Co létá do Černé Hory?

Jak letět do Černé Hory

Přímý letecký spoj do Černé Hory funguje pouze během letní sezóny a je operován leteckou společností Smartwings. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7 500 Kč. Druhou možností je letět s jedním přestupem. Lety v sezóně i mimo ni nabízí například Air Serbia, Austrian Airlines, Turkish Airlines, Adria Airways a další.
Archiv

Jak dlouho se letí do Černé Hory

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Černé Hory ? 1:10 630 km
Délka letu do Chile ? 15:50 13 360 km
Délka letu do Dominikánské republiky ? 10:20 8720 km
Délka letu do Dubaje ? 5:55 4467 km

Kam na dovolenou do Černé Hory

Nejkrásnější místa na dovolené v Černé HořeBožská zákoutí Boky KotorskéVzhůru na černohorský Olymp.Ornitologický ráj Skadarské jezero.Za krásou hor v národním parku Durmitor.Budvanská riviéra budiž pochválena.Lahůdky královského Cetinje.Pod hory do hlavního města Podgorice.Nádherné černohorské národní parky.

Jak letět do Portugalska

Levné letenky do Portugalska lze rezervovat z Prahy a Vídně. Ideální letecké spojení přinášejí nízkonákladové společnosti jako Ryanair, Wizz Air, Lauda, Eurowings, ale také tradiční dopravci jako TAP Air Portugal. Cesta letadla do Portugalska trvá přibližně tři hodiny.

Jak nejlevněji do Černé Hory

Nejlepší cena jednosměrné letenky Česká republika–Černá Hora za posledních 72 hodin je 2 986 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Podgorica Golubovci). Nejlepší cena zpáteční letenky Česká republika–Černá Hora za posledních 72 hodin je 3 744 Kč (Praha Letiště Václav Havel–Podgorica Golubovci).

Jak se mluví v Černé Hoře

ČernohorštinaČerná Hora / Oficiální jazyk

Černohorština (černohorsky/srbochorvatsky crnogorski jezik, cyrilicí црногорски jезик) je jihoslovanský jazyk, mateřský jazyk Černohorců a úřední jazyk v Černé Hoře. Po osamostatnění Černé Hory byl jazyk vyhlášen jako samostatný a v říjnu roku 2007 se stal jazykem oficiálním pro Černou Horu.

Kam jet do Černé Hory k moři

Za koupáním v moři míří do Černé Hory většina cestovatelů. Pláží zde najdeme navzdory členitému pobřeží opravdu hodně a jsou překvapivě rozlehlé. Nejhezčí pláže jsou v Kotorské zátoce (boka Kotorská) nebo mezi městy Budva a Sutomore. Méně lidí pak bude směrem k albánským hranicím u města Ulcinj.

Proč Černá Hora

Černá Hora (černohorsky Crna Gora, Црна Гора, angl. Montenegro). Název Montenegro pochází z italštiny a země se tak začala nazývat kvůli tmavým jehličnatým lesům, které se vyskytují na hoře Lovćen a v jejím okolí.

Kdy je nejlepší jet do Portugalska

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Kdy je nejlepší kupovat letenky do Portugalska

Kdy jsou letenky do Portugalska nejlevnější Tradičním obdobím levných letenek do Portugalska je zima od října do března, kdy klesá poptávka. Právě tehdy máte šanci na ulovení nejlevnějších letů. Konkrétní dny v týdnu u letů do Portugalska nehrají takovou roli.

Co je Cerna Hora

Černá hora (německy Schwarzenberg či též Spiegelkoppe) je hora ve východních Krkonoších, nacházející se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně a 5 km jižně od Pece pod Sněžkou.

Jakou měnou se platí v Černé Hoře

EuroČerná Hora / Měna

V Černé Hoře byla zavedena jednotná měna a to EURO, dále lze platit srbským dinárem, nebo kteroukoliv západní měnou.

Co si koupit v Černé Hoře

V Černé hoře nejlépe nakoupíte na velkých tržnicích, kde obchodníci nabízejí širokou nabídku zboží všeho druhu za přijatelné ceny. Zakoupit můžete různé druhy ovoce a zeleniny, sýry, med, ryby, víno nebo domácí pálenky. Na tržnicích můžete zakoupit i suvenýry jako jsou řemeslné a kožené výrobky, keramiku nebo šperky.

Kde je nejtepleji v Portugalsku

V oblasti Algarve trvá až půl roku. Teploty jsou vyšší na jihu, na severu je střední roční teplota 15°C, na jihu 18°C. V létě je nejtepleji ve vnitrozemí, v srpnu dosahuje teplota při pobřeží 20°C, při španělských hranicích v téže době průměrně 26°C. V Lisabonu je průměrně 11 – 12°C, v létě 23°C.

Kdy se jezdí na Azory

Kdy navštívit Azory

Nejlepším obdobím pro návštěvu Azorských ostrovů je červen-říjen, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo 25 °C. Ovšem, počítejte s proměnlivým počasím v krátkém čase, jak to už na ostrovech bývá. Taková mlha nás na některých místech donutila navštívit dané místo i 3x.

Jak casto se mění ceny letenek

Ceny letenek se mohou měnit až třikrát denně. Samozřejmě platí i fakt, že aerolinky mohou mít jednou za čas speciální akce, kdy letenky vychází opravdu výhodně a může se jednat i o blížící se termín. Toto většinou platí na krátké lety jako např. Londýn, Řím, Amsterodam, Paříž, atd.

Kdy se mění ceny letenek

Nejníže ceny obvykle klesají v rozsahu dvou až šesti měsíců před termínem odletu, v posledních dvou až třech týdnech se ceny zpravidla už jen zvedají – z největší části se totiž odvíjejí od obsazenosti letadla. Ušetřit lze i výběrem letiště.

Jak se píše v Černé Hoře

3) Černá Hora – obě písmena velká

Takto píšeme sídla, v naší zemi se Černá Hora opakuje čtyřikrát: je to městys v okrese Blansko a část obce Dymokury, Bělá nad Radbuzou a Janské lázně. Ano, nezdá se vám to, Černá Hora je část obce v městě pod Černou horou.

Jak vznikl název Černá Hora

V souvislosti s rozpadem Jugoslávie byla socialistická republika 27. dubna 1992 v rámci Svazové republiky Jugoslávie přejmenována na Republiku Černá Hora (černohorsky Република Црна Гора / Republika Crna Gora), a to vypuštěním přídavného jména "socialistická" z názvu republiky.

Kdy do Černé Hory

Pokud vyrážíte za mořem, pak určitě v letních měsících, hlavní sezona probíhá od června do poloviny září. Chcete-li zažít netradiční lyžařský zážitek v pohoří Durmitor, pak je největší šance na dobré sněhové podmínky od poloviny prosince do konce února.

Co ochutnat v Černé Hoře

K proslulým černohorským pochoutkám patří olivy a olivový olej z okolí Baru, njegušski pršut, durmitorský kajmak (skorup) i vepřové klobásy. Ze zeleniny jedí Černohorci nejvíce raštan (raštiku, dřeňovou kapustu) a další listovou zeleninu mangold (v místním jazyce blitva), z ovoce je nejrozšířenější vinná réva a fíky.

Co je typické pro Cernou Horu

Základem každého černohorského jídla je samozřejmě olivový olej. Jižanské národy se stravují velmi zdravě, proto ani zde nesmí chybět velké množství zeleniny, a to chřest, pórek, cibule, kopřiva, petržel, olivy a čekanka. Pršut je typická sušená šunka, podává se nakrájená na co nejmenší plátky.

Kdy je nejlepší navštívit Portugalsko

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Jak je draho na Azorech

Je Azory drahé město Ceny základních produktů v roce Azory jsou nižší než v Česko. Za nákupy v Azory zaplatíte 1.10 krát míň než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Azory se pohybuje od: 900 CZK (38 EUR) v hostelu po 1,200 CZK (53 EUR) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Jak dlouho trvá let na Azorské ostrovy

Doba letu na Azory je zhruba 6 hodin a 30 minut.