Co to je laminátová podlaha?

Jaký je rozdíl mezi laminátem a vinylem

Laminátová podlaha je tvořena několika vrstvami a HDF jádrem, které je vyrobeno z vláken z obnoveného dřeva lisovaných za vysokého tlaku. Vinylová podlaha je také vícevrstvá, ale obsahuje komponenty z PVC a skelných vláken. Jsou 100% bez škodlivých ftalátů.

Jak dlouho vydrzi Laminatova podlaha

Životnost plovoucí podlahy z laminátu se pohybuje okolo 20 let. Vždy je nutno dobře zvážit, do jak namáhaných prostor ji chcete použít. Laminátové plovoucí podlahy se, stejně jako mnoho jiných krytin na trhu, dělí do tříd podle stupně zátěže.

Jaký je rozdíl mezi plovoucí a vinylovou podlahou

Asi nejmarkantnějším rozdílem mezi vinylovou a laminátovou podlahou je ten, že vinylovou podlahu nijak neohrozí vlhkost či voda, laminátová se do vlhkých prostor naopak nedoporučuje. Vinylová podlaha je proto vhodnějším řešením do kuchyní a ideální i do koupelen. Nicméně existují i výjimky mezi laminátovými podlahami.
Archiv

Jakou tloušťku laminátové podlahy

Jakou tloušťku laminátové podlahy si zvolit Doporučuje se vybrat si podlahu o tloušťce nejméně 7 mm. Nejčastěji se používají podlahy s tloušťkou 8 až 10 mm. Při výběru správné tloušťky je rozhodující, do které místnosti laminátovou podlahu budete pokládat.

Co to je laminát

Laminát (z lat. lamina, vrstva) je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev ze stejného nebo různého materiálu, impregnovaných a slepených vhodnou pryskyřicí nebo jiným pojivem. Vyrábí se často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazývá laminování.

Co to je plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha je typ podlahového systému, který se skládá z panelů nebo prken, které jsou dohromady spojeny pomocí zámku nebo lepidla a položeny na jednovrstvém, nebo vícevrstvém podkladu. Podklad tvoří tepelně a zvukově izolační hmoty.

Jak poznat kvalitní laminátovou podlahu

Pokud chcete kvalitní laminátovou podlahu, hlídejte si, aby byla vyrobena z více vrstev. Základem je HDF jádro, nechybí laminátová vrstva a různé zpevňující vrstvy. Vrchní vrstva je zárukou pevnosti a je pod ní dekorativní vzor, o nosnost se stará střední vrstva, zatímco spodní zajišťuje tvarovou stálost.

Jak se starat o laminátovou podlahu

Správná péče o laminátovou podlahuVyhněte se dlouhodobému kontaktu laminátové podlahy s vodou, spáry lze případně ošetřit impregnačním prostředkem,na nohy nábytku použijte ochranné nalepovací ponožky, abyste zamezili poškrábání podlahy, nábytek nešoupejte, ale přenášejte,

Proč vinyl

Vinyl je v těchto ohledech parťák do nepohody. Je snadno omyvatelný a velmi odolný vůči povrchovému poškození. Navíc je voděvzdorný, takže se nemusíte bát zvedání a kroucení podlahy při kontaktu s vodou, ba naopak – můžete ji efektivně použít do koupelen. Díky vinylovému povrchu je úklid hračka.

Proč lepený vinyl

Díky lepení se vlhkost nedostane pod vinylovou podlahu a nevzniká tak plíseň. Lepení vinylu je také vhodnější do domácností, ve kterých žijí alergici. Pokládání vinylové lepené podlahy je náročnější. Podklad musí být čistý, suchý a bez prasklin.

Co se dává pod laminátovou podlahu

Před samotnou pokládkou je nutné správně připravit podklad. Pod každou laminátovou podlahu je nutné použít parozábranu (PE fólii). Standardně se používá protihluková a tepelná izolace v podobě podložky pod laminátové podlahy. Doporučeno je použít originální podložku daného výrobce laminátové podlahy.

Jaká podlaha vyjde nejlevněji

Obecně však bývají nejlevnější ty nejjednodušší umělé materiály, jako je PVC, laminát. Dražší je pak vinylová podlaha, linoleum Marmoleum nebo epoxidové podlahy.

Jak se pokládá mirelon

Mirelon slouží jako tepelně izolační vrstva, vyrovnává drobné nerovnosti a tlumí hluk. Podlaha se pokládá od levého rohu kolmo k oknu. Nejprve je zapotřebí odříznout kratší stranu zámku (i na podélné straně, která se dává ke zdi) a poté se položí první řada.

Jak položit mirelon

Jak pokládat podložky pod podlahu STARLONPodložku pokládejte na rovný a suchý podklad.Při pokládce na vlhký či ne zcela suchý podklad je nutno položit nejprve parozábranu.S pokládkou začínejte v rohu místnosti.Podložku pokládejte k sobě na doraz tak, aby nedocházelo k vzájemnému překrytí okrajů.

Co na laminátovou podlahu

Co nesmí chybětParotěsná zábrana pro podlahy.Lepicí páska.Kročejová izolace (pokud už není součástí laminátových prken)Soklové lišty s montážními svorkami.Přechodové profily.Rozety, krytky atd. pro radiátorové trubky.

Jak poznat kvalitní vinylovou podlahu

Kvalitě vinylů nahrává sama podstata materiálu, je elastický, nehlučný, voděodolný (nejedná-li se o konstrukci s dřevovláknitým HDF nosičem). K odolnosti přispívá PU tvrzený povrch, který u značkových vinylů bývá samozřejmostí. Při koupi je třeba si dát pozor na rozměrovou stálost, která je uvedena v technickém listu.

Jak nejlépe umýt podlahu

Pokud to míra znečištění umožňuje, vyčistěte podlahu pouze na sucho – vysavačem, smetákem, případně ji zbavte prachu lehce navlhčeným mopem. Při větším množství špíny a nečistot použijte speciální prostředek na PVC a vinylové podlahy s PU ochrannou vrstvou (CC-PU-čistič) v přesně určeném poměru s vodou (1:200).

Jak nejlépe umýt plovoucí podlahu

Ke stírání plovoucí podlahy je třeba použít speciální plochý mop s hadříkem z mikrovlákna, nebo alespoň dostatečně vyždímaný hadr. Podlahu vždy vytíráme v podélném směru lamel. Jakoukoli tekutinu, kterou na plovoucí podlahu vylijeme, je třeba co nejrychleji setřít.

Proč praská vinylová podlaha

Ke zvětšení rozestupů mezi jednotlivými vinylovými dílci na takovou úroveň, že jsou mezery/rýhy mezi nimi viditelné pouhým okem, dochází v případě, kdy podklad pod vinylovou podlahou nebyl dostatečně vyrovnán, nebo byl použit levnější materiál, či nevhodné lepidlo.

Na co se lepí vinyl

Vinyl se celoplošně lepí pomocí speciálního lepidla. Jednotlivé lamely se pokládají do zavadlého lepidla a přitlačují se k sobě tak, aby nevznikaly žádné mezery. Po nalepení celé plochy je nutné k srovnání použít přílačný válec.

Jak řezat laminátovou podlahu

Na krácení laminátu jsou ideální řezačky laminátu či pákové nůžky na laminát, které ho rozdělí čistě a bez nadměrné produkce pilin. Snadné řezání můžete provádět i s pokosovou a kapovací kotoučovou pilou a nebývá výjimečné, když vše zvládnete jen s ocaskou nebo přímočarou pilkou.

Jak se pokládá laminátová podlaha

Dílce laminátové podlahy se doporučuje pokládat rovnoběžně se místnosti. V úzkých, dlouhých místnostech pokládejte dílce v podélném směru. Stálost podlahy se tím výrazně zlepší. Při pokládání průběžně přes několik místností rozdělte plochy v prostoru dveří, případně v průchodech, pomocí k tomu určených profilů.

Která podlaha je nejteplejší

Tradiční dřevo. Dřevěné podlahy obecně patří mezi podlahové krytiny pocitově i dotykově nejteplejší. Protože však samy o sobě nejsou imunní vůči působení vlhkosti a kolísajícím teplotám, na podlahu se dnes více než masiv používají vícevrstvé palubky složené ze dvou nebo tří dílů, jež jsou na sebe strukturou dřeva kolmé …

Jaká je nejlepší podlaha do bytu

Do paneláku se hodí měkčí typy podlah

Měkké a pružné podlahy, jako je PVC, linoleum, marmoleum, korek, vinyl, koberec, kroky a nárazy částečně tlumí přirozeně díky svému složení. Ale nepomáhají zlepšit celkovou akustiku v místnosti. Pro použití v panelových bytech jsou však vhodnou variantou podlahové krytiny.

Jaký podklad pod laminátovou podlahu

Před samotnou pokládkou je nutné správně připravit podklad. Pod každou laminátovou podlahu je nutné použít parozábranu (PE fólii). Standardně se používá protihluková a tepelná izolace v podobě podložky pod laminátové podlahy. Doporučeno je použít originální podložku daného výrobce laminátové podlahy.