Jak zavařit švestky na sucho?

Jak správně zavařit švestky

Postup přípravyŠvestky důkladně omyjeme a zbavíme pecek. Buď je necháme celé, nebo je rozkrojíme napůl.Švestky narovnáme do sklenic těsně vedle sebe.Do hrnce nalijeme vodu, přidáme cukr a necháme provařit.Naplněné sklenice zalijeme mírně zchladlým nálevem.Uzavřeme víčkem a ihned sterilujeme 20 minut při 80 °C.

Jak zavařit švestky v mikrovlnné troubě

Důkladně očistěte švestky a zbavte pecek a stopek. Každou švestku rozdělte na polovinu a naplňte jimi sklenice. Naplněné sklenice zalijte až po okraj připraveným nálevem a zavíčkujte. Vložte sklenici do plastové misky a dejte do mikrovlnné trouby.
Archiv

Jak zavařit švestky v troubě

Připravte si hluboký plech, do kterého napustíte asi 2 až 3 cm horké vody. Naskládejte do něj zavařovací sklenice i víčka a nechte sterilizovat 10 až 15 minut při teplotě 100 °C. Horké vytažené sklenice jsou uvnitř suché a můžete je ihned plnit potravinami připravenými k zavařování.

Jak zavařit švestky bez cukru

Ze švestek vyloupeme pecky a ovocem naplníme zavařovací sklenici. Přidáme špetku mořské soli a sklenici naplníme podle druhu ovoce vodou nejvíce do půlky sklenice. Některé ovoce pustí více šťávy, tak dáme vody ještě méně, než půlku sklenice. Okraje sklenic otřeme čistou utěrkou namočenou v octu.

Jak dlouho sterilizovat švestky

Postup přípravyŠvestky očistíme, rozpůlíme a vypeckujeme. Švestky v kuchyni.Stříškovitě švestky naskládáme do sklenic za průběžného prosypavání cukrem.Do každé sklenky nalijeme lžíci vody. Zavíčkujeme a 40 minut sterilujeme při teplotě 85 °C.Kompoty necháme na utěrce vychladnout otočené víčkem dolů.

Jak dlouho se Zavařuje švestkový kompot

Zalijeme mírně vychladlým cukerným roztokem a ihned dobře uzavíráme čistými suchými víčky. Zavařujeme při 80 °C po dobu 20 minut nebo v myčce na delší program na 70 °C. Takto zavařený kompot vydrží i dva roky, ale je tak dobrý, že ho jistě sníte dříve.

Jak dlouho se Zavařují švestky

Ovoce ve sklenicích zalijeme horkým nálevem tak, aby byly švestky potopeny, a sterilujeme je po uzavření při 85 °C 15 – 20 minut dle tuhosti plodů. NAŠE ČLÁNKY NA TÉMA ZAVAŘOVÁNÍ: Rychlokvašky – dva návody na výrobu.

Jak zavařit švestky v myčce

Do připravených a čistých suchých sklenic (nejlépe ještě horkých vytažených z myčky) pak narovnáme půlky švestek tak, aby byly sklenice plné. Zalijeme mírně vychladlým cukerným roztokem a ihned dobře uzavíráme čistými suchými víčky. Zavařujeme při 80 °C po dobu 20 minut nebo v myčce na delší program na 70 °C.

Jak dlouho zavařovat v troubě

Teplota v troubě by měla být 200 až 220 ° Celsia, doba sterilizace je přibližně stejná jako u klasického zavařování v zavařovacím hrnci – menší sklenice 5 až 8 minut, větší 10 až 13 minut. V zásadě platí, že měkké ovoce, zeleninu nebo zavařujeme kratší dobu než tvrdé druhy.

Jak správně zavařovat

Zavařování krok za krokemSterilizujte sklenice.Zkontrolujte těsnění.Naplňte sklenice 1,5–2 cm pod okraj.Zalijte nálevem podle oblíbeného receptu a sklenice uzavřete.Připravte si soupravu pro zavařování.Sporák zapněte na střední výkon.Jakmile uběhne předepsaná doba zavařování, vyjměte sklenice z hrnce.

Jak zpracovat švestky

Můžeme je jen tak žvýkat nebo je přes noc namočit do vody a pak zpracovat jako švestky zavařené. Tedy do koláčů, knedlíků, nákypu, namixujeme na raw marmeládu, přidáme do přesnídávky nebo jen tak sníme, když už jsou měkké. Využijeme na pečení nebo tvorbu nepečených dezertů.

Jak zavařovat bez cukru

Nepřítomnost cukru jako konzervantu můžete nahradit i delším vařením ovoce či následnou sterilací. Sladkost výsledné marmelády můžete zvýšit i tím, že omyté, vypeckované a nakrájené ovoce dáte do hrnce se špetkou soli a bez vody vaříte pod pokličkou 30–60 minut.

Jak využít švestky

V kuchyni slivoně používáme do moučníků, omáček, výborné jsou v kombinaci s masem. Také z nich vyrábíme kompoty, povidla, džemy. Slívy a pološvestky jsou využívány spíše na přímý konzum, ze švestek jsou skvělá povidla, také je sušíme a nemůžeme zapomenout na výrobu slivovice.

Na co je dobrý švestkový kompot

Proti zácpě

Uleví obzvlášť švestkový, ale skvělé jsou i zavařené meruňky, jablka, hrušky nebo angrešt. Projímavě působí také kompotová šťáva. Ovoce ve sklenici raději vynechejte, pokud máte opačný problém a prohání vás průjem. I pokud už máte střevní potíže za sebou, zařazujte kompoty pozvolna.

Jak dlouho Zavarovat Svestky v troube

Zavíčkované sklenice postavte vedle sebe do plechového pekáče, kam následně vlijte studenou vodu do výšky cca 2 cm ode dna. Pekáč potom i se sklenicemi vložte to předehřáté trouby na 175 °C a zavařujte do té doby, dokud se ode dna sklenice nezačnou uvolňovat bublinky, což trvá přibližně 40 minut.

Co vše se dá zavařovat

Zavařovat se dají různé druhy ovoce, nejčastěji v podobě sladkých kompotů, marmelád, džemů či povidel. Ze zeleniny se typicky zavařují nakládané okurky, rajčata, čalamáda, lečo nebo červená řepa. Při zavařování je nutné dbát na čistotu zavařovacích sklenic a také na doporučené doby a teploty zavařování.

Jak na zavařování v troubě

Troubu nastavte cca na 250 °C a na dno plechu umístěte starou utěrku. Zalijte ji horkou vodou zhruba do výšky 2-3 cm, vyskládejte na plech malé skleničky již naplněné džemem a zavařujte je 8 minut se zapnutým horkým vzduchem.

Jak dlouho se Zavaruje

Délka zavařování závisí na velikosti sklenice. U větších sklenic sterilujeme 10-13 minut, menší sklenice 5-8 minut. Pokud zavařujete v troubě poprvé, dejte zavařit nejprve první sklenici a dle toho přizpůsobte teplotu a délku ostatních zavařenin.

Jak zavařovat bez teploměru

Stačí mít větší hrnec, na dno položit hadr nebo složenou utěrku (aby sklenice v hrnci neposkakovaly a nezvyšovalo se riziko prasknutí), vyskládat vedle sebe naplněné a pevně uzavřené sklenice s dobrotami a zalít vodou cca do poloviny výšky sklenic. Obvyklá teplota pro zavařování je 85 °C, což už prstem neotestujete.

Kde skladovat švestky

4. švestky a blumy – vydrží čerstvé 3- 4 měsíce, bez využití folií, nebo mrazení. Podmínkou však je , že k nim nesmí přijít vzduch. Plody pro uskladnění sklízíme za suchého počasí a dbáme nato, abychom je utrhli i se stopkami.

Jak nejlépe uchovat švestky

Plody ze stromu trhejte i se stopkami za suchého počasí a nechte je několik dnů na suchém místě dýchat a odpařovat. Potom do velké sklenice vrstvěte plody, které zasypete pšeničnou moukou. Pozor, jednotlivé plody se nesmí navzájem dotýkat. Naplněnou nádobu uzavřete a uložte na chladném místě.

Čím nahradit cukr při zavařování

Mnozí lidé si zavařování ulehčují želírovacím cukrem. Ten ale obsahuje většinou naprosto zbytečně ztužené tuky a některé i dost "éček". 100% přírodní náhradou je citrusový pektin, prášek vyrobený z citrusů. Stačí ho smíchat s trochou cukru a rychle vmíchat do ovoce už podušeného se sirupem.

Čím nahradit cukr v marmeládě

Nepřítomnost cukru jako konzervantu můžete nahradit i delším vařením ovoce či následnou sterilací. Sladkost výsledné marmelády můžete zvýšit i tím, že omyté, vypeckované a nakrájené ovoce dáte do hrnce se špetkou soli a bez vody vaříte pod pokličkou 30–60 minut.

Co dělat s přebytkem švestek

Udělejte si z nich medicínu. Závěr léta patří švestkám a stromy jsou jimi zcela obsypané. Lidé z nich vyrábějí povidla, marmelády, pečou z nich buchty nebo z nich dělají pálenku.

Co zavařit na zimu

Zavařovat se dají různé druhy ovoce, nejčastěji v podobě sladkých kompotů, marmelád, džemů či povidel. Ze zeleniny se typicky zavařují nakládané okurky, rajčata, čalamáda, lečo nebo červená řepa. Při zavařování je nutné dbát na čistotu zavařovacích sklenic a také na doporučené doby a teploty zavařování.