Které kávové kapsle jsou nejlepší?

Který kávovar na kapsle je nejlepší

Nejlepší kávovar na kapsle je DeLonghi EN 550. B, který vaří kávu z kapslí Nespresso. Pokud preferujete kapsle Dolce Gusto, pak je nejlepší volbou Krups Oblo, v případě kapslí Tassimo je nejlepší kapslový kávovar pro domácnost – Bosch Tass 6004. Kapslový kávovar je skvělý pro uvaření dobré až velmi dobré kávy.
Archiv

Jak vybrat kapsle do kávovaru

Záleží na Vašem typu kávovaru, s jakým systémem kapslí pracuje. Většina velkých výrobců kávy používá své vlastní kapslové systémy. Kapsle od různých výrobců se většinou liší tvarem, z čehož vyplývá, že do kávovaru lze použít pouze takové kapsle, které do něj pasují.

Jak funguje kávovar na kapsle

V kapslích je káva již namleta a přesně naporcována, takže vaší jedinou činností zůstává vybrat si kávu, na kterou máte chuť, vložit kapsli do kávovaru a stlačit tlačítko. Kávovar se během několika sekund nahřeje a v podstatě do 2 minut od zapnutí přístroje se v šálku rozvine podmanivé aroma vaší kávy.

Co obsahují kávové kapsle

Každá kapsle obsahuje 6-11 g kávy. Dále asi 3 gramy plastu a hliníku. Aby byla kapsle plně recyklovatelná, je potřeba udělat tyto kroky: Rozříznout vrchní část kapsle nožem a odstranit z ní kávovou sedlinu, kterou nejlépe vyhodíme do kompostu, anebo do směsného odpadu.
Archiv

Jaké kapsle do kávovaru tassimo

Kávové kapsle Jacobs Tassimo Krönung Espresso používejte v kávovarech Tassimo. Dopřejte si výbornou kávu jako ideální start dne či nakopnutí během odpoledne. Balení obsahuje 16 ks. Kávové kapsle Jacobs Tassimo Krönung Flat White používejte v kávovarech Tassimo.

Jak vybrat Dolce Gusto

Dolce gusto jako jediné poskytují mino horkých nápojů i přípravu nápojů studených. Zvolte si z nápojových specialit v podobě espressa, ristretta, lunga, grande, cappuccino, latte macchiato, čaje nebo čokoládového nápoje. Možností je až 30, takže na ochutnávání je toho poměrně dost.

Jaké kapsle do kávovaru Bosch

Kapsle Tassimo

Tyto kapsle jsou kompatibilní s kávovary Bosch Tassimo. Kapsle vám umožní připravit tradiční espresso, kávu latte i lungo. Připravit můžete rovněž kakao. Kapsle Tassimo jsou opatřeny čárovým kódem, podle kterého kávovar pozná, jaký nápoj bude připravovat.

Jaké kapsle jsou kompatibilní s tassimo

Všechny kapsle TASSIMO jsou kompatibilní se všemi přístroji TASSIMO.

Jak spravne naplnit kapsli do Dolce Gusto

Jednu eko kapsli naplňte svou oblíbenou granulovanou kávou až po vrch. Eko kapsli uzavřete. Druhou si naplňte rovněž až po vrch sušeným mlékem. Do kávovaru Dolce Gusto nebo Nespresso nejprve vložte plnitelnou kapsli se sušeným mlékem.

Jak recyklovat kapsle od kávy

Kapsli lze rozebrat a oddělit od sebe bio složku (kávovou sedlinu) a plastovou část. Plastová část patří do žlutého kontejneru. Kávová sedlina může mimo jiné posloužit jako výborné hnojivo.

Co obsahuji kapsle Dolce Gusto

Kapsle Dolce Gusto obsahují kávu robusta i arabica. V některých kapslích se nachází rovněž káva rozpustná. Vychutnat si můžete kávu pocházející z Afriky, Jižní Ameriky i z Vietnamu. Kapsle Dolce Gusto nabízí více než 20 různých variant kávových kapslí.

Jaké kapsle jdou do Dolce Gusto

Co kávovar, to jiné kapsle. Nevýhodou kávovarů na kapsle může být inkompatibilita jejich kapslí. Každý kávovar je uzpůsoben pro jiný druh, například kávovar na kapsle Tassimo nebude schopný zpracovat kapsli Nespresso. A do kávovaru Nescafé Dolce Gusto budete muset vždy kupovat pouze originální kapsle této značky.

Jaké kapsle do kávovarů Krups

Máte doma kávovar značky Krups Pak do něj dřív či později budete potřebovat správné kapsle! V kategorii Kapsle do kávovarů Krups určitě najdete to, co hledáte, ať už zvolíte kapsle Nescafé Dolce Gusto nebo dáte přednost jiné značce. Neváhejte a vyzkoušejte třeba café au lait, espresso, latte macchiato, …

Jak vložit kapsle do kávovaru tassimo

Jak kapsle TASSIMO používat Použití všech kapslí TASSIMO je skutečně jednoduché. Prostě vložte kapsli čárovým kódem dolů a ujistěte se, že nádrž na vodu je plná. Pak pevně zavřete víko a vložte svůj šálek do přístroje.

Co je v kapslí Dolce Gusto

Kapsle NESCAFÉ® Dolce Gusto® obsahují praženou mletou kávu druhu arabica nebo robusta, případně směs arabiky a robusty. Výjimku tvoří kapsle nápojů Cortado, Ice Cappuccino a Flat White, které obsahují rozpustnou kávu. Kávová zrna pochází ze známých kávových destinací z celého světa.

Jak se pouziva kavovar Dolce Gusto

Jednoduše vložte vámi vybranou kapsli a jedním pohybem manuální páčky připravíte skvělý nápoj, podle své chuti. Díky profesionálnímu tlaku kávovaru (až 15 barů) připravíte kávu vysoké kvality s hustou sametovou cremou.

Kam vyhodit kapsle

Kdo chce aspoň trochu snížit ekologickou zátěž kávových kapslí, měl by se snažit jednotlivé materiály vytřídit zvlášť. Po použití je tak nutné z kapsle odstranit hliníkovou fólii, kávovou sedlinu vyhodit do kompostu nebo do popelnice na bioodpad a vypláchnutou plastovou část hodit do plastového odpadu.

Kam patří obal od kávy

Zdroj: Samosebou.cz

Tyto kombinované obaly není možné materiálově recyklovat, patří tedy do směsného odpadu (např. „kombinované“ sáčky typické pro kávu, polévky, koření, instantní těstoviny atd.). Snažme se šetřit životní prostředí.

Jaké kapsle jdou do nespressa

5 nejlepších káv pro kávovary Nespresso

Pořadí Produkt Informace
1. Doubleshot Start Nejlepší cena Více informací
2. Black Insomnia Nejlepší cena Více informací
3. Doubleshot Funky Nejlepší cena Více informací
4. Starbucks House Blend Nejlepší cena Více informací

Jak vyčistit kávovar na kapsle

Jak pečovat o kapslový kávovar

Po každé přípravě kávy vyjměte držák na kapsle, odkapávací tácek, zásobník na použité kapsle i na vodu, opláchněte je v tekoucí teplé vodě a důkladně osušte. Alespoň dvakrát do měsíce použijte speciální čistící kapsli, kterou vložíte do kávovaru stejně jako klasickou kapsli na kávu.

Jak funguje TASSIMO

Technologie čárového kódu Intellibrew™

Každá z nich je opatřena čárovým kódem: TASSIMO čárový kód načte a připraví váš nápoj při dokonalé teplotě, přesném času spařování a správném množství vody. Váš oblíbený nápoj se připraví automaticky pouhým vložením kapsle a stiskem jediného tlačítka.

Jak funguje Nescafé Dolce Gusto

NESCAFÉ DOLCE GUSTO nabízí spotřebitelům na 27 různých variantů kávy, kávových i nekávových specialit v kapslích, určených pro kávovary NESCAFÉ DOLCE GUSTO s výstupním tlakem čerpadla 15 barů. Po použití kapsle v kávovaru se tlak v kapsli vyrovná v řádu několika sekund a následně je možné kapsli bez obtíží vyjmout.

Jak recyklovat kávové kapsle

Kdo chce aspoň trochu snížit ekologickou zátěž kávových kapslí, měl by se snažit jednotlivé materiály vytřídit zvlášť. Po použití je tak nutné z kapsle odstranit hliníkovou fólii, kávovou sedlinu vyhodit do kompostu nebo do popelnice na bioodpad a vypláchnutou plastovou část hodit do plastového odpadu.

Kam se starým kávovarem

Každý má možnost odevzdat vysloužilý spotřebič také v obchodě s elektronikou. Obchodník jej musí vzít zdarma. Když nemá prostor, aby staré spotřebiče skladoval, musí vám poradit, kam jej odevzdat – nejspíš to bude nejbližší sběrný dvůr.

Kam vyhodit obal od Domestosu

Máte doma zbytky kosmetiky, kterou již nevyužijete Vytřete jejich obsah či slijte obal do pytlíčku. Jeli ho menší množství, vyhoďte pytlík do směsného odpadu, ve větším množství jej odvezte na sběrný dvůr. Prázdné plastové obaly pak vytřiďte do plastů.