Jaký vybrat kávovar na kapsle?

Který kávovar na kapsle je nejlepší

Nejlepší kávovar na kapsle je DeLonghi EN 550. B, který vaří kávu z kapslí Nespresso. Pokud preferujete kapsle Dolce Gusto, pak je nejlepší volbou Krups Oblo, v případě kapslí Tassimo je nejlepší kapslový kávovar pro domácnost – Bosch Tass 6004. Kapslový kávovar je skvělý pro uvaření dobré až velmi dobré kávy.
Archiv

Jak poznat kvalitní kávovar

Kvalitní automatický kávovar by měl mít možnost nastavit jemnost namletí kávy, protože ta ovlivňuje její výslednou chuť. Čerstvá zrnka pro mletí přitom čerpá ze zásobníku. Automatický kávovar má většinou i přívod pro mletou kávu. Přístroje jsou vybaveny také možností nastavení tvrdosti vody.
ArchivPodobné

Jaký je nejlepší kávovar

Nejlepší automatické kávovary dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt
Top 1 91,7 % Vítěz testu 2023 De'Longhi ECAM 46.860.B Přečíst recenzi
Top 2 87,8 % Philips EP 5447/90 Přečíst recenzi
Top 3 87,5 % De'Longhi ECAM 510.55.M Přečíst recenzi
Top 4 85,4 % De'Longhi ECAM 350.75 S Přečíst recenzi

Jak vybrat kvalitni Pakovy kávovar

Při výběru pákového kávovaru si pohlídejte, aby byl schopný vyvinout tlak alespoň 9 barů (ideální pro espresso) a byl schopný ohřát vodu na tu správnou teplotu. Tyto dvě veličiny zásadně ovlivňují výslednou chuť šálku a levnější kávovary (cca pod 2 000 Kč) mají s těmito parametry problém.
Archiv

Jak funguje Kapslový kávovar

V kapslích je káva již namleta a přesně naporcována, takže vaší jedinou činností zůstává vybrat si kávu, na kterou máte chuť, vložit kapsli do kávovaru a stlačit tlačítko. Kávovar se během několika sekund nahřeje a v podstatě do 2 minut od zapnutí přístroje se v šálku rozvine podmanivé aroma vaší kávy.

Jaké kapsle jdou do Dolce Gusto

systém Nescafé Dolce Gusto, neexistují alternativy, takže pokud vlastníte některý z kávovarů Dolce Gusto, budete do něj muset vždy kupovat pouze originální kapsle Nescafé. Opačným případem jsou například kapslové systémy Lavazza Espresso Point anebo Nespresso.

Jaký druh kávy je nejlepší

Druhy káv – (Arabica, Robusta, Bezkofeinová káva, Cibetka, Zelená káva) – Arabica – jedná se o nejoblíbenější typ kávy, která má jemnou, ale velmi intenzivní chuť. Je vnímána jako nejkvalitnější druh kávy a proto také patří mezi ty nejdražší.

Jak poznám výběrovou kávu

Podle Coffee Quality Institute lze kávu označit za “výběrovou“, pokud při cuppingu dosáhne skóre 80 bodů nebo vyšší. Stupnice bodového hodnocení kávy je podle SCA (Specialty Coffee Association) až do 100 bodů a toto ochutnávání provádí certifikovaní hodnotitelé kvality (Q-gradeři).

Co vybrat kávovar

Pro výběr kávovaru je klíčové ujasnit si pár základních věcí:Promyslete, jak často budete kávovar používat.Rozhodněte se, zda budete pít různé druhy kávy, nebo vám stačí káva z kapsle.Spočítejte, kolik peněz chcete do přístroje investovat. A to nejen při pořízení, ale i na jeho provoz.

Jakou značku automatického kávovarů

Nejlepší automatické kávovary

Pořadí Produkt
1. De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B
2. De'Longhi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB
3. De'Longhi Magnifica Cappuccino ECAM 23.260 B
4. Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70

Jakou značku automatického kávovaru

Nejlepší automatické kávovary

Pořadí Produkt
1. De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 B
2. De'Longhi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB
3. De'Longhi Magnifica Cappuccino ECAM 23.260 B
4. Philips Series 3200 LatteGo EP3246/70

Co je pákový kávovar

V pákovém kávovaru je voda vysokým tlakem tlačena mletou kávou v páce. Kvůli krátké době, kdy je voda s kávou v kontaktu, je třeba používat kávu namletou na velmi jemno. Kdo si kávu mele sám, nastaví si tedy mlýnek na nejjemnější stupeň.

Co obsahují kávové kapsle

Každá kapsle obsahuje 6-11 g kávy. Dále asi 3 gramy plastu a hliníku. Aby byla kapsle plně recyklovatelná, je potřeba udělat tyto kroky: Rozříznout vrchní část kapsle nožem a odstranit z ní kávovou sedlinu, kterou nejlépe vyhodíme do kompostu, anebo do směsného odpadu.

Jak recyklovat kapsle od kávy

Kapsli lze rozebrat a oddělit od sebe bio složku (kávovou sedlinu) a plastovou část. Plastová část patří do žlutého kontejneru. Kávová sedlina může mimo jiné posloužit jako výborné hnojivo.

Jaké kapsle do kávovarů Krups

Máte doma kávovar značky Krups Pak do něj dřív či později budete potřebovat správné kapsle! V kategorii Kapsle do kávovarů Krups určitě najdete to, co hledáte, ať už zvolíte kapsle Nescafé Dolce Gusto nebo dáte přednost jiné značce. Neváhejte a vyzkoušejte třeba café au lait, espresso, latte macchiato, …

Jaké kapsle do kávovaru Bosch

Kapsle Tassimo

Tyto kapsle jsou kompatibilní s kávovary Bosch Tassimo. Kapsle vám umožní připravit tradiční espresso, kávu latte i lungo. Připravit můžete rovněž kakao. Kapsle Tassimo jsou opatřeny čárovým kódem, podle kterého kávovar pozná, jaký nápoj bude připravovat.

Jak poznat kvalitní zrnkovou kávu

Kvalitní zrnkovou kávu dokážete rozeznat snadno. Barva upražení je vyvážená a rovnoměrná, obsahuje jen minimum spálených zrn (několik kusů na 1 kg). Ani nedopražená zrnka byste v ní neměli najít. Zejména v robustě dokáže jedna takzvaná liška zkazit celou várku.

Jaká káva je nejsilnější

Pokud chcete na cestě za nejsilnějším šálkem kávy vykročit správně, můžete začít s nejsilnější kávou na světě, Black Insomnií, která si podílem kofeinu svůj titul zaslouží. Obsahuje totiž 140 mg kofeinu na hrnek (44 ml), takže se s ní musí opatrně.

Co znamená jít na kafe

Většinou pozvání na kafe znamená (od cizího člověka), že má zájem o víc než jen pokec u kafe. Tady nejde o kafe.

Co je to výběrová káva

Nejkonkrétnější je asi definice dle Asociace pro výběrovou kávu SCA, která říká, že jako výběrovou kávu je možné označovat tu kávu, která při odborném hodnocení dosáhne minimálně 80 bodů ze 100 a zároveň přesně specifikuje nežádoucí defekty.

Jak vybrat automatický kávovar

Před výběrem automatického espressovače si ujasněte pár základních věcí:Promyslete si, kolik chcete do kávovaru investovat.Jste-li milovníkem cappuccina nebo latté, pořiďte si kávovar s vestavnou karafou na mléko.Pokud si kávu s našlehaným mlékem připravujete jen občas, bude vám stačit kávovar s parní tryskou.

Jak připravit kávu v pákovém kávovaru

Do páky dejte mletou kávu a rozprostřete ji rovnoměrně tak, že ji prsty zarovnáte do rovna nebo pákou lehce klepnete o pracovní desku. Když je povrch mleté kávy pěkně vyrovnaný, použijte pěchovadlo a kávu stlačte velkým tlakem (cca 15–20 kg). Pak páku umístěte do kávovaru a zahajte spařování.

Jak funguje kávovar na kapsle

V kapslích je káva již namleta a přesně naporcována, takže vaší jedinou činností zůstává vybrat si kávu, na kterou máte chuť, vložit kapsli do kávovaru a stlačit tlačítko. Kávovar se během několika sekund nahřeje a v podstatě do 2 minut od zapnutí přístroje se v šálku rozvine podmanivé aroma vaší kávy.

Co obsahuji kapsle Dolce Gusto

Kapsle Dolce Gusto obsahují kávu robusta i arabica. V některých kapslích se nachází rovněž káva rozpustná. Vychutnat si můžete kávu pocházející z Afriky, Jižní Ameriky i z Vietnamu. Kapsle Dolce Gusto nabízí více než 20 různých variant kávových kapslí.

Kam vyhodit kapsle

Kdo chce aspoň trochu snížit ekologickou zátěž kávových kapslí, měl by se snažit jednotlivé materiály vytřídit zvlášť. Po použití je tak nutné z kapsle odstranit hliníkovou fólii, kávovou sedlinu vyhodit do kompostu nebo do popelnice na bioodpad a vypláchnutou plastovou část hodit do plastového odpadu.