Jak objednat věci z Polska?

Jak si objednat zboží z Polska

Nakupujte u Allegro.pl (portálu s největši nabídkou akcí ve Střední Evropě), na www.ebay.pl, ceneo.pl, kuptanio.pl, opineo.pl, nokaut.pl, hurtownie.pl, sklepy24.pl, skapiec.pl nebo v jiném polském internetovém obchodě. Už můžete nakupovat v Polsku bez vyjednávání s prodejci v polském jazyce.
Archiv

Co si přivézt z Polska

Z polských specialit byste měli určitě ochutnat bigos, jehož základem je zelí, maso, klobása, houby, sušené švestky a spousta dalších ingrediencí. Výborné jsou polské polévky, na prvním místě bílý, trochu nakyslý žurek.

Kde nakupovat potraviny v Polsku

Polské obchody s potravinami: Kde nakoupit jídloAldi.Auchan.Biedronka.Carrefour.Dino.Intermarche.Netto.Spar.

Kam na nákupy oblečení v Polsku

Doporučuji nákupní centrum Sfera v Bielsko-Biala, zejména v období slev, které jsou rychlejší a větší než v ČR. Polsko doporučuji nejen na nákupy oblečení ale i jídla (větší výběr i kvalita, lepší ceny) a pro toho, kdo je jazykově vybavený tak knih, tam spatřují největší rozdíl.
Archiv

Jak dlouho trvá balíček z Polska

pokud máš podací číslo zásilky tak se to dá trackovat na různých webech a máš trošku přehled, kde se to může nacházet. v rámci EU by to nemuselo být moc dlouho. ale když si vezmeš, že i v rámci ČR balík někdy "jde" 3-4 dny, ted do toho bude v pondělí svátek…

Jak je výhodné platit v Polsku

Levnější je tu například benzín, cigarety a alkohol. Cena polských dálnic: V Polsku se na dálnicích A1, A2 a A4 platí mýtné podle ujetých kilometrů a platbu je možné provést ve zlotých, eurech, dolarech a platební kartou.

Co si dát k jidlu v Polsku

Hlavní jídlakotlet schabowy – vepřová kotleta smažená jako řízek.bigos – vařené maso se zelím a kořením podobné guláši.gołąbki – zelný list plněný mletým masem a zavinutý do tvaru spícího holuba.zrazy – masové závitky.ozór wołowy – dušený hovězí jazyk podávaný s povidlovou omáčkou.

Co se pije v Polsku

V hospodách se můžete potkat s pivem, které je podávané s rybízovým nebo malinovým džusem a pije se brčkem. Oblíbeným nápojem je i horké pivo se skořicí, které je slazené medem. Vodka je hojně rozšířeným alkoholickým nápojem. K vodce je podávaný slaneček nebo také okurky.

Jak je otevřeno v Polsku

POLSKO / Jak určitě víte, v Polsku je většina obchodů v neděli zavřená. Ze zákazu obchodování však existují výjimky, například pro menší obchody. Kromě toho jsou ještě „nákupní neděle“, kdy jsou otevřená i velká nákupní centra.

Jaké jsou ceny v Polsku

Ceny běžných potravin v Polsku1 litr oleje – 57 Kčvepřové maso na guláš (400 g) – 50 Kč1 kg kuřecích prsou – 130 Kč1 kg kuřete – 52 Kč1 kg citronů – 45 Kč1 kg banánů – 30 Kč1 chleba – 33 Kčtoustový chléb v pekárně – 36 Kč

Jak se jmenuje Zasilkovna v Polsku

V naší polské entitě se dějí velké věci! Nově bude vašim polským zákazníkům přepravovat zboží Packeta.pl. Tímto krokem chceme zdůraznit příslušnost polské pobočky k celé skupině Packeta a její mezinárodní charakter. Název Packeta bude využíván i při expanzi na další zahraniční trhy.

Jak se posílá přes Zásilkovnu

Jak to fungujeV aplikaci Zásilkovna jednoduše klikněte na Odeslat zásilku. Vyplňte kontaktní údaje příjemce.Zásilku zaneste na kterékoliv podací místo Zásilkovny.Jakmile zásilku podáte, dáme příjemci hned vědět pomocí e-mailu.

Co je v Polsku za měnu

Označení polského zlotého je PLN. Síť směnáren je poměrně hustá. Jeden polský zlotý je přibližně 6,2 kč, avšak kurzy se stále mění. Jeden zlotý(Zl) = 100 grošů.

Jakou měnou se plati v Polsku

Oficiální měnou země je polský zlotý, který v přepočtu činí zhruba šest korun českých.

Co je typické pro Polsko

Mezi typicky polská jídla patří bezesporu pirožky (pierogi) plněné kyselým zelím, houbami, tvarohem nebo masem. Dále jsou to palačinky, ovocné knedlíky, plněné těstoviny (pyzy) a varšavské dršťky (flaczki wolowe). Polským národním jídlem je bigos, který se připravuje z vařeného zelí, hub a různých druhů masa.

Jaké potraviny pochází z Polska

Polská kuchyně

Základní informace
Dochucovadla paprika sladká, paprika pálivá, kmín, majoránka, kopr, smetana, brynza, lesní houby
Pokrmy
Jídla polévka Barszcz, Žurek, Czernina, Kotlet Schabowy, Golabki, Zrazy, Pirohy, Zapékanka
Nápoje pivo, čaj, káva, vodka, medovina

Jakou rybu si dát v Polsku

Vynikající jsou polské polévky, kterými začíná každé větší jídlo. U moře, jezer, ale i v horách jsou oblíbené ryby s hranolky. U Baltského moře jsou nejběžnějšími druhy halibut a treska, u jezer candát a okoun, zatímco na jihu země převládá horský pstruh.

Jak je otevřeno v neděli v Polsku

POLSKO / Jak určitě víte, v Polsku je většina obchodů v neděli zavřená. Ze zákazu obchodování však existují výjimky, například pro menší obchody. Kromě toho jsou ještě „nákupní neděle“, kdy jsou otevřená i velká nákupní centra.

Kdy je v Polsku nákupní neděle

Seznam nedělí v roce 2023, kdy JSOU v Polsku OTEVŘENY obchody (obchodní neděle, Niedziele handlowe): 29. ledna, 2. dubna, 30. dubna, 25. června, 27. srpna, 17. prosince, 24. prosince 2023. V ostatní zde neuvedené neděle je zavřeno. Takže obchody zůstanou zavřeny 45 nedělí v roce.

Kam na trhy v Polsku

Kam a kdy se vydat do Polska na trhy

Tržnice můžete navštívit i v jiných příhraničních městech jako Klodzko, Jelenia Gora, Wroclaw, Cieszyn, Nisa a další. Polské trhy mají otevřeno většinou po celý týden, doporučujeme je navštívit jakýkoliv den kromě pondělí a soboty.

Jak dlouho trva Zasilkovna z Polska

Zásilkovna doručí vaší zásilku obvykle do 24 hodin od předání zásilky do přepravy.

Jak dlouho trva než prijde zasilka z Polska

Standardní doručovací doba zásilky z Polska je přibližně do 2 pracovních dnů.

Jak dlouho trvá doručení do Zásilkovny

Jak dlouho trvá doručení zásilky Zásilky po České republice jsou z 98 % doručovány následující pracovní den od předání. Může se stát, že se dodací lhůta o jeden den protáhne, a to z toho důvodu, že byla podána na naše podací místo až po odjezdu řidiče.

Jak zaplatit v aplikaci Zásilkovna

V aplikaci si vyhledejte zásilku k vyzvednutí. Klikněte na "Zaplatit dobírku". Budete přesměrování na bezpečnou platební bránu, kde vyplníte údaje ze své karty. Ujistěte se, že máte na kartě povoleny online platby a máte nastavený dostatečný limit pro platby na internetu.

Jak platit kartou v Polsku

Kreditní karty můžete používat naprosto stejně běžně jako u nás. Zaplatíte v restauracích i menších obchodech. Na jarmarky či vánoční trhy se však vybavte hotovostí. Dostupnost bankomatů a směnáren je v Polsku srovnatelná s Českou republikou.