Jak využít sklenice?

Jak využít staré sklenice

17 nápadů na využití zavařovacích sklenicSklenice jako květináče na rostliny.Dekorace na balkon.Se svíčkou a oblázky.Podzimní dekorace.Zavěšené vázy jako ozdoba formálního stolu (např. na svatbě)Vázy v prostoru – např.Sklenice s dekoračními kamínky zavěšené na okrasné větvi.Ozdobené pytlovinou a mašlí
Archiv

Jak vyvařit skleničku

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Jak uskladnit sklenice

Uskladnění zavařenin je nejlepší v chladných a temných místnostech, ve sklepě, spíži nebo v komoře. Zavařeniny by měly být přehledně rozloženy na policích, a uspořádány podle data zavařování a obsahu, aby se daly snadno kontrolovat.

Jak vyzdobit sklenice

Sklenici můžete nabarvit libovolnou barvou, případně více barvami. Pokud vám malování nečiní potíže, můžete malovat na sklo i různé ozdoby: kytky, motýlky, ornamenty. Mimo malování lze přilepit i nějakou ozdobu: korálky, krajku, mašli, mušličky.
Archiv

Jak využít sklenice od kávy

Ozdobte také víčko

Nyní je na řadě věnovat se víčku. Jelikož je plastové, což obaly od kávy obvykle mají, je vhodné použít barvy k tomu, abyste mu dali mnohem zajímavější vzhled. Když barva zaschne, pokračujete stejně jako v předchozím případě. Přiložíte motiv, přetřete lepidlem na decoupage a potom necháte uschnout.

Jak vyrobit Lucernu ze sklenice

Vezmeme silnější drát, dlouhý zhruba, jako obvod sklenice a zabrousíme oba jeho konce. Vytvoříme na nich menší očka, která protáhneme oky na horním okraji a zajistíme je kleštěmi. Musíme obě části proti sobě správně natočit, aby nám ouško fungovalo.

Jak dlouho sterilizovat sklenice v troube

Na plech s vysokým okrajem postavíte omyté sklenice a do plechu nalijete horkou vodu do výše cca 3 cm. Tam, kde zbude na plechu místo, položíte víčka – mohou být i nastojato, nemusí být ponořená ve vodě. Plech vložíte do předem vyhřáté trouby a sterilizujete 15 – 20 minut.

Jak sterilizovat sklenice v mikrovlnné troubě

Sklenice rovnoměrně rozložte na misku, pokud máte jen jednu, dejte jí doprostřed. Tyto časy platí pro sterilizaci 1 sklenice. Pokud jich zavařujete víc, čas musíte vynásobit počtem kusů. Např: při výkonu mikrovlnky 700 W budete 2 sklenice vlnit 12 minut (2×6), 3 sklenice 18 minut a 4 sklenice 24 minut.

Jak využít skleničky od přesnídávek

Dávám do toho marmeládu, letos se chystám že zkusím udělat dětské výživy a jinak tyto skleničky úspěšně využívám na mražené jídla pro mrňata. buď do tříděného odpadu, nebo zkusit jinak využít…. já jsem z nich udělala stojánky na pastelky, fixy atd., dá se do nich dát svíčka ….

Co se skleničkami od svíček

Menší skleničky třeba po MINI svíčkách se skvěle hodí na koření, oříšky či jiné drobnosti. Ideální řešení je využít dózu na další svíčky, třeba pro skladování menších svíček, či pro zapálení těch nových.

Jak využít zavařovací sklenice

Použít se dají jako:Skleničky na pití. Chystáš-li akcičku, stačí posbírat víc stejných skleniček od přátel, nebo z FB skupin.Jako venkovní “hrníček” na kafe.Dekorace, květináče, vázy, domácí zahrádky.Stojánky na tužky, …Světla.Olejové svíčky.Zachraňování včel? (chytání do sklenice pro opětovné vypuštění z okna).

Jak obarvit sklenice

Začněte namáčet sklenice

Stačí vzít první sklenici a opatrně ji namáčet do vody. Už při prvním kontaktu uvidíte, jak se na ní barva chytá. Postupně se sklenicí hýbejte a točte s ní, aby se barva chytala co možná nejlépe. Když jste spokojeni s výsledkem, dejte sklenici uschnout.

Jak vyrobit Lucernicku

Pokud se rozhodnete využít silonky, jednoduše vložíte sklenici do silonové punčochy, nahoře ustříhnete a přileíte lepidlem nebo izolepou. Do horní části sklenice přilepíte očička a strašidlo je hotovo. Sklenici můžete určitě ještě různě halloweensky dozdobit. Dobře vypadají pavoučci nebo strašidýlko alá dýně.

Jak si vyrobit svícen

Na čajovou svíčku lze vyrobit svícen ze skleničky od paštiky, ale použít můžete i menší skleničku na alkohol. Stačí na ni jen nakapat roztavenou hmotu z tavné pistole a „omočit“ ji ve vrstvě korálků, dekoračních kamínků, barevného písku, ale i zrnkové kávy, nového koření, celého pepře nebo i sypaného čaje.

Jak sterilizovat sklenice v troubě

Sterilace sklenic

Sklenice důkladně umyjte a pak je 10 minut při 100 °C zahřívejte v troubě na plechu s vodou, jako byste zavařovali. Také je stačí umýt je v horké vodě se saponátem nebo v myčce na nejvyšší teplotu a pak prolít horkou vodou.

Jak zavařit sklenice v troubě

Troubu nastavte cca na 250 °C a na dno plechu umístěte starou utěrku. Zalijte ji horkou vodou zhruba do výšky 2-3 cm, vyskládejte na plech malé skleničky již naplněné džemem a zavařujte je 8 minut se zapnutým horkým vzduchem.

Jak sterilizovat sklenice v myčce

K zavařování nastavte program s teplotou mezi 70–80 °C, který trvá 1,5–2 hodiny. Tato teplota pro zavařování úplně stačí. Pokud vyberete program s nižší teplotou, může dojít ke zkažení zavařenin. Po skončení programu zavařeniny jednoduše naskládejte na suchou utěrku víčkem dolů a počkejte, až vychladnou.

Jak dlouho sterilizovat v mikrovlnce

Sklenice rovnoměrně rozložte na misku, pokud máte jen jednu, dejte jí doprostřed. Tyto časy platí pro sterilizaci 1 sklenice. Pokud jich zavařujete víc, čas musíte vynásobit počtem kusů. Např: při výkonu mikrovlnky 700 W budete 2 sklenice vlnit 12 minut (2×6), 3 sklenice 18 minut a 4 sklenice 24 minut.

Jak umýt sklo Od svíčky

Použijte horkou vodu: Jeden z nejjednodušších způsobů, jak odstranit vosk ze skla, je použít horkou vodu. Naplňte nádobu horkou vodou a ponořte sklenici do vody. Vosk se začne postupně uvolňovat a oddělovat od skla. Poté můžete použít houbičku nebo hadřík, abyste zbývající vosk odstranili.

Jak vymýt svíčku

Horkou vodu nalej do nádoby a vezmi si lžičku, nebo cokoliv podobného. 4. Nádobu chyť za horní okraj, kde není horká a lžičkou se pokus posunout s plíškem. Po chvíli se uvolní a ty ho můžeš vyndat.

Čím natřít sklo

Na čisté, odmaštěné sklo lze aplikovat aplikovat více druhů nátěrových hmot . Nejkvalitnější a nejodolnější jsou dvousložkové epoxidové nebo polyuretanové nátěrové hmoty jako jsou S2321, S2322 Epolex nebo plyuretanové Telpur T300.

Čím natřít sklenice

Figurku můžete před nalepením rovněž natřít barvou podle gusta. Kdo chce, může sklenici nechat průhlednou, ale i tu lze nabarvit akrylátovou barvou nebo latexem probarveným třeba barevnou tuší. Stačí do sklenice nalít trochu barvy a otáčet všemi směry, až bude vnitřek sklenice dokonale obarvený.

Jak vyrobit svícen ze skleničky

Buď si sklenici potřete celou nebo jen její jednotlivé části. Na lepidlo pak naneste sůl a jemně ji do něj zatlačte. Jakmile lepidlo dostatečně zaschne, můžete hrdlo svícnu ozdobit stuhou, větvičkou jeřabiny či jmelím. Pro větší trvanlivost použijte umělé dekorace.

Jak vyrobit svícen ze sklenice

Buď si sklenici potřete celou nebo jen její jednotlivé části. Na lepidlo pak naneste sůl a jemně ji do něj zatlačte. Jakmile lepidlo dostatečně zaschne, můžete hrdlo svícnu ozdobit stuhou, větvičkou jeřabiny či jmelím. Pro větší trvanlivost použijte umělé dekorace.

Jak vyrobit jednoduchý svícen

Do vody vložte květiny, listy, větvičky, použít můžete i umělé květiny, korálky a další dekorace. Až budete spokojeni s tím, jak vypadá, dolejte vodu tak, aby byla co nejblíž okraji sklenky – tím ji zneviditelníte. Do sklenky uvnitř vložte čajovou svíčku a je hotovo.