Kdy se mají nakládat vejce?

Jak dlouho vydrží nakládaná vejce

Vajíčka by měla být zcela ponořena. Pak sklenici zavíčkujeme, například celofánem, a zajistíme gumičkou. Uložíme do chladu a do temna. Takto naložená vajíčka vydrží 8–9 měsíců.
Archiv

Jak uchovat vejce co nejdéle

Vajíčka by měla být uskladněna v lednici, kde se teplota pohybuje mezi 2 až 8 °C. Dát je můžete také na místo, kde teplota nekolísá a nepřekročí 18 °C, např. do spíže. Změny teploty vajíčkům nesvědčí, dveře lednice proto nejsou ideálním místem k úschově.
Archiv

Jak dlouho vydrží vejce ve vodním skle

Naložení vajec do vodního skla

Zalijeme je naředěným vodním sklem, aby byla vejce zcela potopená. Sklenici pevně přetáhneme namočeným celofánem nebo pergamenovým papírem a ovážeme či zajistíme gumičkou. Sklenici uchováváme na chladném a temném místě, vejce takto vydrží 6-9 měsíců.
Archiv

Jak naložit vejce do vápna

Vajíčka poskládejte do pětilitrových láhví, na povrch dejte kus vápna a po okraj sklenice zalejte studenou vodou z vodovodu nebo kdo má možnost, tak ze studně. Hrdlo je potřeba zavázat pevně pod celofán a uložit někde ve tmě a chladu, dobře vám k tomu poslouží sklep.
Archiv

Jak naložit vejce na zimu

Suchá vejce opatrně naskládáme do sklenice. Zalijeme zchladlým roztokem asi 4 cm nad povrch vajec (musí být zcela ponořená). Sklenici zakryjeme mastným papírem nebo pergamenem, přeneseme opatrně do tmavé a chladné, ale nezámrzné místnosti. Občas zkontrolujeme hladinu a případně dolijeme vodu.

Proč se vejce skladují špičkou dolů

Vejce skladujte špičkou dolů

Kvůli kolísající teplotě nenechávejte vejce v boxu dvířek lednice. Ukládejte je špičkou dolů, kde se nacházejí póry, kterými přijímají kyslík. Vejce rozhodně neomývejte, abyste neodstranili jeho ochranný obal.

Proč se dávají vajíčka špičkou dolů

Vejce jedině špičkou dolů

Je totiž potřeba, aby kolem vajec mohl cirkulovat vzduch.

Jak se pozná zkažené vejce

Jak rozpoznat čerstvé vejce od zkaženéhoPokud vejce klesne ke dnu a drží se na dně, je čerstvé.Pokud vejce klesne ke dnu, pak se trochu nadnese a vznáší se u dna sklenice, je ještě v pořádku.Pokud se vejce vznáší u hladiny, vyhoďte ho, je to zkažený pukavec!

Co s přebytky vajec

Po tom, co vajíčka vyfouknete ze skořápek, využijte je na pečení tradičního mazance nebo velikonoční nádivky. Pokud už máte napečeno, můžete vejce využít na skvělý francouzský toast z mazance nebo jarní chuťovku – obalovaný medvědí česnek.

Jak uchovat domácí vejce

Vajíčka naskládám do pětilitrových láhví, na povrch dám kus vápna a po okraj sklenice zaliji studenou vodou z vodovodu. Zavážu hrdlo pod celofán a uložím ve sklepě. Vejce vydrží až několik měsíců. Bílek se krásně oddělí od žloutku a v pohodě lze ušlehat i sníh.

Jak dlouho vydrží domácí vejce v lednici

Pozor si dejte také na to, jak dlouho vajíčka v ledničce máte. Za čerstvé vejce se považuje takové, které není starší než devět dnů po snášce. Trvanlivost vajec činí 28 dní po snesení. Pokud tedy kupujete vejce z obchodu, zjistíte datum snášky po odečtení 28 dnů od minimální trvanlivosti.

Kdy se zkazí vejce

Trvanlivost vajec činí 28 dní po snesení. Pokud tedy kupujete vejce z obchodu, zjistíte datum snášky po odečtení 28 dnů od minimální trvanlivosti. Po uplynutí devítidenní lhůty už je vhodné používat vejce pouze k vaření nebo pečení.

Jak dlouho vydrží vejce po expiraci

Vejce můžeme konzumovat až tři týdny po uplynutí minimální doby trvanlivosti. Problém ale je, že datum bývá uvedeno na obalu, který často po vyskládání vajec do lednice vyhazujeme.

Proč zkažené vejce plave

Test ve vodě

Pokud vejce zůstane u dna, je zaručeně čerstvé, vejce vznášející se na hladině je staré (většinou alespoň 3 týdny), ovšem ne nutně zkažené. Test je založen na skutečnosti, že ve vejcích se postupně zvětšuje vzduchová bublina, takže čím je vejce starší, tím větší má tendenci se vznášet na hladině.

Jak poznat kvalitní vejce

Jak rozpoznat čerstvé vejce od zkaženéhoPokud vejce klesne ke dnu a drží se na dně, je čerstvé.Pokud vejce klesne ke dnu, pak se trochu nadnese a vznáší se u dna sklenice, je ještě v pořádku.Pokud se vejce vznáší u hladiny, vyhoďte ho, je to zkažený pukavec!

Kde jsou levná vejce

Vejce M 10 ks běžně stojí 51,90 Kč. Akční slevu na Vejce M nyní najdete v akčních letácích Lidl, Penny Market anebo JIP. Tento výrobek najdete v kategorii Mléčné výrobky a vejce a podkategorii Vejce. Nejvýhodněji produkt Vejce M v aktuálních akcích získáte v obchodě Lidl: 29,90 Kč za 10 ks.

Jak dlouho vydrží domácí vejce

Pozor si dejte také na to, jak dlouho vajíčka v ledničce máte. Za čerstvé vejce se považuje takové, které není starší než devět dnů po snášce. Trvanlivost vajec činí 28 dní po snesení. Pokud tedy kupujete vejce z obchodu, zjistíte datum snášky po odečtení 28 dnů od minimální trvanlivosti.

Kdy nejíst vejce

Nikdy nejezte syrová vejce – důvod je jasný: hrozí salmonela. Pokud jste nemocní, nejezte vajíčka starší než 10 dní.

Proč nedávat vejce do lednice

Narušila byste tak jejich ochrannou vrstvu (kutikulu) a tím zvýšila jejich náchylnost vůči průniku mikroorganismů dovnitř. Snadno byste se pak doma mohli nakazit třeba nepříjemnou salmonelou.

Co je to Zaprtek

Výraz záprtek (záprdek) mívá oblastně též jiný význam; místy (v podorlické oblasti) označuje malé vejce bez žloutku, které slepice občas snesou, nebo je tak nazýváno malé, slabé nebo zakrslé kuře (na Frýdecku).

Kdy je vejce Zkazene

Pokud vejce klesne ke dnu a drží se na dně, je čerstvé. Pokud vejce klesne ke dnu, pak se trochu nadnese a vznáší se u dna sklenice, je ještě v pořádku. Pokud se vejce vznáší u hladiny, vyhoďte ho, je to zkažený pukavec!

Co znamená když vejce plave

"Plavec" – čím je vejce starší, tím víc je v něm vzduchu. Když vejce vhozené do vody klesne ke dnu, je čerstvé, pokud plave, nejezte ho. Konzistence – čím je vejce starší, tím tekutější je žloutek. Pokud vám tedy nejde snadno žloutek oddělit od bílku, není vejce čerstvé.

Čím se dá nahradit vejce

Čím nahradit vajíčko Na výběr je přes tucet možností!Mletá lněná semínka. Smíchejte 1 polévkovou lžíci mletých lněných semínek se třemi lžícemi vody.Banán. Máte málo vajec do koláčeJablečné pyréŽelatina nebo agar.Arašídové máslo.Prášek do pečiva.Vanilkový puding.Strouhaný brambor.

Co se dá udělat z vajíček

Recepty z vajec: Zkuste dračí vejce nebo ptačí mlékoVajíčková pomazánka na milión způsobůDomácí majonéza do salátů, jak ji dělala vaše babička.Recept na originální vajíčkový salát.Plněná vajíčka – náš tip na rychlé jednohubky.Recept na dokonale nadýchanou omeletu.Frittata – pečená omeleta.

Co jíst večer před spaním

tučné mořské ryby – jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které zklidňují nervový systém, celozrnné výrobky, např. celozrnný chléb, těstoviny či pohanka – obsahují hořčík s uklidňujícím účinkem na nervový systém a zmírňující stres a úzkost, banány – také obsahují hořčík, zároveň podporují produkci melatoninu.