Kdy v Praze poprvé přistálo letadlo Airbus A380?

Kdy přiletí A380 do Prahy

Letecká společnost Emirates dnes oznámila, že od 1. května příštího roku začne denně létat do Prahy se svým velkokapacitním letadlem Airbus A380. Stane se tak první a jedinou leteckou společností, která bude největší dopravní letadlo světa na pravidelné lince do České republiky provozovat.

Proč končí Airbus A380

Pýcha evropského leteckého průmyslu, obr složený z čtyř milionů součástek z třiceti různých zemí končí. Hangár evropského výrobce letadel Airbus opustil poslední model A380, největší dopravní letadlo světa. Další už Airbus nevyrobí, důvodem je nízká poptávka aerolinek.

Kde letět s A380

Letecká společnost Emirates operuje letounem Airbus A380 z Dubaje lety do těchto destinací:PařížToronto.Soul.Bangkok – letiště Suvarnabhumi.Hongkong.Sydney.Auckland.Christchurch.

Kdo vlastní Airbus

Airbus

Airbus S.A.S
Celková aktiva 111,1 mld. € (2016)
Vlastní kapitál 3,6 mld. €
Zaměstnanci 72 816 (2016)
Mateřská společnost EADS

Jaká letadla létají do Dubaje

Dříve se mezi Prahou a Dubají létalo dokonce s největším dopravním letadlem světa Airbusem A380, ale od pandemie Covidu-19 zatím A380 do Prahy z Dubaje nelétá. Smartwings i Flydubai létají do Dubaje s letadlem Boeing 737-800. Ten má jen jednu uličku a vždy tři sedačky po stranách.

Proč letadla létají tak vysoko

Proč létají dopravní letadla tak vysoko Odpověď je naprosto jednoduchá – čím výše jsme, tím je vzduch řidší. A tím menší odpor pak musí letadla překonávat. Spotřeba je pak nižší a lety jsou ekonomičtější a nám zákazníkům tedy i cenově dostupnější.

Kdo vyrabi Airbus a380

AirbusAirbus A380 / VýrobceAirbus SE je velká evropská společnost působící v leteckém, vesmírném a zbrojním průmyslu. Vznikla 10. července 2000 sloučením společností Aérospatiale-Matra z Francie, DaimlerChrysler Aerospace AG z Německa a Construcciones Aeronáuticas SA ze Španělska. Wikipedie

Co je největší letadlo na světě

Antonov An-225 byl sovětskou konstrukční kanceláří Antonov navržen k přepravě raketových motorů pro raketu Eněrgija a raketoplánu Buran pro sovětský kosmický program. Byl vyvinut jako náhrada letadla Mjasiščev VM-T, konstrukčně vychází z An-124 Ruslan.

Jaký je rozdíl mezi Boeingem a Airbusem

Rozeznáte je od pohledu, stačí vědět jak

Pro začátek se můžete orientovat třeba podle nosu letadla – zatímco Boeing jej má typicky špičatý, Airbus jej má více plochý a oblý. Dalším vodítkem je tvar motorů, které jsou u Boeingu ve spodní části typicky zploštělé, kdežto u Airbusu jsou kulaté.

Kdo vyrabi Airbus A380

AirbusAirbus A380 / VýrobceAirbus SE je velká evropská společnost působící v leteckém, vesmírném a zbrojním průmyslu. Vznikla 10. července 2000 sloučením společností Aérospatiale-Matra z Francie, DaimlerChrysler Aerospace AG z Německa a Construcciones Aeronáuticas SA ze Španělska. Wikipedie

Jak dlouho se z Prahy letí do Dubaje

Jak dlouho trvá let z Praha do Dubaj 6 hodin/y a 3 minut/y je průměrná doba letu Praha – Dubaj.

Jak dlouho trva let z Prahy do Abu Dhabi

Jak dlouho trvá let do Emirátů

Spojení Vzdálenost v km Délka letu
Praha – Abu Dhabi 4489 5h 46min
Vienna – Abu Dhabi 4244 5h 29min
Budapest – Abu Dhabi 4031 5h 14min
Madrid – Abu Dhabi 5648 7h 8min

Jak mohou létat letadla

Jak je možné, že letadlo může letět Na letadlo působí čtyři síly: gravitace, vztlak, odpor a tah. Při letu musí být vzájemně vyrovnané. Motor spolu s vrtulí vytváří tah, a tím vyrovnává odpor letadla při pohybu.

Jaká je teplota v letadle

Teplotu vzduchu v kabině lze nastavit a velmi rychle přizpůsobit: pokud je cestujícím například chladno, mohou to sdělit letušce a ta požádá kapitána o nápravu. Běžně je v letounu okolo 22 °C, což je příjemné, ale pro spánek bez přikrývky to většinou nestačí.

Co znamená Mrija

An-225 Mrija. Mrija ukrajinsky znamená Sen. Při tomto pohledu se zdá, že příznačnějším jménem pro An-225 by mohl být "Oрел", což stejně jako v češtině znamená Orel.

Kde má letadlo nadrz

Nádrže leteckých pohonných hmot jsou u současných dopravních letadel umístěny převážně v křídlech a v centroplánu. To přispívá ke snížení hmotnosti trupu na minimum. Během letu je palivo vystaveno působení setrvačných sil.

Jak létají letadla

Vzlety jsou výhradně v rukou pilotů, u přistání pak záleží na spoustě okolností, ale zcela automaticky se v praxi provádí pouze asi jedno ze sta přistání. U větších letišť procedura nejčastěji probíhá tak, že je letadlo automaticky navedeno do osy přistávací dráhy a piloti přebírají řízení v jeho poslední fázi.

Jak poznat Airbus od Boeingu

Pro začátek se můžete orientovat třeba podle nosu letadla – zatímco Boeing jej má typicky špičatý, Airbus jej má více plochý a oblý. Dalším vodítkem je tvar motorů, které jsou u Boeingu ve spodní části typicky zploštělé, kdežto u Airbusu jsou kulaté. Napoví vám také tvar okrajů čelního skla.

Jak poznat Boeing 737 MAX

Boeing dříve winglety nepoužíval vůbec a následně jako první zavedl výrazné winglety zahnuté směrem vzhůru. Posledních několik let (nejnovější Boeingy 737 NG a „populární“ 737 MAX) jsou pak křídla osazena výraznými winglety směřujícími nahoru i dolů, které trochu vytvářejí dojem roztřepeného křídla.

Jak dlouho trvá cesta z Prahy do New Yorku

Jak dlouho trvá let z Praha do New York 9 hodin/y a 22 minut/y je průměrná doba letu Praha – New York.

Jaká letadla létají z Prahy do Dubaje

Dříve se mezi Prahou a Dubají létalo dokonce s největším dopravním letadlem světa Airbusem A380, ale od pandemie Covidu-19 zatím A380 do Prahy z Dubaje nelétá. Smartwings i Flydubai létají do Dubaje s letadlem Boeing 737-800.

Kde jsou v letadle největší turbulence

Nejsilněji budete turbulence obvykle pociťovat v zadní části letadla – v posledních řadách nejblíže k ocasu.

V jaké výšce létají letadla

Maximální výška letu je standardně 120 m od zemského povrchu. Je třeba zkontrolovat, zda příslušný národní letecký úřad nezřídil zeměpisnou zónu s nižší spodní hranicí v oblasti, kde budete létat.

Jak probiha nástup do letadla

Nástup do letadla

Místo v letadle je pro všechny. Personálu ukážete palubní vstupenku a cestovní doklad. Následně buďto nástupním mostem, autobusem nebo pěšky po letištní ploše dojdete k letadlu. Při nástupu do letadla bývá zvykem ještě jednou ukázat palubní vstupenku a pozdravit se s palubním personálem.

Kdo by neměl cestovat letadlem

Nejohroženější skupinou jsou lidé obézní, kuřáci, uživatelé hormonální antikoncepce a pacienti se srdečními a cévními chorobami. Vliv má ale také stres. Nejlepší prevencí je se čas od času protáhnout, projít v uličce a pít hodně vody.