Jak vybrat prvni kartáček?

Jaký první zubní kartáček

Kartáčky pro děti

Miminkům bychom měli zuby čistit v období prořezávání prvních zoubků a to pomocí kartáčků na prst, které jsou pro dítě šetrné. Takto řešte čištění zoubků do ukončeného prvního roku, následně přichází čas na velmi měkký klasický dětský zubní kartáček s co nejmenší hlavičkou.
Archiv

Jaký je nejlepší kartáček na zuby

Nejprodávanější zubní kartáčky dle Heureky

Pořadí Název Hodnocení
1. Curaprox CS 5460 Ultra Soft 3 ks 97 % Počet recenzí: 2384
2. Curaprox CS 3960 super soft 3 ks 97 % Počet recenzí: 791
3. TePe Compact Tuft jednosvazkový soft 95 % Počet recenzí: 533
4. Curaprox CS 1560 Zubní kartáček Soft 3 ks 96 % Počet recenzí: 513

Archiv

Jak vybrat správný zubní kartáček

Obecně by to měl být kartáček spíše měkký, s malou pracovní hlavou a velkým množstvím štětin, které jsou rovně zastřižené. Samotný zubní kartáček ovšem nevyčistí prostor okolo celého zubu, na mezizubní prostory se používají kartáčky mezizubní a dentální nitě.

Kdy se zacal pouzivat Kartacek na zuby

První sériově vyráběný zubní kartáček byl vyvinut v Anglii v roce 1780. Ačkoli ve Spojených státech byly kartáčky k dispozici na konci 19. století, se praxe čištění rozšířila až po druhé světové válce, kdy američtí vojáci pokračovali v údržbě ústní dutiny, která po nich byla během vojenské služby vyžadována.

Jak čistit první zuby

S čištěním maminka začíná, jakmile naroste první zub, zpočátku jednou denně, později i 2× denně bez použití zubní pasty. U nejmenších dětí je vhodné k tomu použít kousací kartáček, namočený kousek gázy, prstový kartáček a nebo celogumové kartáčky.

Jak naučit roční dítě čistit zuby

Jakmile se objeví první mléčný zoubek, měli byste pomalu seznamovat dítě, jak se o své zoubky správně starat. Pořiďte si tzv. prstový kartáček nebo celogumový kartáček a jemnými krouživými pohyby zoubky čistěte. Čistit byste měli alespoň jednou denně, nejlépe večer před usnutím.

Jaký vybrat sonický zubní kartáček

Sonické zubní kartáčky

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,6 % Top produkt TrueLife SonicBrush UV Přečíst recenzi 1 300 Kč
Top 2 86,8 % Top cena/výkon Sencor SOC 1101RD 800 Kč
Top 3 72,3 % Pro nenáročné ETA 0709.90010 Sonetic 400 Kč
Top 4 84,0 % Nejlepší pro děti Philips Sonicare For Kids HX6322/04 1 200 Kč

Jak často měnit hlavici elektrického zubního kartáčku

Dobrý den, hlavice u elektrického kartáčku by se měla měnit každé tři měsíce. Výměna je snadná, pouze sundáte původní hlavici a na trn nasadíte hlavici novou.

Jaký je rozdíl mezi Sonickým a Oscilačním kartáčkem

Oscilační kartáček má většinou kulatou hlavici, kterou otáčí o 90 stupňů tam a zpět. Sonický kartáček má zpravidla podlouhlou hlavici a zuby nečistí zvukem, jak by se podle názvu mohlo na první pohled zdát, ale rychlou vibrací štětin.

Co je oscilační kartáček

Oscilačně-rotační (oscilační) kartáčky provádějí polorotační pohyb, tedy krouží v 90 stupňových kruzích tam a zpět. Štětiny kartáčku oscilují dovnitř a ven, aby důkladně obklopily každý zub a odstranily povlak.

Jak si vyčistit zuby bez kartáčku

1) Kokosový olej

Rostlinný olej totiž dokáže výborně pohlcovat toxiny. Tradiční ajurvédská technika se nazývá „mlgání“ – po 20 minut v puse převalujete malé množství oleje, a pak ho jednoduše vyplivnete. Díky tomu se skvěle vyčistí nejen zuby a mezizubní prostory, ale i celá ústní dutina.

Jak se pozna zubni kámen

Zubní kámen je nános žluté až hnědožluté barvy, který se usazuje na zubech při nedůsledném nebo nesprávné provádění každodenní ústní hygieny. Vzniká ztvrdnutím zubního plaku, který při čištění nebyl dobře odstraněn ze zubní skloviny. Na přítomnost zubního kamene upozorní nepříjemný zápach z úst.

Jak čistit malým dětem zuby

Jakmile se objeví první mléčný zoubek, měli byste pomalu seznamovat dítě, jak se o své zoubky správně starat. Pořiďte si tzv. prstový kartáček nebo celogumový kartáček a jemnými krouživými pohyby zoubky čistěte. Čistit byste měli alespoň jednou denně, nejlépe večer před usnutím.

Jak dlouho se prořezávají první zoubky

Prořezání prvního chrupu trvá přibližně do 3 let věku dítěte. Klidné období přeruší příchod čtyř stoliček kolem 6 let dítěte. Co se týče samotného prořezání konkrétního zoubku, to trvá maximálně od 2 do 10 dní. Zoubek se nakonec prořeže a dáseň, která jej obklopuje, je velmi tvrdá.

Jakou zubní pastu pro rocni dítě

pro rok a půl staré dítě nepoužívejte pastu s flouridy. Dítě ještě neumí vyplivnout. Použijte pastu s kvalitním hydroxyapatitem, který zpevňuje zubní sklovinu a poskytuje prevenci proti vzniku zubního kazu. Neobsahuje fluoridy, SLS a má oblíbenou jahodovou příchuť a vůni – Apadent Baby.

Co se stane když si nebudu čistit zuby

Když zapomenete jednou, nic se nestane. Pokud si ale nečistíte zuby pravidelně, zubní plak ztvrdne v zubní kámen, který sami nevyčistíte. Nezapomínejte proto na péči dentální hygientistky a pravidelné kontroly u zubaře.

Jak funguje sonický kartáček na zuby

Sonické kartáčky pracují na principu vibrace způsobenou ultrazvukovou frekvencí. Jemná vlákna čistících hlavic v kombinaci s prouděním vody a 62 000 kmity za minutu efektivně odstraní všechen plak ze zubů, podél linie dásní i z mezizubních prostor.

Jaký je nejlepší elektrický zubní kartáček

Nejlepší elektrické zubní kartáčky

Pořadí Název Hodnocení
1. Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 ⭐ 97 %
2. Sencor SOC 3311BK ⭐ 96 %
3. TrueLife SonicBrush UV ⭐ 95 %
4. Philips Sonicare For Kids HX6322/04 ⭐ 93 %

Po jaké době měnit kartáček

Všeobecně platí, že zubní kartáček by měl být vyměněn za nový přibližně každé tři měsíce. Ale může se stát, že je nutné kartáček vyměnit i dříve – pokud kartáček jeví příznaky opotřebení v podobě roztřepených vláken, vyměňte ho ihned.

Který sonický kartáček je nejlepší

Sonické zubní kartáčky

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,6 % Top produkt TrueLife SonicBrush UV Přečíst recenzi 1 300 Kč
Top 2 86,8 % Top cena/výkon Sencor SOC 1101RD 800 Kč
Top 3 72,3 % Pro nenáročné ETA 0709.90010 Sonetic 400 Kč
Top 4 84,0 % Nejlepší pro děti Philips Sonicare For Kids HX6322/04 1 200 Kč

V čem je lepší sonický kartáček

Mimořádně dobře sonické kartáčky vyčistí i mezizubní prostory, a oproti oscilačně-rotačním kartáčkům je sonická technologie výrazně vhodnější pro osoby s citlivými dásněmi a zuby.

Co použít místo pasty na zuby

Místo pasty můžete použít kokosový olej. Ten zuby vyčistí a postupně i vybělí. Navíc snižuje riziko zánětů dásní. Olej naneste na zubní kartáček a použijete jako pastu – ale jen asi ve třetinovém množství.

Proč nepoužívat zubní pastu

Často se jedná o toxické a karcinogenní složky. Umělá sladidla v zubních pastách dodávají pastě jemně nasládlou chuť. Jedná se především o sacharin a aspartam. Tyto umělá sladidla negativně ovlivňují náš střevní mikrobiom.

Jak si sám odstranit zubní kámen

Zubní kámen se usazuje pevně na zubní sklovině, nelze ho proto žádným způsobem odstraňovat doma. Raději proto nezkoušejte různé internetové recepty a návody jak si sám odstranit zubní kámen přírodní cestou. Neodborné odstraňování zubního kamene může vést k poškození zubní skloviny a zhoršení obtíží.

Jak vypadá začínající kaz

Zprvu se vyvíjí nenápadně a bezbolestně, nelze ho pouhým okem zachytit. Projevuje se jako bílá skvrna, kterou v tomto stadiu ještě lze „vyčistit" a kazu se tak zbavit. Pokud k tomu nedojde a kaz se vyvíjí dál, můžete zaznamenat na zubu nerovnost nebo prohlubeň.