Co to je snooker?

Jak se hraje karambol

Karambolem je nazýván takový šťouch, při němž první koule narazí do druhé, dotkne se jednoho (tzv. jednoband) či tří mantinelů (trojband), a pak teprve narazí do třetí koule. Poté se první koule musí zastavit. Během hry nesmí dojít k žádnému z faulů, jinak je karambol neplatný.

Co je kulečník

Kulečník nebo biliár z francouzského názvu billard (bille: koule) je dovednostní sport hraný pomocí tága, které se používá na strkání koulí po stole potaženém plátnem. Dříve se používal jeden termín zastřešující všechny kulečníkové sporty. Byl to termín biliard, dosud používaný jako lidové pojmenování.

Jak se hraje billiard

Hráči strkají tágem jen do bílé koule tak, aby se srazila s ostatními koulemi a odrazem je nasměrovala do některé z jamek. Hráči se při hře střídají vždy, když se někomu nepodaří umístit alespoň jednu kouli do kapsy nebo když hráč udělá faul. Do černé koule se střílí až po odehrání všech koulí jednoho typu.

Jak se jmenuje kulečník bez děr

Karambol je kulečníková hra, která se hraje na malém (210 × 105 cm) nebo závodním (284 × 142 cm) kulečníkovém stole bez děr, s tágem a třemi nebo čtyřmi koulemi. Karambolem je myšlena srážka hracích koulí.

Jak správně držet tágo

Rameno je drženo rovnoběžně s tágem. Měli byste sklonit hlavu tak, aby tágo bylo těsně nad bradou. Brada s tágem by se však neměly navzájem dotýkat. V této poloze není při úderu mezi zadním předloktím a nadloktím více než 90 stupňů.

Co je pool billiard

Pool je kulečníková hra, která se hraje na kulečníkovém stole se šesti dírami. Hra vznikla v USA kolem roku 1889 kombinací dvou anglických her: Anglického billiardu (bílá, žlutá a červená koule s dírami) a Pyramidového poolu (12-24 červených koulí s dírami).

Kdo vymyslel kulečník

První moderní kulečníkovou křídu vynalezli profesionální hráč straight billiardu William A. Spinks a chemik William Hoskins již v roce 1897.

Co to je karambol

Karambol je kulečníková hra, která se hraje na malém (210 × 105 cm) nebo závodním (284 × 142 cm) kulečníkovém stole bez děr, s tágem a třemi nebo čtyřmi koulemi. Karambolem je myšlena srážka hracích koulí.

Jak drzet Kulecnikove tágo

Přední noha by měla být rovnoběžná s tágem a zadní noha by měla svírat s přední nohou úhel 90 stupňů. Ruka s tágem by měla být vzadu, nejlépe ve výšce zadní nohy. Rameno je drženo rovnoběžně s tágem. Měli byste sklonit hlavu tak, aby tágo bylo těsně nad bradou.

Jak si vybrat tágo

Váha tága se pohybuje mezi 470 – 540 gramy. Pro technické disciplíny (kádr) volíme lehčí tága do 500 gramů, pro hru trojband (3-cushion) se používají tága 500 – 540 gramů. Kvalitní značková tága mají ve spodní části speciální vyvažovací šroub, kterým lze váhu upravit. S váhou tága se pojí průměr kostice a kůže.

Jak je velký kulečníkový stůl

Velký kulečníkový stůl 9ft je ideální pro hru v místnosti 6 x 5 m, pro rozměry 5 x 4 m postačí malý, 7ft kulečníkový stůl. Nejoblíbenější možností jsou střední kulečníkové stoly 8ft, ideální do místností 5,5 x 4,5m.