Kam jet do Černé Hory k moři?

Kam na dovolenou do Černé Hory

Nejkrásnější místa na dovolené v Černé HořeBožská zákoutí Boky KotorskéVzhůru na černohorský Olymp.Ornitologický ráj Skadarské jezero.Za krásou hor v národním parku Durmitor.Budvanská riviéra budiž pochválena.Lahůdky královského Cetinje.Pod hory do hlavního města Podgorice.Nádherné černohorské národní parky.
Archiv

Jak se dostat do Černé Hory

Při cestě do Černé Hory máte dvě možnosti. Můžete jet přes Slovensko a Maďarsko, nebo zvolit trasu vedoucí Rakouskem a Slovinskem. V obou případech pak projedete ještě Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, odkud se dostanete až do Černé Hory. Celá cesta z Prahy do města Podgorica vám bude trvat kolem 15 hodin.

Co si koupit v Černé Hoře

V Černé hoře nejlépe nakoupíte na velkých tržnicích, kde obchodníci nabízejí širokou nabídku zboží všeho druhu za přijatelné ceny. Zakoupit můžete různé druhy ovoce a zeleniny, sýry, med, ryby, víno nebo domácí pálenky. Na tržnicích můžete zakoupit i suvenýry jako jsou řemeslné a kožené výrobky, keramiku nebo šperky.

Jak se mluví v Černé Hoře

ČernohorštinaČerná Hora / Oficiální jazyk

Černohorština (černohorsky/srbochorvatsky crnogorski jezik, cyrilicí црногорски jезик) je jihoslovanský jazyk, mateřský jazyk Černohorců a úřední jazyk v Černé Hoře. Po osamostatnění Černé Hory byl jazyk vyhlášen jako samostatný a v říjnu roku 2007 se stal jazykem oficiálním pro Černou Horu.

Proč Černá Hora

Černá Hora (černohorsky Crna Gora, Црна Гора, angl. Montenegro). Název Montenegro pochází z italštiny a země se tak začala nazývat kvůli tmavým jehličnatým lesům, které se vyskytují na hoře Lovćen a v jejím okolí.

Co vidět v Durmitoru

Nejkrásnější túra vede k Ledové jeskyni

Pro nádherný start výletu doporučujeme asi tři kilometry dlouhou túru vedoucí k úpatí nejvyšší hory Durmitoru (pokud vám moc nejde zeměpis, pak prozradíme, že je to Bobotov Kuk – 2 523 m. n. m.) a také ke známé Ledové jeskyni (Ledena Pečina).

Jak dlouho trvá cesta do Černé Hory

Pokud se vydáte do Černé Hory autobusem, vězte, že cesta trvá úmorných 17 hodin. Samozřejmě můžete jet i autem, nebo pohodlně a rychle letadlem.

Kdy do Černé Hory

Pokud vyrážíte za mořem, pak určitě v letních měsících, hlavní sezona probíhá od června do poloviny září. Chcete-li zažít netradiční lyžařský zážitek v pohoří Durmitor, pak je největší šance na dobré sněhové podmínky od poloviny prosince do konce února.

Co ochutnat v Černé Hoře

K proslulým černohorským pochoutkám patří olivy a olivový olej z okolí Baru, njegušski pršut, durmitorský kajmak (skorup) i vepřové klobásy. Ze zeleniny jedí Černohorci nejvíce raštan (raštiku, dřeňovou kapustu) a další listovou zeleninu mangold (v místním jazyce blitva), z ovoce je nejrozšířenější vinná réva a fíky.

Co je typické pro Cernou Horu

Základem každého černohorského jídla je samozřejmě olivový olej. Jižanské národy se stravují velmi zdravě, proto ani zde nesmí chybět velké množství zeleniny, a to chřest, pórek, cibule, kopřiva, petržel, olivy a čekanka. Pršut je typická sušená šunka, podává se nakrájená na co nejmenší plátky.

Co je Cerna Hora

Černá hora (německy Schwarzenberg či též Spiegelkoppe) je hora ve východních Krkonoších, nacházející se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně a 5 km jižně od Pece pod Sněžkou.

Kde se používá cyrilice

Cyrilice se používá pro zápis šesti slovanských jazyků (bulharština, makedonština, srbština, ukrajinština, běloruština a ruština), jakož i mnoha neslovanských jazyků na území bývalého Sovětského svazu (kazaština, kyrgyzština, tatarština, baškirština, čečenština, čuvaština atd.) a jeho satelitních států (mongolština).

Co je to Montenegro

Přímořský stát Černá Hora (Montenegro) ležící u pobřeží Jaderského moře je velice hornatou zemí, přičemž pět vrcholků hor má více než 2500 m. n. m. Svou celou rozlohou náleží k Dinárským horám. Hranice státu tvoří Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Albánie a Kosovo.

Jakou vlajku má Černá Hora

Vlajka Černé Hory byla přijata 12. července 2004 černohorskou Skupštinou, tedy ještě před vyhlášením samostatnosti na Srbsku. Vlajku tvoří červený list o poměru 1:2 se zlatým úplným lemováním o šířce 1/20 výšky vlajky. Ve středu vlajky je umístěn státní znak, jehož výška je rovna 2/3 výšky vlajky.

Kdo léta do Černé Hory

Oblíbené letecké společnosti létající do destinace: Černá HoraTurkish Airlines.Ryanair.CitizenPlane.Wizz Air.Israir.Wizz Air Malta.Air Serbia.Air Astana.

Co je typické pro Černou Horu

Také Černá Hora má své tradiční pokrmy. Stejně jako jinde na Balkáně, i tady hrají prim ryby a dary moře – kapři, pstruzi, úhoři, mořští korýši a také ostatní druhy masa, které se nejčastěji upravuje na grilu. Základem každého černohorského jídla je samozřejmě olivový olej.

Co se pěstuje v Černé Hoře

Rostou tu desítky druhů palem, libanonské cedry, mimóza, kamelie, bugenvileie, vistárie, trubače, eukalypty, pitospory, jedlé kaštany aj., mnohé z nich v minulosti dovezené, které se tu výborně aklimatizovaly. Velmi dobře se místním podmínkám přizpůsobily i některé druhy jehličnatých dřevin.

Kde je Montenegro

Přímořský stát Černá Hora (Montenegro) ležící u pobřeží Jaderského moře je velice hornatou zemí, přičemž pět vrcholků hor má více než 2500 m. n. m. Svou celou rozlohou náleží k Dinárským horám. Hranice státu tvoří Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Albánie a Kosovo.

Kam s detmi Cerna Hora

Kam na výlet v Černé Hoře a okolí2.4 km. Spešovská rozhledna. Rozhledny.3.1 km. Rozhledna Žernovník. Rozhledny.4.2 km. Rozhledna Malý Chlum u Obory. Rozhledny.4.6 km. Zámek Rájec nad Svitavou. Hrady a zámky.5.2 km. Přírodní památka Krkatá bába. Turistika.5.6 km. Zámek Lysice.5.7 km. Koupaliště Lysice.7.0 km. Aquapark Blansko.

Co to je hlaholice

Hlaholice či řidčeji a zastarale glagolice je nejstarší, dnes jen výjimečně užívané slovanské písmo. Jeho jméno pochází ze staroslověnského slovesa glagolati – hovořit nebo podstatného jména glagolъ – slovo.

Kdo vymyslel hlaholici

Svatý CyrilSvatý Metoděj
Hlaholice/Vynálezci

Co je to Amaro

Amaro Montenegro 0,7l 23% je velmi populární italský bylinný likér. Základem pro výrobu tohoto italského bylinného likéru jsou nejrůznější cizokrajné byliny. Po smísení s cukrem a alkoholem vysoké kvality se filtruje a následuje dlouhé zrání. Výsledkem je jemná chuť s příjemně hořkým závěrem.

Kde se nachází Montenegru

Přímořský stát Černá Hora (Montenegro) ležící u pobřeží Jaderského moře je velice hornatou zemí, přičemž pět vrcholků hor má více než 2500 m. n. m. Svou celou rozlohou náleží k Dinárským horám. Hranice státu tvoří Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Albánie a Kosovo.

Co je zobrazeno na libanonské vlajce

Země na Blízkém východě totiž rozvinula největší vlajku světa. Bílé pole ohraničené nahoře a dole červenými pruhy se zeleným libanonským cedrem uprostřed mělo po rozvinutí 65 tisíc čtverečních metrů.

Jak dlouho se letí do Černé Hory

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Černé Hory 🛪 1:10 630 km
Délka letu do Chile 🛪 15:50 13 360 km
Délka letu do Dominikánské republiky 🛪 10:20 8720 km
Délka letu do Dubaje 🛪 5:55 4467 km