Jak casto cistit pípu?

Jak vypláchnout pípu

Nejprve odšroubujeme hlavici sanitačního soudku, do soudku nalijete čistou vodu. Našroubujte zpět hlavici na sanitační sud, narazte do ní naražeč a natlakujte stejným způsobem, jako když narážíte sud s nápojem. Otevřte páku pivního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z kohoutu nezačné téci čistá voda.
ArchivPodobné

Čím vyčistit pípu

Sanitace výčepního zařízení

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.
Archiv

Jak vyčistit pípu Lindr

Otevřete páku výčepního kohoutu a čekejte dokud sanitační roztok nevytlačí zbytky nápoje. Roztok nechte cca 20 minut působit. Po 20 minutách odražte naražeč, vložte do hadice za naražeč sanitační kuličku a „prožeňte" ji vedením. Nezapomeňte z výčepního kohoutu rozdělat kompenzátor pro snazší vyndání sanitační kuličky.
ArchivPodobné

Jak vyčistit chlazeni

Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen. S menšími přestávkami projíždějte auto půl dne.

Jak rozebrat pípu

Údržba výčepního kohoutu

Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části. povolte převlečnou matici táhla kohoutu, čímž zároveň umožníte vysunutí pístu kohoutu.

Jak správně narazit sud

Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.

Jak často čistit pivní trubky

Pivní trubky, narážecí hlavy a výčepní kohouty doporučujeme pročistit chemickou a mechanickou cestou minimálně 1x za 14 dnů. Odborníkovi, který sanitaci provádí, zabere kompletní čištění jednoho vedení asi 15 až 30 minut.

Jak vyfoukat chladič

Zkuste odmontovat masku chladiče a nejprve vyfoukat lamely chladiče tlakovým vzduchem směrem od motoru ven a potom vystříkat lamely stejným způsobem tlakovou vodou nejlépe vapkou. Dovnitř chladiče by nic nelel, protože může být někde oslabený a mohl by začít téct.

Jak spravne nastavit pípu

Průtok piva se nastavuje na výčepním kohoutu malou páčkou, kompenzátorem. Pokud je páčka nahoře, průtok je minimální nebo žádný, pokud je páčka dole, průtok je maximální. Pokud se budete snažit načepovat pivo rychle na maximální průtok, nepomůžou Vám další rady, pivo vypění.

Jak funguje sud piva

Hnací plyn vytlačuje obsah sudu do výčepního zařízení. Výčepní armatura uzavírá keg sud natolik těsně, že při správném stavu hadic a výčepní stolice (pípy) zůstává nápoj po celou cestu až do sklenice sterilní. Hnací plyn vytváří v keg sudu přetlak, který jeho obsah při otevření výčepního kohoutu vytlačuje ze sudu.

Jak dlouho vydrží sud

Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Co dělat když pění pivo

Vychlazení piva

Pokud chladí, nechte ho, ať se postará o správnou teplotu piva. Když ho budete zatěžovat najednou více pivy hned za sebou, nebude stačit chladit a pivo bude pěnit. Určitě také zkontrolujte, jestli máte nastaveno chlazení na maximu. Pokud máte sklep, nejlepší je nechat sud alespoň jeden den ve sklepě.

Jak propláchnout chladič

Použití proplachu chladící soustavy:

Nechejte motor běžet po dobu 10 minut na volnoběh. Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu.

Jak poznat ucpaný chladič

Neovládám elektriku,ale nejjednodušší na odzkoušení mech. části je odpojit vzduch. trubičku a při nastarovaném motoru do ní pustit vzduch a pak uvidíš jestli motor vypneš. Klapa motorovky i stop.

Jak dlouho vydrží sud piva

Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Proč pivo moc pění

Přílišná pěnivost piva při čepování může být ovlivněna několika faktory. Jednou z nich je vysoká teplota piva na čepu nebo též špatně nastavený tlak výčepního zařízení. Další příčinou může být příliš velký průtok piva výčepním kohoutem.

Jak vyčistit KEG sudy

Do sudu se namíchá sanitační roztok, který vyčistí potrubí chemickou cestou. Po použití je potřeba důkladně propláchnout vedení čistou vodou. K řádnému vyčištění jsou v neposlední řadě potřebné mycí kartáče na KEGy, sanitační kuličky a roztoky.

Jak se říká pivu bez pěny

Právě kapák, tedy pivo, které se dolévá ze zbytků, na první pohled vypadá podobně jako takzvaný čochtan, ale co se týče chuti, tak je mezi nimi velký rozdíl. Čochtan je sytivé pivo bez pěny s pořádným řízem – obsahuje přírodní oxid uhličitý. „Štamgast jde tak maximálně na dva čochtany,“ říká Mikésková.

Jak vyčistit nádobu na chladiči kapalinu

Jsou jimi: nádobka ponořená do kbelíku s octem. Toto je způsob který najdete na stránkách FruFrua. Toto by mělo účinkovat na nádobky použité v 8V. Nebo trochu drastičtější a tou je kyselina solná (hydrochloric acid) zakoupená v drogerii.

Jak utěsnit chladič

Spusťte motor ve volných otáčkách a počkejte až se zahřeje chladič (riziko opaření) Důkladně protřepte obsah. Vlejte obsah lahvičky do chladiče. Zavřete uzávěr chladiče a udržujte otáčky mezi 2,5 – 3,5 tis/min. přibližně 15 minut, což zabezpečí rovnoměrné rozmíchání směsi a utěsnění netěsností.

Co se stane když dojde chladicí kapalina

Nedostatek chladicí kapaliny v motoru způsobuje jeho přehřátí. Tím riskujete poškození hlavy válců, zkroucení hlavy motoru nebo roztavené písty. Zanedbání relativně levné údržby s sebou tak přináší drahé problémy.

Jak často Sanitovat výčep

proplach vodou minimálně po každém použití, chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu. Doporučujeme minimálně 4x za sezónu při pravidelném proplachu vodou.

Proč padá rychle pěna u piva

Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.

Co to znamená když pivo Kroužkuje

Kroužkované pivo je filtrované pivo, do kterého se po stočení z ležáckých tanků přidávají tzv. kroužky, což je menší množství čerstvě rozkvašené mladiny. Kroužkování je totiž název jedné fáze hlavního kvašení na spilce.

Co dělat když teče chladič

Nejlepší je s vozidlem zajet do servisu a nechat si zkontrolovat tlaky ve válcích. Právě kontrola tlaku jednoznačně odpoví na otázku, zda chladící kapalina uniká skrze spalovací motor. Potvrdí to fakt, že hladina oleje neroste. Za únikem stojí selhání těsnění pod hlavou, které je potřeba co nejdříve vyměnit.