Co vidět v Durmitoru?

Kam v Durmitoru

Pokud máte rádi vysokohorskou turistiku a přemýšlíte kam se v Evropě vydat prozkoumat přírodní krásy hor, pak rozhodně stojí za zmínku Národní park Durmitor nacházející se v Černé Hoře. Pohoří je situované v její severozápadní části a od roku 1980 je zařazeno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Archiv

Kam na výlet Černá Hora

Kam na výlet v Černé Hoře a okolí2.4 km. Spešovská rozhledna. Rozhledny.3.1 km. Rozhledna Žernovník. Rozhledny.4.2 km. Rozhledna Malý Chlum u Obory. Rozhledny.4.6 km. Zámek Rájec nad Svitavou. Hrady a zámky.5.2 km. Přírodní památka Krkatá bába. Turistika.5.6 km. Zámek Lysice.5.7 km. Koupaliště Lysice.7.0 km. Aquapark Blansko.

Co si přivézt z Černé Hory

Černá Hora je známá pro své olivy v marinádě a olivovém oleji, který je v kvalitě vůbec horší než produkty z Řecka. Poměrně populární jídlo v Černé Hoře je uzená šunka, kterou mohou vařit pouze černohorští kuchaři. Nemůžete se pokazit, pokud si koupíte černohorský sýr a hroznový ocet, jehož recept Nikde nekoupíte.

Jak letět do Černé Hory

Přímý letecký spoj do Černé Hory funguje pouze během letní sezóny a je operován leteckou společností Smartwings. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7 500 Kč. Druhou možností je letět s jedním přestupem. Lety v sezóně i mimo ni nabízí například Air Serbia, Austrian Airlines, Turkish Airlines, Adria Airways a další.

Co si koupit v Černé Hoře

V Černé hoře nejlépe nakoupíte na velkých tržnicích, kde obchodníci nabízejí širokou nabídku zboží všeho druhu za přijatelné ceny. Zakoupit můžete různé druhy ovoce a zeleniny, sýry, med, ryby, víno nebo domácí pálenky. Na tržnicích můžete zakoupit i suvenýry jako jsou řemeslné a kožené výrobky, keramiku nebo šperky.

Jak cestovat v Černé Hoře

Vstup do země je možný bez potvrzení Covid. Vstup do země je možný bez omezení. S platným cestovním dokladem nebo občanským průkazem. Černá Hora nezavedla příjezdové formuláře.

Jak dlouho se letí do Černé Hory

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Černé Hory 🛪 1:10 630 km
Délka letu do Chile 🛪 15:50 13 360 km
Délka letu do Dominikánské republiky 🛪 10:20 8720 km
Délka letu do Dubaje 🛪 5:55 4467 km

Co létá do Černé Hory

Oblíbené letecké společnosti létající do destinace: Černá HoraTurkish Airlines.Ryanair.CitizenPlane.Wizz Air.Israir.Wizz Air Malta.Air Serbia.Air Astana.

Jak platit v Černé Hoře

V Černé Hoře byla zavedena jednotná měna a to EURO, dále lze platit srbským dinárem, nebo kteroukoliv západní měnou. Cizí valuty a někde i české koruny lze vyměnit ve směnárnách, bankách a na poštách. Také větší hotely a turistické kanceláře mají směnárny.

Co je potřeba pro vstup do Černé Hory

Vstup do země je možný bez potvrzení Covid. Vstup do země je možný bez omezení. S platným cestovním dokladem nebo občanským průkazem. Černá Hora nezavedla příjezdové formuláře.

Jak nejlevněji do Černé Hory

Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Černá Hora za posledních 72 hodin je 2 986 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Podgorica Golubovci). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Černá Hora za posledních 72 hodin je 3 744 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Podgorica Golubovci).

Jak draho je v Černé Hoře

Jak je draho v Černé Hoře

Cenové relace se v Černé Hoře pohybují zhruba ve stejné úrovni jako u nás v České republice. V přepočtu za vodu 1,5 l dáš 13 Kč, za hovězí maso 1 kg 180 Kč a v restauraci se najíš průměrně za 120 Kč/osoba. Pokud nejedeš vlastním autem, pak městským autobusem se svezeš za zhruba 20 Kč.

Jaké jsou ceny v Černé Hoře

Ceny v restauracích v Černá Hora.

Jídlo, levná restaurace 167 CZK (95-238)
Domácí pivo (0,5 l točená) 52 CZK (36-83)
Dovezené pivo (láhev 0.33 litru) 60 CZK (43-83)
Cola/Pepsi (láhev 0,33 l) 45 CZK (26-60)
Voda (láhev 0.33 litru) 31 CZK (24-48)

Jak se platí v Černé Hoře

V Černé Hoře byla zavedena jednotná měna a to EURO, dále lze platit srbským dinárem, nebo kteroukoliv západní měnou. Cizí valuty a někde i české koruny lze vyměnit ve směnárnách, bankách a na poštách. Také větší hotely a turistické kanceláře mají směnárny. Při směně peněz se informujte na poplatky a provize.

Jak dlouho se letí na Cernou horu

Doba a délka jízdy

Z Prahy se do hlavního města Černé Hory dostanete přibližně po 1 400 km a 15 hodinách. Z Brna je délka cesty přibližně 1 200 km a doba přibližně 13 hodin.

Jak se mluví v Černé Hoře

ČernohorštinaČerná Hora / Oficiální jazyk

Černohorština (černohorsky/srbochorvatsky crnogorski jezik, cyrilicí црногорски jезик) je jihoslovanský jazyk, mateřský jazyk Černohorců a úřední jazyk v Černé Hoře. Po osamostatnění Černé Hory byl jazyk vyhlášen jako samostatný a v říjnu roku 2007 se stal jazykem oficiálním pro Černou Horu.

Jak je draho v Černé Hoře

Jak je draho v Černé Hoře

Cenové relace se v Černé Hoře pohybují zhruba ve stejné úrovni jako u nás v České republice. V přepočtu za vodu 1,5 l dáš 13 Kč, za hovězí maso 1 kg 180 Kč a v restauraci se najíš průměrně za 120 Kč/osoba. Pokud nejedeš vlastním autem, pak městským autobusem se svezeš za zhruba 20 Kč.

Jak dlouho trvá let do Hurghady

Let z Prahy do Hurghady trvá přibližně 3 hodiny a 48 minut.

Jak dlouho trvá let do Zanzibaru

Doba letu na Zanzibar. Jak dlouho trvá let z Prahy na Zanzibar Přímý let trvá okolo 8 hodin a 30 minut. Nejrychlejší lety s přestupem trvají okolo 13 hodin.

Kde se používá cyrilice

Cyrilice se používá pro zápis šesti slovanských jazyků (bulharština, makedonština, srbština, ukrajinština, běloruština a ruština), jakož i mnoha neslovanských jazyků na území bývalého Sovětského svazu (kazaština, kyrgyzština, tatarština, baškirština, čečenština, čuvaština atd.) a jeho satelitních států (mongolština).

Jakou měnou se platí v Černé Hoře

EuroČerná Hora / Měna

V Černé Hoře byla zavedena jednotná měna a to EURO, dále lze platit srbským dinárem, nebo kteroukoliv západní měnou.

Čím se dá platit v Egyptě

1 egyptská libra (EGP), drobnou jednotkou jsou piastry (PT). 1 EGP = 100 PT. Do V hotelích a v některých "kamenných" obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi.

Jak dlouho trvá cesta do Japonska

Nejsnadnější cesta do Japonska vede vzduchem. Let z Prahy trvá asi 15 hodin a vyžaduje alespoň jeden přestup. Z velkých evropských letišť míří přímé linky do Tokia na letiště Narita International Airport vzdálené asi hodinu jízdy od centra metropole.

Jaké očkování do Zanzibaru

V současné době nejsou žádná povinná očkování, výjimku tvoří očkování proti žluté zimnici u turistů přijíždějících z oblastí s jejím výskytem (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Většina letů z Evropy má přestup jindě, tudíž toto očkování není potřeba.

Kdy je vhodné jet na Zanzibar

Za optimální měsíce je považován červen a říjen. Avšak nejvíce turistů sem jezdí v lednu až v březnu. Vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 60-70%. Průměrná teplota moře je největší v březnu, dosahuje až 30°C.