Kdy letět do Punta Cana?

Kdy je nejlepší jet do Dominikánské republiky

Nejvhodnější období pro návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do dubna, tedy v zimním období, kdy je příjemné počasí a nejsou taková vedra.

Kdy je nejtepleji v Dominikánské republice

Sezona v Dominikánské republice

Na Dominikáně panují celý rok letní teploty, ale kvůli dvěma obdobím dešťů je hlavní sezona jasně ohraničena. Trvá od konce listopadu do dubna, kdy panuje nejpříjemnější počasí. To se týká celé země s výjimkou severního pobřeží.
Archiv

Kdy do Punta Cana

Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu. Zdejší podnebí je tropické a teploty jsou po celý rok příjemně letní bez větších výkyvů. Nejlepší období na dovolenou v Dominikánské republice je od listopadu do dubna, kdy téměř neprší.
Archiv

Jak dlouho se letí do Punta Cana

Češi a Slováci v Dominikánské republice | Dnešní přímý let s LOT, Punta Cana-Praha, doba letu 8:58 hod.

Kdy je sezóna v Dominikánské republice

Vlhkost je neustále přes 70 %. Také teplota moře se drží po celý rok na 27 až 29oC. Hlavní sezona je v období sucha od prosince do dubna, kdy panuje krásné, slunečné počasí. Od listopadu do února fouká silnější pasát od severovýchodu,.

Jak dlouho trvá cesta do Dominikánské republiky

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Dominikánské republiky ? 10:20 8720 km
Délka letu do Dubaje ? 5:55 4467 km
Délka letu do Egypta ? 3:40 2650 km
Délka letu na Filipíny ? 12:30 10 000 km

Kdy se jezdí do Ománu

Vhodné počasí pro vaši dovolenou v Ománu je mezi říjnem a květnem. Moře je teplé celoročně, pokud chcete spíše cestovat a podnikat výlety do pouště, hor nebo si užívat procházky po městech, pak je ideální prosinec až únor.

Jak dlouho trvá cesta z Prahy do Dominikánské republiky

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Dominikánské republiky ? 10:20 8720 km
Délka letu do Dubaje ? 5:55 4467 km
Délka letu do Egypta ? 3:40 2650 km
Délka letu na Filipíny ? 12:30 10 000 km

Jak dlouho trvá cesta do Ománu

Jak dlouho trvá let na trase Praha – Omán Průměrný čas letu z města Praha do země Omán je 7 hodin/y.

Co si s sebou vzít do Dominikánské republiky

To nejdůležitější je platný cestovní pas, zdravotní pojištění, kreditní kartu a hotovost. Ještě nezapomeňte sluneční brýle, klobouk nebo čepici a můžete vyrazit. Závěrem: Klidně si s sebou táhněte kufr plný hadrů, stejně nakonec zjistíte, že z toho půlku nepotřebujete a že by se vám vše potřebné vešlo do „příručáku“.

Jak dlouho trvá let do Zanzibaru

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Zanzibar ? 7:50 6310 km
Délka letu do Brazílie ? 11:10 9700 km
Délka letu do Bulharska ? 1:20 775 km
Dĺžka letu na Kypr ? 2:50 1975 km

Co se pěstuje v Dominikánské republice

Základní plodinou je cukrová třtina, dále se pěstují banány, bavlna, kakao, káva, kukuřice, maniok, podzemnice olejná, rýže a tabák.

Kdy jet nejlépe do Ománu

Vhodné počasí pro vaši dovolenou v Ománu je mezi říjnem a květnem. Moře je teplé celoročně, pokud chcete spíše cestovat a podnikat výlety do pouště, hor nebo si užívat procházky po městech, pak je ideální prosinec až únor.

Na co si dát pozor v Ománu

Omán je velmi bezpečnou destinací. I kapsářství je méně běžné než v západních zemích. Přesto je ale lepší dávat si pozor na své věci v místech s mnoha lidmi (tržiště apod.). Je vhodné se mít na pozoru s dopravou, hlavně při přecházení přes cestu, jelikož zdejší řidiči nejsou zvyklí před chodci zastavovat či brzdit.

Jaké letadla létají do Dominikánské republiky

Přímé pravidelné lety z ČR nelétají, nejbližším letištěm s nonstop lety je Mnichov, odkud létá Condor do Punta Cany. Nejlevnější spojení do Dominikánské republiky obvykle nabízí aerolinky z USA (Delta a United) se dvěma přestupy, dražší spoje s jedním přestupem nabídnou například Air France nebo Eurowings.

Jaké je moře v Ománu

Omán se nachází u Ománského zálivu a Arabského moře.

Jaké jsou zásuvky v Dominikánské republice

V Dominikánské republice se používá elektrický proud o napětí 110V a frekvenci 60Hz . Používají se zde také americké elektrické zásuvky. Adaptér, aby jste mohli použít třeba nabíječku na kameru, fotoaparát apod. bývá pak k dostání prakticky v každém obchodu v blízkosti hotelu nebo v nejbližším železářství.

Co se nesmí dovážet do Dominikánské republiky

Vývoz a dovoz dominikánského peso je zakázán úplně. Zakázán je také dovoz zbraní, výbušnin a nedeklarované měny. Za pašování drog hrozí vysoká pokuta a vězení. Zakázán je také vývoz nezpracovaného zlata a minerálů, včetně larimaru a jantaru, korálů či jiných přírodnin, a předmětů vylovených z moře.

Jak dlouho trvá let do Keni

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Keni ? 8:00 5820 km
Délka letu do Kolumbie ? 11:20 9740 km
Délka letu do Kostariky ? 12:40 9990 km
Délka letu na Kubu ? 10:50 8770 km

Jak dlouho trvá let do Egypta

Jak dlouho se letí do Egypta, kudy se letí a jaká je trasa letu z Prahy U času říkáme, že obvyklá doba letu z Prahy, Brna i Ostravy trvá okolo 4 hodin letu. Vše samozřejmě záleží na konkrétních letištích, letové trase a především povětrnostních podmínkách.

Jaké moře je v Dominikánské republice

Dominikánská republika se dělí o ostrov Hispaniola, jak ho nazval již Kolumbus, s Haiti v poměru dvě ku jedné. Severní pobřeží omývá Atlantik, jižní Karibské moře a uprostřed jsou hory až tři kilometry vysoké.

Co se nesmí vozit do Ománu

Do země je zakázáno dovážet následující položky: narkotika, části rostliny či semena konopí (cannabis), pornografické publikace, střelné či bodné zbraně a další. Dovoz některých léků, které jsou v České republice povoleny, může být v Ománu omezen (např. Codein).

Co se vyplatí koupit v Ománu

Co si v Ománu koupit

Omán je známý především výrobou nejrůznějších řemeslných výrobků – keramiky, šperků, kožených výrobků, výrobků z palmových listů, koberců nebo textilu, které se dají koupit zejména ve specializovaných obchodech a na arabských trzích, zvaných souky.

Kdy je nejlevnější Dominikanska republika

Nejlevnější ceny v sezoně pořídíte obvykle v březnu nebo dubnu. Koupi letenek do Dominikánské republiky řešte minimálně 4-5 měsíců dopředu v případě letu v hlavním sezoně.

Co si sebou vzít do Dominikánské republiky

Dominikánská republika je tropická země, takže je vhodné vzít si lehké oblečení. Hodit se Vám budou trička s krátkým rukávem, šortky, košile, šaty, krátké sukně, sandály a sluneční brýle. Oblečení doporučujeme volit bavlněné nebo příjemně chladivé lněné.