Čím naplnit tortilly?

Co si dát do tortilly bez masa

Camembert nakrájíme na kostičky. Salát zakápneme trochou olivového oleje, přidáme koření dle chuti a promícháme. Tortilly si jednu po druhé prohřejeme na pánvi dle doporučeného postupu v návodu na přípravu. Poté tortilly namažeme lehce kečupem či rajčatovou omáčkou a doprostřed dáme přiměřené množství salátu.

Jak naplnit quesadillu

Čím quesadillu naplnit Kromě sýra můžete zvolit tradiční variantu s mletým masem a zeleninou, pokud masu neholdujete, zvolte žampiony nebo zeleninovou směs. Dá se říct, že neexistuje žádný prapůvodní recept, který určuje, co by quesadilla měla obsahovat.
Archiv

Co zapéct do tortilly

Na tortillové placky dáme po plátku šunky, paprikovou směs, tenké plátky rajčat a plátek sýra. Přehneme a zapečeme v kontaktním grilu. Podáváme s nějakým oblíbeným jogurtovým dresinkem (např. jogurt + česnek + provensálské bylinky).

Jak naplnit tortillu s kuřecím masem

Tortilly předehřejeme trošku na pánvi. Poté na ně dáme směs připraveného masa, list salátu, kolečka rajčete, okurku, pokapeme dresingem, položíme plátek sýra a tortillu zabalíme. Zabalíme jí tak, že spodní část tortilly asi 4 cm přehneme nahoru a poté přehneme boční části ke středu a tak vznikne kapsa.
Archiv

Co přidat do tortilly

Čím naplnit tortillu

K plnění často používáme tepelně upravenou zeleninu – především cibuli, pórek, rajčata, barevné papriky a česnek. Kdo chce, přidá houby nebo luštěniny, např. tmavé fazole. Využití sterilovaných luštěnin přípravu tortill ještě urychlí.

Jak udělat DIP do tortilly

Do misky dáme bílý jogurt, přidáme prolisovaný česnek, majonézu, sýr a smícháme dohoromady. Dochutíme pepřem a solí.

Jak připravit plněnou tortillu

Tortilly krátce opečeme z obou stran na rozehřátém grilu. Potom je potřeme lžící zakysané smetany. Do středu každé tortilly postupně dáváme všechnu nakrájenou zeleninu, maso nakrájené na plátky a umytý a osušený salát Insalatina. Placky pevně zarolujeme a rolky podáváme překrojené napůl.

Jak se vyslovuje Quesadillas

Placka zapečená se sýrem, původem z mexické kuchyně, se jmenuje quesadilla, ale pozor na q na začátku. Čte se kesadíja.

Jak udělat dresink na Tortilu

Do misky dáme bílý jogurt, přidáme prolisovaný česnek, majonézu, sýr a smícháme dohoromady. Dochutíme pepřem a solí.

Jak udělat omáčku na tortily

Bazalku, pinoli, česnek, sůl a parmazán vložte do mixéru. Zatímco se suroviny mixují, pomalu přilévejte panenský olivový olej. Mixujte, dokud není směs hladká. A to je vše!

Co k večeři z tortilly

Tortilly si v kuchyni oblíbíte nejen pro jejich snadnou a rychlou úpravu, ale i pestré využití. Chutné jsou dokonce i za studena, a tak se hodí jako rychlá svačina do práce. Vedle wrapu si z nich můžete připravit i plněné burrito, tacos, zapečenou quesadillu, pizzu nebo zdravé nachos!

Jak upéct Tortilu

Hotové, oschlé tortily si připravíme na mísu, rozpálíme plotýnku, namočíme si ruce v tekpoucí vodě a vezmeme do dlaní tortilu, lehce ji po celém povrchu zvlhčíme promnutím a ihned dáme na plotýnku, kde ji za častého obracení opečeme během půl minuty.

Jak se čte stracciatella

Smetanová zmrzlina s kousky čokolády, tedy stracciatella, se vyslovuje jednoduše „stračatela“.

Jak se správně čte gnocchi

Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky! Často se chybuje také u slov tagliatelle nebo třeba aglio olio.

Jak udělat omáčku do tortily

Bazalku, pinoli, česnek, sůl a parmazán vložte do mixéru. Zatímco se suroviny mixují, pomalu přilévejte panenský olivový olej. Mixujte, dokud není směs hladká. A to je vše!

Jak udělat dresink do tortilly

Do misky dáme bílý jogurt, přidáme prolisovaný česnek, majonézu, sýr a smícháme dohoromady. Dochutíme pepřem a solí.

Jak vyslovit latte macchiato

Macchiato může být také ozdobeno latte artem, tedy obrázkem na povrchu pěny. „Častým prohřeškem je výslovnost tohoto nápoje. Nejde o 'mačáto' či 'machiáto', nýbrž o 'makjáto'," upřesňuje Luboš Martínek, šéfbarista českého řetězce kaváren CrossCafe.

Jak se vyslovuje Louis Vuitton

Louis Vuitton

Rozšířená je především výslovnost "Lujs Vyton". Správně by se značka měla ale vyslovovat "Luí Vytón".

Jak se rikaji gnocchi

Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky!

Jak se dělá bylinkový dresink

Postup přípravy

Bylinky omyjeme a najemno posekáme. Zakysanou smetanu a jogurt smícháme, přidáme česnek, osolíme a opepříme. Pak vmícháme bylinky. Podáváme místo tatarské omáčky nebo ke grilování.

Jak vyslovit Flat White

Hladké bílé, to je flat white

Základem flat white [čteme flet vajt] jsou dvě espressa – tedy Doppio, které se doleje teplým mlékem s pěnou. Celkový objem nápoje je podobný jako u cappuccina.

Jak se vyslovuje Zara

Španělská módní značka Zara svůj název odvozuje od chorvatského města Zadar, kterým byl na svých cestách okouzlen zakladatel značky Amancio Ortega. Outdoorová značka Timberland odkazuje k citoslovci Timbeeeeeeeeeeeer, který křičí američtí dřevorubci ve chvíli, kdy padá kácený strom.

Jak se vyslovuje YSL

Výslovnost parfémů

Výrobce parfému Výslovnost parfému
Torrente torrente
Valentino valentino
Versace versáce
Yves Saint Laurent ív san lorán

Jakou mouku na gnocchi

Pokud přidáte moc mouky, nebo budete těsto dlouho hníst, gnocchi budou hodně tvrdé. Pokud dáte mouky naopak málo, gnocchi se vám ve vodě rozvaří. Při tvarování noků pracujte na pomoučněném válu. Nejlepší mouka je polohrubá.

Jak se vyslovuje Bruschetta

Známý italský opečený chléb. Slýcháme "brusčeta", ale správně je "brusketa". Další z mnoha italských těstovin, které většina z nás špatně vyslovuje.