Jaké svaly se posilují při bruslení?

Jak zhubnout na in linech

Takže pokud chcete použit brusle pro hubnutí, je nejlepší naplánovat jízdu několikrát týdně, alespoň po dobu 40-50 minut. Otázka rychlosti při jízdě na bruslích je také důležitá. Pokud budeme jezdit s větší rychlostí, s větším odporem, spálíme určitě více kalorií než při pohodlné, pomalé jízdě na rovinném terénu.
Archiv

Co si obléct na in line brusle

V tomto případě by určitě mělo být pohodlné, nepromokavé a vhodné do každého počasí. Základem je i materiál, který byste neměli podceňovat. Vždy dbejte na to, aby triko, mikina, kalhoty či jiný kus oblečení určený ke sportování, byl vyroben ze savého materiálu, který hravě zatočí s potem.

Kdy jezdit na inline bruslích

Začněte v předškolním věku

Rozhodně neplatí, že čím dříve malého špunta na in-liny postavíte, tím lépe. Nejlepší je začít v předškolním věku, tedy zhruba v době od 4 do 6 let. Dřívější pokusy nemusí být na škodu, ale ne každé tělo je například ve 3 letech na sportovní aktivity připravené.

Jak správně jezdit na inline bruslích

Nejprve zvedněte jednu nohu. Až bude stát všemi kolečky na zemi, postavte vedle ní druhou a rukama si pomozte do stoje v pozici V. Správný postoj na bruslích znamená být vždy v mírném předklonu a dbát na pokrčená kolena. Snažte se je tlačit směrem k prstům u nohou, abyste zabránili pádu dozadu.

Co se hubne na kolečkových bruslích

In-line brusle: opatrně na záda

Při správné srdeční intenzitě napomůžete redukci váhy a stejně jako během či jízdě na kole i dobře posílíte nejproblematičtější partie – zadek a stehna.

Na co jsou dobré inline brusle

Pro zdravé srdce na brusle

Jako jakékoliv jiné aerobní cvičení, jízda na inline bruslích posiluje srdeční sval a podporuje jeho správnou činnost. Je to tedy skvělá prevence srdečních chorob, infarktu či vysokého krevního tlaku.

Jak brzdit na in linech

Brzdí se třením gumového špalku v patní brzdě o povrch chodníku. Patní brzdy jsou většinou montovány na pravou brusli. Pokud máte dominantní levou nohu, měli byste si brzdu přemontovat na levou brusli (pokud je to však na vašich bruslích možné). Někdy lze k bruslím dokoupit i brzdu na druhou brusli.

Jak brzdit na kolečkových bruslích z kopce

Brzdit se dá brzdou, která by neměla chybět na žádných in-line bruslích. Nohu, na které máte brzdu, dáte před sebe a nakloníte ji tak, abyste zadrhli brzdičkou o zem. Za chvíli bude zabržděno. Pokud se bojíte jet z kopce "šusem" zkuste stejnou techniku, jako na lyžích – plužení.

Jak se zlepšit v bruslení

Na kvalitní technice bruslení se podílí mnoho různých komponent. Tyto komponenty – jako je například rovnováha, flexibilita, koordinace, síla atd. – je nutné rozvíjet, aby umožnily hráči využít jeho potenciál pro bruslení. Pro urychlení rozvoje je často trénink mimo led efektivnější, než vlastní trénink na ledě.

Jak sjet kopec na bruslích

Jízda z kopce

Možností, jak se dostat pod kopec, aniž byste si sundali brusle, je opět několik. Buď můžete opatrně sejít bokem (nejlépe pokud kopec lemuje pruh trávy). Nebo použijte způsob, který vychází ze zmíněného plužení. Roztáhnete co nejvíce nohy a odšlapujete do stran.

Kde v Praze na brusle

Nevíte, kam vyrazit na in-liny v Praze Máme několik tipůBruslařská dráha v parku Ladronka.In-line ovál v Běchovicích.Z Podolí podél Vltavy až na Zbraslav.Bruslení ve Stromovce.Stezka Dolní Počernice-Dolní Měcholupy.Rekreační bruslení na Letné

Jak zastavit na bruslích

Nácvik:Levou (resp. pravou) nohu předsuňte dopředu a přeneste na ni váhu.Zvedněte zadní kolečka zadní brusle. Přední kolečko této brusle však jede stále po zemi.Natáčejte zadní brusli do pravého úhlu k přední brusli a současně ji pomalu pokládejte na zem.Toto otáčení vás zastaví asi ve tří čtvrtinách otáčky.

Jak zatáčet na inlinech

Základem techniky zatáčení je postoj, při kterém nastavíte nohy vedle sebe do nůžkového postoje. Vnitřní noha vepředu a vnější vzadu. Při zatáčení vám pomohou i ruce, kterými můžete směřovat do směru otáčení. Při zatáčení je dobré si pomáhat rukou.

Jak správně brzdit na kolečkových bruslích

Kolena lehce pokrčte, a váhu přeneste na levou nohu. Ruce můžete natáhnout před sebe a nebo je položte na levé koleno. Vysuňte pravou brusli dopředu tak, aby brzda byla přibližně na stejné úrovni jako přední kolečko druhé brusle. Pomalu zvedněte špičku brusle s brzdou tak, aby se brzda začala dotýkat země.

Jak zrychlit bruslení

Fyzička jako základ přípravy na suchu

Cílem je zvýšit objem tréninku, který budete schopni podstoupit. Klasickým nástrojem v této fázi je běh. Je však nutné zdůraznit, že se jedná o běh intervalový, ne vytrvalostní. Střídejte tedy zátěž s odpočinkem.

Jak správně bruslit

Základem všeho je správný postoj. Tedy brusle rovnoběžně vedle sebe na vzdálenost šířky ramen, mírný podřep (pokrčené všechny klouby, tedy kotníky, kolena i kyčle), kolena je třeba pokrčit vpřed až před špičky bruslí, dostat pánev dopředu nad brusle a stáhnout hýžďové svalstvo.

Kam na brusle Střední Čechy

Cyklo a in-line trasa Nymburk – Poděbrady.Volnočasový areál Bakov nad Jizerou.Cyklostezka Lány – Tuchlovice – Srby – Doksy.Cyklo a in-line stezka Benátky nad Jizeou – Zdětín.Sportovní areál Houštka v Brandýse nad Labem.Cyklostezka Velvary – Ješín.Motorland Bělá pod Bezdězem.Relaxace i sport Na Ostrově

Kde jezdit na kolečkových bruslích

Podle těchto pravidel chodec ke svému pohybu užívá především chodníku, stezky pro chodce nebo stezky pro chodce a cyklisty. Pouze tam, kde chodník není nebo je neschůdný, může se chodec pohybovat po levém okraji vozovky či po levé krajnici.

Jak se má brzdit na kole

Správné využití brzd

Na dospělých kolech se zpravidla nachází přední a zadní páková brzda. Páky jsou situovány na řídítkách, přičemž přední brzda se ovládá na levé straně, zadní pak na pravé. Obě brzdy by se měly používat rovnoměrně. Dávkovat brzdy je potřeba s citem, a to především přední brzdu.

Jak se nebat na bruslích

Jak brzdit a zastavit

Než budete mít odrážení v malíku, doporučujeme zastavovat s pomocí okolních překážek, jako jsou zdi, ploty či lampy. Dejte ruce před sebe a po doteku překážky je pokrčte. Později můžete začít s brzděním pomocí patní brzdy. Jde o plastový výstupek v zadní části pravé brusle.

Jak nabrat fyzičku na hokej

Fyzička jako základ přípravy na suchu

Cílem je zvýšit objem tréninku, který budete schopni podstoupit. Klasickým nástrojem v této fázi je běh. Je však nutné zdůraznit, že se jedná o běh intervalový, ne vytrvalostní. Střídejte tedy zátěž s odpočinkem.

Kdy začít s bruslením

Nejvhodnější věk pro nácvik bruslení je okolo čtyř let, ale záleží samozřejmě na konkrétních schopnostech a soustředění vašeho potomka. „Rodič by měl poznat, zda dítě je schopno vnímat trenéra,“ myslí si trenérka bruslení Lucie Arazimová.

Kam na kolečkových bruslích

20 tipů, kam vyrazit na in-line bruslíchCyklostezka Planá – Boršov kolem Vltavy.Hipodrom Most – nejlepší in-line okruh na Mostecku.Letiště Ralsko u Mimoně – ráj inlinistůCyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu.Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou.

Kam na in-line na Vysočině

Posázavská cyklostezka Přibyslav – Sázava po staré železniční trati.Rekreační areál Pilák u Žďáru nad Sázavou.Cyklostezka a inline stezka Lipky.Cyklostezka Pelhřimov – Žirov.Cyklostezka Štoky – Antonínův Důl.Sportovně relaxační centrum Český mlýn v JihlavěStreetpark ve Žďáru nad Sázavou.

Kde je na kole přední brzda

Každé jízdní kolo má dvě na sobě nezávislé brzdy, přední a zadní. Jejich nezávislost je zásadní především pro bezpečnost jízdy, a to pro případ, že by jedna brzda přestala z jakéhokoliv důvodu fungovat. Přední brzdová páka se až na výjimky na řídítkách umísťuje na levou ruku, zadní brzda na pravou.