Jak se mluví na Korsice?

Jak se domluvit na Korsice

Moře je zde příjemně teplé a budete překvapeni, kolik mořských krás zde uvidíte. Než se sem vydáte, připravte se na to, že místní obyvatelé mluví hlavně korsicky. Domluvíte se ale i francouzsky, popřípadě italsky nebo anglicky. Například s němčinou to bude v těchto končinách horší.
Archiv

Proč jet na Korsiku

Korsika, které se přezdívá Pohoří v moři, je ale ideálním místem pro aktivní dovolenou. Nabízí nádherné čisté moře a zároveň divoké hory, údolí a rokle. Přespat můžete u křišťálově čistých potoků nebo na pláži (a máte velkou šanci mít ji jen pro sebe). Korsika má totiž nejmenší hustotu zalidnění ve Středomoří.

Jak se dopravit na Korsiku

KORSIKA LETECKY

V roce 2019 se na Korsiku z Prahy dostanete nejlépe s Ryanairem do italské Pisy a pak trajektem na ostrov. Další možností je letět s negarantovaným přestupem z Prahy s Voloteou – a to buď přes Toulouse, Bordeaux nebo Paříž. Nejspíš s přespáním.

Čím se platí na Korsice

Korsika je součástí Francie a Francie je zase členem Evropské měnové unie a tudíž se na ostrově platí v eurech. Na Korsiku je lepší si vzít větší množství hotovosti.

Kdy vyrazit na Korsiku

Pokud míříte na tento ostrov za poznáním, je pro návštěvu Korsiky ideální jaro, pozdní léto a brzký podzim.

Co se pěstuje na Korsice

Ostrov samozřejmě těží z příznivého klimatu vhodného pro pěstování ovoce, takže se zde daří subtropickým plodům jako citrusům, broskvím, olivám a celé řadě druhů zeleniny. Na zdejších pastvinách našla domov ohromná stáda dobytka a mořské pobřeží představuje bohaté loviště ryb, ústřic a mořských plodů.

Kdy je nejlepší jet na Korsiku

Kdy jet na Korsika

Korsika je ostrov patřící Francii a je známý svými krásnými plážemi. Nejlepší doba pro návštěvu Korsiky je od května do září. V tomto období je teplé a slunečné počasí a teplota moře je příjemná. Je také skvělé strávit celý den venku.

Jak nejlevněji na Korsiku

Tady je pár tipů, jak najít tu nejlevnější letenku do oblasti Korsika.Stačí kliknout na možnost Hledat.Leťte do destinace Bastia.Leťte v měsíci záříBuďte pružní, co se termínu týče, a my vám najdeme nejlevnější ceny.Nastavte si upozornění na cenu.Rezervujte si lety do oblasti Korsika v aplikaci Skyscanner.

Co létá na Korsiku

Přímý let na Korsiku provozují letecké společnosti Austrian Airlines, Niki Luftfahrt a Air Berlin z Vídně. Přímý let trvá okolo jeden a půl hodiny. Lety s obvyklým jedním přestupem provozují zejména společnosti Air France a Lufthansa.

Co ochutnat na Korsice

Z masa mají korsičané nejraději jehněčí kotlety , pečené kůzle, kůzlečí ragů (cabri nebo cabrettu), grilované kančí maso s ochucenou kaštanovou omáčkou (cughaje) nebo riffiu, což jsou jehněčí vnitřnosti. Ryby a plody moře – Co by to bylo za ostrov, který neoplývá hojností ryb a jiných darů moře.

Co koupit na Korsice

Z čerstvého ovoce pěstovaného na Korsice jsou zajímavé cedráty, citrusové plody, které jsou obdobou citrónů. Kromě korsických jídel jsou na ostrově velmi oblíbené např. i francouzské palačinky (crêpes a galettes), plněné slané koláče quiche a italská pizza.

Co žije na Korsice

Stejně jako u rostlin tak i u živočichů najdeme na Korsice kromě endemických druhů také běžné evropské druhy jako je liška obecná, zajíc polní, plch lesní, aj. Jistě také potkáte všudypřítomná polodivoká prasata (Sus scropha), která na vás budou dotírat a žebrat o nějaký ten pamlsek.

Jak vznikla Korsika

Historie. První záznamy o osídlení ostrova pocházejí z dob antického Řecka, kdy byl ostrov osídlen Řeky, Etrusky a Kartaginci. Roku 564 př. n. l. založili Řekové dnešní hlavní město Ajaccio. V roce 227 př. n. l. připadl ostrov do sféry vlivu Římské říše jako římská provincie, zahrnující ostrovy Sardinii a Korsiku.

Kam na Korsiku

Přinášíme vám výběr míst, který by vám neměly uniknout při návštěvě Korsiky.Capu Rossu. Nejkrásnější poloostrov Korsiky.Útesy u Bonifacia. Nejkrásnější útesy Korsiky.Calanche Piana. Nejkrásnější skály Korsiky.Výstup na Monte Cinto.Jezero Lac de Capitello.Pláž v Porto.Údolí Restonica.Kaskády Polischellu.

Kam jet na Korsiku

Přinášíme vám výběr míst, který by vám neměly uniknout při návštěvě Korsiky.Capu Rossu. Nejkrásnější poloostrov Korsiky.Útesy u Bonifacia. Nejkrásnější útesy Korsiky.Calanche Piana. Nejkrásnější skály Korsiky.Výstup na Monte Cinto.Jezero Lac de Capitello.Pláž v Porto.Údolí Restonica.Kaskády Polischellu.

Co roste na Korsice

Typickými dřevinnými zástupci korsické endemické květeny jsou olše vonná (Alnus viridis subsp. suaveolens) a poddruh borovice černé (Pinus nigra subsp. laricio), která je charakteristická pro horské polohy ostrova.

Jak velká je Korsika

8 722 km²Corsica / Rozloha

Kde bydlet na Korsice

K pobytu na jižní Korsice doporučuji rezidenci na Costa Nera. Ve skutečnosti má velmi dobrou polohu, kde si můžete užít nádhernou pláž Svatá Giulie (150 m) a turistické stránky na jižní Korsice (5 km od Porto-Vecchio, 15 km od Bonifacio, 55 km od Col de Bavella).