhost H4 – Tvrdé matrace, oblíbené u osob s vyšší váhou a těch, kteří preferují spánek na tvrdším podkladu. Tuhost H5 – Extra tvrdé matrace, vhodné pro osoby s vyšší váhou. Nevhodné pro osoby s nízkou váhou.

Jaká matrace na bolavá záda

Matrace by neměla být příliš měkká nebo naopak tvrdá. Měkká matrace prohýbá páteř do oblouku a meziobratlové ploténky jsou nepřirozeně stlačeny. Tvrdé matrace páteř dostávají do nepřirozené polohy a dochází k nesprávnému podepření ramenního a kyčelních kloubů. Navíc u nich hrozí otlačení.

Jak poznat kvalitní postel

Při výběru se zaměřte na tloušťku bočnic, středové podpěry a na pevnost rohových spojů. Pokud si pořídíte postel z kvalitního lamina, těšit se můžete na velmi snadnou údržbu. Kvalitní lamino tvoří pevná fólie a poznáte ji při detailním pohledu na materiál. POZOR si dejte na levné verze lamina.

Jak se zbavit roztočů v matraci

Matraci vysvlečte z potahu, který dáte prát na 60 °C. Jedlou sodu ve velké míře nasypte po celé ploše matrace. Nechte působit půl hodiny a klidně i celý den. Jedlou sodu z matrace pořádně vysajte.

Jak se zbavit zápachu z matrace

Pokud vaši matraci trápí nepříjemný zatuchlý zápach, použijte sodu bikarbonu. Soda bikarbona zároveň pohltí i prach, vlhkost či mastnotu. Posypte s ní matraci a rozetřete kartáčkem. Nechte působit 15 minut, poté matraci vysajte.

Co je to boxspring postel

Postel boxspring – nazývaná také americká nebo kontinentální postel – se skládá z různých prvků, které leží ve vrstvách na sobě. Rozlišuje se přitom mezi skandinávskými a americkými modely: Skandinávské postele boxspring jsou na rozdíl od amerických verzí vybaveny podložkou na matraci (topperem).

Co je to Topper

Topper je označení pro svrchní matraci vysokou kolem 5 centimetrů, která se k běžné matraci připevňuje pomocí elastických pásků. Topper má dvě hlavní funkce, a to ochrannou a komfortní. Vzhledem k tomu, že hlavní matraci překrývá, chrání ji před zašpiněním i mechanickým poškozením.

Jak velká je manželská postel

Standardní rozměry manželských postelí jsou: 160 x 200 cm, 180 x 200 cm a 200 x 200 cm. Obecně platí, že by postel měla přesahovat výšku vyššího z partnerů alespoň o 20 cm. Pro pohodlný spánek by každý měl mít k dispozici plochu o šířce 90 cm. To znamená, že nejoptimálnější je volit postele se šířkou od 180 cm.

Jaká je nejlepší matrace pro děti

Matrace pro děti by měly být nejlépe rovné, bez masážního profilu a diferencované tvrdosti povrchu. Měly by tak mít jednu tvrdost, zónové matrace pro děti nejsou vhodné. Odborníci dětem doporučují středně tvrdé až tvrdé matrace, nicméně musí se dát pozor na to, aby nebyly příliš tvrdé.

Jakou tvrdost matrace pro děti

Všeobecně lékaři dětem doporučují spíše tvrdší matrace, ideálně z přírodních materiálů. Důležité je, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Ze stupnice 1 až 7 zvolte pro děti tvrdost alespoň 4 až 5.

Jaká je nejlepší matrace na bolavá záda

Matrace z latexu mají vyšší bodovou elasticitu, a proto se jako matrace vhodné při bolesti zad doporučují. Přesně podepírají a kopírují části těla, které to potřebují. Díky zónování se lépe přizpůsobí, a to zejména při ležení na boku. Omezují protitlak na kolena a rameno.

Jaká matrace při spaní na boku

Jestliže spíte na boku, vybírejte matraci měkčí, která se dobře přizpůsobí křivkám lidského těla. Pro spaní na boku jsou velmi vhodné matrace s paměťovou pěnou nebo matrace změkčené v oblasti ramen a boků.

Jak zjistit tuhost matrace

Na označení tvrdosti matrace se používá symbol T, případně H (podle anglického slova „hardness“ – tvrdost). V případě matrací se uvádějí 4 stupně tvrdosti označené symboly T1, T2, T3 a T4. T1 označuje měkkou matraci, T2 středně měkkou, T3 středně tvrdou a T4 tvrdou.