Jak vypadá Stínka?

Jak vypadá svinka

Svinky jsou suchozemští korýši řádu Isopoda. Většinou jsou šedavé 0.6 – 1,2 cm dlouhé a asi poloviční šířky. Jejich tělo je pokryto řadou ploten spojených ohebnou blánou. jsou-li vyrušeny svinují se do kuličky jako malí pásovci.
Archiv

Jak se zbavit svinky ve skleníku

Prostory s častějším výskytem svinek (sklepy, skleníky, pařeniště) pravidelně konrolujeme, čistíme rostliny a odstraňujeme jejich odumřelé části. Pokud se svinky například ve skleníku vyskytují v nadměrném množství, nabídneme jim denní úkryt, který kontrolujeme a vyprazdňujeme na kompost.
Archiv

Čím se živí Stínka obecná

Mezi její potravu patří tlející rostliny. Často bývá kořistí pavouků z rodu šestiočka, respektive celosvětově rozšířeného druhu šestiočka velká (Dysdera crocata). Evropští štíři rodu Euscorpius tvoří jejich další významné přirozené predátory. Někteří štíři a další predátoři nejsou schopni stínky lovit.

Jak se zbavit svinky v bytě

Stínky a svinky: Jak se jich zbavitKlasickým postupem je vysíření sklepa sirnými knoty.Nastraženým rozkrojeným jablkem, mrkví nebo bramborou je můžete nalákat na jedno místo – pak už je stačí přenést na zahradní kompost, kde vám stínky a svinky udělají dobrou službu.Nejlépe funguje prevence.
Archiv

Jak se zbavit Stínky

Co stínky a svinky odpuzuje Česnek, skořice, máta peprná, oregano, ocet, kávová sedlina, chilli papričky a kajenský pepř mohou narušit čich stínek a svinek a maskovat vůně, které je přitahují. Mlsní korýši se tak budou držet dál od chráněné oblasti.

Co jsou Stinky

Navzdory svému názvu, Svinky (Armadillidium vulgare), někdy nazývané Stinky (Porcellio scaber), nejsou ve skutečnosti hmyz. Jedná se o suchozemské korýše.

Co jsou svinky

Svinka (Armadillidium) je rod suchozemských korýšů z čeledi svinkovitých, řádu stejnonožců. Mezi nejznámější druh tohoto rodu patří svinka obecná (Armadillidium vulgare). Svinky mají 7 párů nožek a dvě článkovitá tykadla. Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů.

Co jí brouk autobus

Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché.

Co žere svinka

Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Kde žije Stínka prostředí

Stínky a svinky jsou aktivní v noci, přes den se schovávají ve skulinách nebo na temných a vlhkých místech, jako jsou kameny nebo tlející dřevo. Krunýř stínek a svinek není chráněn voskovou vrstvou jako u hmyzu nebo členovců, takže slunce je rychle vysuší.

Co zije pod kamenem

Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Co je to svinka

Svinka obecná (Armadillidium vulgare) nepatří mezi hmyz, jak bychom možná na první pohled čekali. Svinky jsou suchozemští korýši a čítají ohromnou spoustu druhů, z nichž právě svinka obecná je v Evropě nejhojnější. Je rovněž rozšířená po celém světě.

Co jí autobus brouk

Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří.