Co znamená znak Škoda?

Co znamená znak Mazdy

Mazda. Říká se, že slovo Mazda je zkomoleninou jména zakladatele Jujira Matsudy. V logu značky můžeme vidět písmeno „M“, ale i letícího ptáka jako symbol svobody.
Archiv

Co znamená znak Citroën

Citroën. V roce 1901 zakoupil André Citroën, zakladatel francouzské automobilky Citroën, patent na ozubená kola se šípovitým ozubením pro svoje obráběcí stroje. Dvojice šípů v logu tak symbolizuje právě dva šípovité ozuby.

Jak vznikla značka Škoda

Dnešní podnik Škoda Auto, který v Mladé Boleslavi v roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement, patří k několika světovým automobilkám s více než stoletou tradicí. První "Škodovka" vlastně nebylo auto. Byl to bicykl postavený v roce 1895 mechanikem Václavem Laurinem a knihkupcem Václavem Klementem.

Co znamená znak Audi

Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilů (Audi, DKW, Horch a Wanderer), k jejichž fúzi do koncernu Auto Union došlo v roce 1932.

Co znamená slovo Kia

O společnosti Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".

Co znamená slovo Hyundai

Firma Hyundai Engineering and Construction Company byla založena v roce 1947. Název „Hyundai“ znamená „moderní doba“.

Co znamená slovo Peugeot

Proto si také pohrály s významem svého přepisu. Peugeot je Biaozhi [piao-č'], to čínsky znamená „krásná (žena)“. Citroën je složité slovo, výraz Xuetielong [süe-tchie-lung] proto lze považovat za maximum možného.

Co znamená slovo Mitsubishi

Mitsubishi. Mitsubishi znamená v překladu „tři kosočtverce”. První část slova (mitsu) znamená číslovku tři, druhá znamená kosočtverce (hishi, ve spojení s dalším slovem bishi). Název se zrodil tak, že zakladatel firmy Iwasaki Yataro měl v rodinném erbu tři diamanty.

Kdo vymyslel značku Škoda

Škoda Auto
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1895 jako Laurin & Klement
Zakladatelé Václav Laurin, Václav Klement
Sídlo Mladá Boleslav, Česko

Kdo vlastni firmu Škoda

V dubnu 1991 po vládním rozhodnutí o prodeji automobilky Volkswagen (VW) zahájil činnost společný podnik Škoda, automobilová a. s. a firma se stala další značkou koncernu. V roce 1998 společnost změnila název na Škoda Auto, a. s. a v roce 2000 se VW stal stoprocentním vlastníkem firmy.

Co znamená slovo volvo

Název Volvo pochází, stejně jako Audi, z latiny. V překladu znamená „valit se” nebo „točit se” (volvere). Automobilka totiž vznikla v roce 1915 jako dceřiná společnost firmy SKF, která vyráběla kuličková ložiska.

Co znamená Mitsubishi

Tři ostří z názvu dala novému jménu první část: Mitsu, což v japonštině znamená tři. Druhou část názvu dal kosočtvercový tvar tří částí loga. Kosočtverec se japonsky řekne hishi.

Co znamená znak Toyota

Toyota v Evropě představuje nový design značky zahrnující přepracované logo a písmo. Tato změna symbolizuje proměnu Toyoty z klasické automobilky ve firmu poskytující služby mobility. Nový designový jazyk bude snadno využitelný napříč všemi digitálními i fyzickými komunikačními platformami.

Co znamená Ferrari

Ferrari je původně italské příjmení, z pohledu etymologie znamenající kovář – z italského ferraro či fabbro ferraro, především pak z italského slova ferro, znamenající železo.

Co znamená Suzuki

Příjmení: (japonsky 鈴木) je druhé nejčastější japonské příjmení, které lze přeložit jako zvonové dřevo, zvonový strom nebo strom s pupeny. 2. Název firem pojmenovaných po nositelích tohoto příjmení: Suzuki – japonská strojírenská firma.

Co znamená slovo Octavia

Jméno Octavia pochází z latiny, jedná se o výraz pro slovo „osmý“. Původní Octavia, lidově přezdívaná oktávka, toto pojmenování dostala podle toho, že byla osmým modelem znárodněného československého průmyslu po druhé světové válce.

Kde se vyrábí Auto Škoda

Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde se nachází i největší výrobní závod. V rámci Česka má společnost dva další výrobní závody, a to v Kvasinách a ve Vrchlabí.

Kdo koupil českou Škodu

Dnes, 9. prosince 2015, je to čtvrt století ode dne, kdy česká vláda rozhodla, že Škodu prodá právě Volkswagenu. Spojením automobilky Škoda s německým koncernem Volkswagen začal 16. dubna 1991 zřejmě nejúspěšnější příběh české polistopadové ekonomiky.

Co znamená Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zapomeňte na první písmeno řecké abecedy i nešťastného Monteka, jméno italské automobilky spojuje zkratku továrny A.L.F.A. Anonima Lombarda Fabbrica Automobili a majitele Nicoly Romea, který továrnu osm let po jejím založení převzal.

Proč má Ferrari ve znaku koně

Kůň byl totiž namalovaný na letadlu italského bojového pilota Francesca Baracca, který se stal stíhacím esem v období první světové války. Jeho rodiče později navrhli Enzovi Ferrarimu, aby použil tohoto koně do loga své značky.

Kdo vlastní Ferrari

Ferrari

Ferrari N.V.
Majitel Ferrari N.V. (100 %)
Dceřiná společnost Scuderia Ferrari
Identifikátory
Oficiální web Ferrari.com

Co znamená v strom

Jenže kdepak, tahle motorka se opravdu jmenuje V-Strom, přičemž písmeno „V“ odkazuje na dvouválcovou konfiguraci motoru a „Strom“ v němčině znamená něco jako „proud“. Dost bylo ale her s názvy. Důležité je, že je nový velký V-Strom je pro letošek skutečně nový a je to cestovatel jako víno.

Kdo vyrábí auta Suzuki

Suzuki Motor Corporation (スズキ株式会社, Suzuki kabušikigaiša) je japonský výrobce automobilů, motocyklů, lodních motorů a dalších se sídlem v Hamamacu.

Co znamená Superb

Superb v angličtině znamená skvělý, vynikající, mimořádný či nádherný. Odkazuje také na latinský výraz suberbus, tedy hrdý.

Co znamená slovo Fabia

Fabia. Fabia je v současné nabídce Škody jediným modelem, u něhož je původ jména neznámý. Jediným oficiálním vysvětlením je prý tehdejší zájem představenstva o tento název.