Proč nejezdit do Chorvatska?

Proč Češi jezdí do Chorvatska

Tyrkysová modř, zlatý písek nebo malé oblázky, skálami chráněné malé zátoky i dlouhé pruhy pláží, výhled na horské masivy i borové lesíky, skalnaté i vegetací porostlé ostrovy i ostrůvky – to vše je chorvatské pobřeží.

Co nebrat do Chorvatska

Co s sebou

Nezapomeňte platné cestovní doklady. Určitě nebrat plynové vařiče (jakékoliv tlakové nádoby) nebo hořlaviny (líh, benzin do zapalovačů apod.).

Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku

Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.

Kdy je nejlepší vyjet do Chorvatska

Ideální je vyrazit do Chorvatska v jiný den než v pátek odpoledne nebo v sobotu, kdy je největší provoz. Ubytovací zařízení často vycházejí vstříc a je možné se ubytovat dříve nebo později. Trochu výhodnější může být noční cesta, s výjezdem po půlnoci, ale ani ta vám nezaručí hodiny čekání.
Archiv

Proč do Chorvatska

Nádherné pláže, čisté moře a panenská příroda. K tomu antická kultura, bohaté sportovní vyžití a jedinečné gastronomické zážitky. To a mnohem víc nabízí Chorvatsko – země, která se rozkládá na východním pobřeží Jadranského moře a na více než 1200 ostrovech a útesech.

Kam jezdí do Chorvatska Češi

Istrie. Istrie je pro nás jednou z nejbližších lokalit u moře, kam většinou míří rodiny s malými dětmi nebo všichni turisté, kteří chtějí v Chorvatsku strávit kratší čas a tím samozřejmě i kratší čas v autě nebo autobuse. Je vhodným místem třeba jen prodloužený víkend. Istrie je vzdálena od Brna pouhých 650 km.

Co si vzít do Chorvatska na pláž

Pokud na dovolené nechcete řešit problém například s výběrem plavek, protože jste si zapomněli svoje oblíbené, zabalte si ještě následujících pár věcí:Plavky.Plážové boty.Pokud se rádi potápíte tak šnorchl, brýle a ploutve.Opalovací krém.Plážový ručník a osušku.Sluneční brýle s ochranným filtrem.

Kde se koupat v Chorvatsku

na Makarské riviéře, na Bolu, na poloostrově Pelješac, v Srebrenu jižně od Dubrovníku, ve Stinivě na Visu, na ostrově Korčula, v Solarisu u Šibeniku či na ostrově Mljetu). Čisté oblázky najdete například na plážích v letovisku Pakoštane v severní Dalmácii, na Pagu a na Kaštelské riviéře.

Co s sebou do Chorvatska 2023

Pro legální vstup do Chorvatska není nutné mít cestovní pas. Ke vstupu stačí platný občanský průkaz. Dítě ale musí mít platný cestovní pas nebo dětský občanský průkaz.

Čím se platí v Chorvatsku 2023

V ostatních národních centrálních bankách zemí eurozóny. Ostatní národní centrální banky zemí eurozóny budou bankovky chorvatské kuny vyměňovat bezplatně v pevně stanoveném převodovém směnném kurzu od 1. ledna do 28. února 2023.

Kde je nejtepleji v Chorvatsku

Riviéra Pelješac je nejteplejším místem chorvatského přímoří a rozhodně vás nezklame.

Kdy je v Chorvatsku nejvice lidi

Kdy je největší provoz Nejvíce lidí vyráží do Chorvatska v pátek večer nebo v sobotu ráno. To znamená, že celou noc z pátku na sobotu a celou sobotu je na silnicích a na hlavních dálničních tazích do Chorvatska opravdu plno.

Co delaji lidé v Chorvatsku v zime

Pánové nejčastěji v zimě jezdí na moře lovit ryby. Jezdí jak do domácích vod, tak do světa. Není výjimkou, že živitel rodiny odjede na několik měsíců někam ke břehům Dánska nebo Norska, kde pracuje na velkých rybářských lodích. Ti, co zůstanou doma prodávají ryby na trzích a po vesnicích, např.

Kam Češi nejcasteji cestuji

Minulý rok si za dovolenkovou destinaci Česko zvolilo bezmála 8 milionů Čechů a do zahraničí zamířilo na 5 milionů Čechů. Nejvíce turistů mířících do zahraničí jelo do Chorvatska, Itálie, na Slovensko a do Řecka. Z těchto oblíbených destinací se nejvíce zdražilo na Slovensku, nejméně pak v Itálii.

Na čem ležet na pláži

Osuška, ručník, deka, podložka

Pokud na pláži nejsou k dispozici lehátka nebo pokud nechcete platit za jejich pronájem, vezměte si s sebou podložku, deku nebo osušku, na které se vám bude pohodlně ležet. Nezapomeňte si také ručník, do kterého se po koupání utřete.

Co si vzít sebou za potraviny do Chorvatska

Zabalit si nějakou svačinku nebo oběd k cestování patří, hlavně když chcete trochu ušetřit. Asi nejklasičtějším jídlem na cesty jsou samozřejmě řízky s chlebem, pokud jim ale příliš nefandíte, můžete si připravit i nějakou jinou zajímavější dobrotu a nemusí to být jen obyčejné sendviče se šunkou a sýrem.

Kde je nejčistší moře v Chorvatsku

A nejlepších výsledků dosáhly pláže u Dubrovníku, Krku, Vrsaru, Novigradu, Poreče či Rabu. Z celkového počtu odebraných vzorků bylo navíc jen necelé procento nevyhovujících. Takové nejvíce znečištěné místo se nachází okolo turisticky i dopravně vytíženého Splitu.

Kde je v Chorvatsku Nejhezci moře

V zadarském průlivu se nachází velké a oblíbené letovisko Zaton. Nabízí skvělé podmínky ke slunění a koupání, především na své 1,5 km dlouhé pláži. Tuto náramnou pláž lemuje pás borovic. Pláž je písečno-oblázková a moře, které ji omývá, tu má velmi mělké dno.

Jak nejrychleji do Chorvatska

Představujeme vám čtyři nejvyužívanější cesty: Praha – Brno – Vídeň – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – a dále k pobřeží: tato trasa měří zhruba 1 000 km (Praha-Zadar). Jde o jednu z nejrychlejších tras, která je navíc bez zpoplatněných tunelů.

Kde je lepsi koupit kuny

Nejhorší kurzy mají většinou hotelové směnárny a směnárny na veřejných místech, jako jsou letiště a nádraží. Nejlepší kurzy mají banky, ty se však nenachází úplně všude. Chorvatské kuny běžně vyměníte už ve směnárnách v ČR. Nejjednodušší a nejvýhodnější je platit kartou, případně vybrat z místních bankomatů.

Co se zbylými Kunami

Výměnu chorvatské kuny provádějí pouze centrální banky, které patří do eurozóny. V České národní bance tedy výměna není možná. Podle nařízení Evropské centrální banky (ECB) je výměna kun za eura možná pouze u centrálních bank všech zemí eurozóny, a to od 1. ledna 2023 do 28.

Kdy končí sezona v Chorvatsku

V říjnu končí hlavní turistická sezóna v Chorvatsku a průměrné denní teploty 17 °C vytváří ideální podmínky k prohlídce historických měst a památek.

Kde je nejteplejší moře v Chorvatsku

Nejteplejší moře je v současné době na ostrově Mljet, v Komiže a Pule. Šibeník, Dubrovník a Hvar hlásí o jeden stupeň méně. Moře u Kvarnerských ostrovů má teplotu cca 23 °C. Kolem 21 °C má moře u Cirkvenice.

Co je hlavní město Chorvatska

ZáhřebChorvatsko / Hlavní město

Hlavním městem je Záhřeb s celkovým počtem 779 000 obyvatel a mezi další známá města se řadí Split, Rijeka, Zadar a Dubrovník. Chorvatsko je členem OBSE, OSN, Rady Evropy, WTO, NATO a od 1.

Jací jsou Chorvati

Chorvatská povaha

Tak jako většina obyvatel jihoevropských států, i Chorvati nám můžou přijít hluční, občas až přespříliš. Celkově jsou přátelští a pohostinní. To, že troubí za volantem nebo na skútru, případně na někoho křičí přes ulici, je spíš projev přátelství než nadávání a vyhrožování.