Proč zkrachoval Saab?

Kdy zkrachoval Saab

NEVS koupila majetek zkrachovalé automobilky Saab v roce 2012.
Archiv

Co znamená slovo Audi

Audi. 16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Co znamená znak Mazdy

Mazda. Říká se, že slovo Mazda je zkomoleninou jména zakladatele Jujira Matsudy. V logu značky můžeme vidět písmeno „M“, ale i letícího ptáka jako symbol svobody.

Co znamená slovo Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".

Kdo vlastní značku Saab

Na konci loňského roku společnost National Electric Vehicles Sweden (NEVS), která v roce 2012 převzala aktiva zkrachovalé švédské automobilky Saab, oznámila velké plány do budoucna.

Kde vznikl Saab

Jak to ve Švédsku začalo

Značka SAAB (později Saab) dostala do vínku filozofii kvalitní výroby v duchu leteckých tradic, první prototyp 92 001 vyjel v roce 1946, následovaly další tři kousky a při testech najezdily přes 320 tisíc kilometrů.

Co znamená slovo Peugeot

Proto si také pohrály s významem svého přepisu. Peugeot je Biaozhi [piao-č'], to čínsky znamená „krásná (žena)“. Citroën je složité slovo, výraz Xuetielong [süe-tchie-lung] proto lze považovat za maximum možného.

Co znamená znak Porsche

Porsche. Znak stuttgartské automobilky Porsche vzdává poctu rodnému městu. Uprostřed znaku se nachází nápis Stuttgart s vyobrazením koně, protože název města lze do češtiny přeložit jako „zahrada hřebců“. Celý znak je potom erbem historického královstvím Württemberska, které vzniklo na území Německa v 11.

Co znamená slovo Hyundai

Firma Hyundai Engineering and Construction Company byla založena v roce 1947. Název „Hyundai“ znamená „moderní doba“.

Kdo vlastní Mazdu

Mazda

Mazda Motor Corporation
Produkty automobily
Majitelé Japan Trustee Services Bank (6,3 %) Toyota (5 %) The Master Trust Bank of Japan (4,7 %) Sumitomo Mitsui Banking Corporation (2,2 %)
Dceřiná společnost Mazda (United States)
Identifikátory

Co znamená znak Volvo

Co se týče samotného loga, jde o zastaralý chemický symbol pro železo. Zakladatelům automobilky se tehdy velmi zamlouvalo spojení pevné švédské oceli a odolných automobilů. Jméno Volvo pak vzniklo z latinského „volvere", což znamená „otáčím se/kutálím se".

Co znamená zkratka Ceed

Ceed je totiž zkratka pro Community of Europe, with European Design. V překladu pro evropskou veřejnost s evropským designem.

Z jaké země pochází Saab

SAAB AB (Svenska Aeroplan Aktiebolaget) je výrobce letadel a zbraní sídlící ve Švédsku.

Kde se vyrábí mg ZŠ

V březnu 2017 jí následoval kompaktní SUV model MG ZS. Nicméně 23. září 2016 společnost MG oznámila, že v britském Longbridge ukončuje veškerou výrobu všech automobilů a od té doby budou všechny vozy MG dováženy do Velké Británie z Číny. V roce 2022 pak značka v rámci své expanze oznámila oficiální vstup na český trh.

Kde se vyrábí SEAT

SEAT je jediná společnost, která navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává automobily ve Španělsku. Ústředí společnosti SEAT S.A. se nachází v průmyslovém komplexu v Martorell (Barcelona) ve Španělsku, kde bylo v roce 2018 vyrobeno více než 470 000 vozidel značky SEAT a Audi.

Co znamená znak Toyota

Toyota v Evropě představuje nový design značky zahrnující přepracované logo a písmo. Tato změna symbolizuje proměnu Toyoty z klasické automobilky ve firmu poskytující služby mobility. Nový designový jazyk bude snadno využitelný napříč všemi digitálními i fyzickými komunikačními platformami.

Co znamená znak Škoda

Lipový květ je symbolem slovanské národnosti a svobody. Ve spodní části loga – pod názvem značky – byla dvě jména Laurin a Klement, společně s místem výroby – Mladou Boleslaví. Toto logo bylo využíváno také v různých tištěných materiálech.

Co znamená znak Citroën

Citroën. V roce 1901 zakoupil André Citroën, zakladatel francouzské automobilky Citroën, patent na ozubená kola se šípovitým ozubením pro svoje obráběcí stroje. Dvojice šípů v logu tak symbolizuje právě dva šípovité ozuby.

Kdo vlastní Ferrari

Ferrari

Ferrari N.V.
Majitel Ferrari N.V. (100 %)
Dceřiná společnost Scuderia Ferrari
Identifikátory
Oficiální web Ferrari.com

Kdo je majitel Rolls Royce

Rolls-Royce Motor Cars
Mateřská společnost BMW
Majitel BMW
Identifikátory
Oficiální web www.rolls-roycemotorcars.com/en_GB/home.html

Kde se vyrábí auta Kia

Kia Motors Slovakia s.r.o. je výrobní závod korejské automobilové společnosti Kia Motors, který se nachází u Žiliny v obci Teplička nad Váhom. Je to první a zatím jediný závod této společnosti v Evropě.

Kdo vyrábí Gripeny

SaabSaab JAS-39 Gripen / Výrobce

Výrobce: Saab/BAE Systems (Švédsko/Velká Británie) Historie: vývoj zahájen v roce 1982, první vzlet v 9. prosince 1987, poslední letové testy dokončeny v prosinci 1996, v operačním nasazení švédského letectva od roku 1997.

Kdo vlastní značku MG

Společnost MG je známá především svými otevřenými dvoumístnými sportovními vozy, vyráběla také sedany a kupé s motory do tří litrů. Značka je od roku 2007 ve vlastnictví státní čínské společnosti SAIC Motor Corporation Limited.

Co to je za značku MG

Automobilka Morris Garages (MG) byla založena v roce 1924. MG je dceřinou společností SAIC Motor (Shanghai Automobile Industry Corporation), které patří mezi největší automobilové koncerny na světě. Zároveň jde o největší automobilový koncern v Číně, jehož roční prodeje přesahují 7 milionů vozů.

Kde se vyrábí auta Ferrari

Maranello
Souřadnice 44°31′32″ s. š., 10°51′59″ v. d.
Nadmořská výška 137 m n. m.
Stát Itálie
Maranello