Co to jsou Brazilky?

Proč nosit Brazilky

Brazilky (značka Victoria's Secret je nazývá Cheeky) jsou ideálním kompromisem mezi tangy a klasickým střihem. Jsou totiž zezadu vykrojené zhruba do půlky zadečku, takže vám dokážou vykouzlit celkem sexy pozadí. Zadní okraje navíc bývají bez rantlů a gumičky, takže zajistí neviditelnost prádla pod svrchním oblečením.
Archiv

Jak vypadají Brazilky

Brazilské kalhotky neboli brazilky

Takzvané kalhotky brazilky jsou velmi oblíbené. Nejenže jsou pohodlné, ale také vypadají velmi přitažlivě. Lem kalhotek končí v půli zadních partií, takže se kalhotky nezařezávají. Sedí téměř každé postavě.
Archiv

Co to je kalhotky

Kalhotky jsou druh spodního prádla, obvykle jsou lehké a přiléhavé, vytvořené pro každodenní nošení žen či dívek.

Jaké jsou druhy kalhotek

Jaké typy kalhotek nabízímeKlasický střih kalhotek.Nohavičkové kalhotky (boxerky, šortky)Tanga.Brazilské kalhotky (vykrojené)Bokové kalhotky (s nižším pasem)Kalhotky s vyšším pasem.Francouzské kalhotky.
Archiv

Co jsou to tanga

Tanga jsou část oděvu zakrývající genitálie. Tento typ oděvu, používaný jako spodní prádlo nebo plavky, nezakrývá hýždě a v zadní části je proto minimální množství tkaniny.

Co je to střih hipster

Tento kousek spodního prádla je hodně podobný klasickým kalhotkám Rio. Rozdíl je však v tom, že jsou střižené od beder a vždy mají snížený pas. Jejich střih v pase může být přitom buď rovný, nebo lehce pozměněný do tvaru písmene V.

Jak si správně vybrat kalhotky

Ať už zvolíte jakýkoli typ kalhotek, pamatujte, že důležitá je správná velikost. Vybírejte prádlo s ohledem na své tělo, tak, aby Vám dámské kalhotky dokonale padly – neměly by Vás tlačit a příliš se zařezávat (menší než potřebná velikost), ale naopak Vám ani odstávat nebo klouzat po těle (větší než potřebná velikost).

Co to jsou Majtky

Jednobarevné, neviditelné, funkční kalhotky, které nesmí chybět ve tvém šatníků. Jsou idelální pod legíny, kalhoty, šaty.

Jak vypadá tanga

Tanga zepředu vypadají jako klasické kalhotky, zezadu se však zužují. Tanga se dále ještě dělí podle tvaru a použití. Mezi základní druhy patří V-string, C-string, G-string, ale také T-back, T-front.

Co jsou string kalhotky

Dámské kalhotky V-string mají vepředu i vzadu kus látky ve tvaru písmene V, které jsou spojené okolo těla tenkými proužky. Jsou daleko více odhalené než klasická tanga. Existují také G-string, tvořené pouze tenkými šňůrkami a také C-string, které zcela postrádají boční šňůrku a zakrývají jen minimum.

Co způsobují tanga

Krajky a tanga vybízejí k infekci

„Například tanga, oblíbená pro svou nenápadnost, nejsou pro delší nošení zrovna nejvhodnější. Mechanicky dráždí intimní partie, které jsou pak náchylnější ke vzniku infekce, a také usnadňují přesun bakterií z oblasti konečníku a pochvy k močové trubici,“ vysvětluje prim.

Co jsou kalhotky hipster

Kalhotky HIPSTER neškrtí, jsou pohodlné a prodyšné. Jsou ušité z bambusového úpletu, který je ANTIBAKTERIÁLNÍ, HYPOALEGENNÍ, VYSOOCE PRODYŠNÝ a má PROTIPLÍSŇOVÉ VLASTNOSTI.

Jak si udělat střih na kalhoty

Střih si v oblasti středu rozstřihneme a část buď přidáme a nebo ubereme a zase spojíme. Po sestavení nového střihu musíme mírně upravit linii nahoře. Pokud vám například jsou dobře nohavice a máte jen moc volný sed, je také možné odebrat jen část nahoře.

Jak se měří velikost kalhotek

Správná velikost

Věnujte tedy nákupu čas a změřte si jak obvod přes boky, tak i stehna. Klasické kalhotky končí cca 5 cm pod pupíkem, sahají k bříšku, ale nejsou vysoké. Stringy mají na bocích a mezi hýžděmi šňůrky, tanga jsou kalhotky, které mezi hýžděmi i na bocích mají rozměr cca mezi 2–8 cm.

Jak vybrat spravne spodní prádlo

Obecně však lze říct, že se spodní prádlo pere na co nejjemnější programy, konkrétně na program ručního praní či program jemného prádla, do teploty vody 40°C. Pro udržení kvality materiálů a prodloužení životnosti kalhotek, podprsenek, ponožek a pánských boxerek používejte pro praní speciální přípravky na jemné prádlo.

Kdo vymyslel tanga

Autorství moderních tang je připisováno módnímu návrháři Rudimu Gernreichovi, který v polovině 60. let vytvořil první plavky "nahoře bez", jež nazval monokiny. Svá tanga uvedl na scénu v roce 1974.

Jak často nosit tanga

Tanga vám perfektně poslouží, pokud potřebujete zakrýt prádlo v těsnějším oblečení nebo se chystáte strávit noc ve dvou. Pro každodenní nošení ale volte klasičtější spodní prádlo, které vám bude pohodlné a plně zvládne nároky na celodenní nošení.

Jak dlouho nosit kalhotky

Námi doporučená doba nošení kalhotek 8 až 12 hodin je doba, po kterou můžete kalhotky nosit bez jakéhokoliv zdravotního rizika. Skutečná doba nošení kalhotek je velmi individuální. Záleží nejen na síle Vaší menstruace, ale i na tekutosti vytékající krve, v neposlední řadě na Vaší anatomii.

Co jsou Samky

Plastický ozdobný prvek na oděvu vzniklý odšitím zpravidla stejnoměrně široké plochy oděvního materiálu. Sámek je stojatý, širší sámky se upravují přežehlením k jedné nebo druhé straně. Vlasový sámek vznikne odšitím plochy co možná nejužší s ohledem na tloušťku materiálu.

Jak zvetsit tepláky

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Co je za velikost 40

Dámské

Velikosti XS M
Konfekční velikost 34 40
Výška postavy 160 168
Obvod hrudníku 82 – 86 91 – 93
Obvod pasu 66 – 68 75 – 77

Jak zjistit jakou mám velikost

Stačí se jen změřit, nejlépe krejčovským metrem, podle níže uvedeného návodu. Pro určení velikosti jsou nejdůležitější tři rozměry: obvod hrudníku, obvod pasu a obvod boků. U dětí se navíc řídíme ještě výškou postavy. Pamatujte na to, že správně zvolená velikost je základ úspěchu.

Co lze prát na 60

Naproti tomu spodní prádlo, ponožky, ručníky a povlečení by se měly prát na 60°C, aby se zabránilo šíření choroboplodných zárodků. Zvýšená teplota ale sama o sobě všechny bakterie nezabije, k tomu je potřeba užít kvalitní prací prostředek, který dílo zkázy (pro patogeny) dokoná.

Co se pere na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Proč se nosí tanga

Tanga vám perfektně poslouží, pokud potřebujete zakrýt prádlo v těsnějším oblečení nebo se chystáte strávit noc ve dvou. Pro každodenní nošení ale volte klasičtější spodní prádlo, které vám bude pohodlné a plně zvládne nároky na celodenní nošení.