Co je potřeba k pojištění nového auta?

Jak postupovat při koupi nového auta

Co vás čeká ihned po nákupu auta Nový automobil není registrovaný, proto je potřeba nové auto přihlásit na registru vozidel. auto můžete registrovat na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností. Před samotnou registrací vozidla myslela na zákonné pojištění, bez pojistky vám vozidlo nezaregistrují.
Archiv

Jak pojistit auto při koupi

Základem je domluva mezi původním a novým majitelem vozidla

Aby nedocházelo k duplikaci pojištění auta, je třeba, aby se nový majitel domluvil s původním majitelem na konkrétním datu zrušení povinného ručení. Tím si kupující zajistí dostatečný čas na sjednání nového povinného ručení i přepis vozidla.
Archiv

Co je potřeba na pojištění auta

Co potřebuji k uzavření smlouvy online Běžné dokumenty, které byste měli mít u sebe. K uzavření povinného ručení online vám postačí velký technický průkaz vozidla, ve kterém naleznete veškeré informace potřebné pro vyplnění formuláře, a občanský průkaz pro doplnění informací o řidiči vozidla.
ArchivPodobné

Co je potřeba k registraci nového vozidla

Přihlášení nového vozidlaDoklad totožnosti.Doklad o nabytí vozidla – kupní smlouva, leasingová smlouva, faktura.Zelenou kartu – vůz musí mít sjednané povinné ručeníVelký technický průkaz – pokud již byl k vozidlu vystaven.C.O.C.U podnikatelů – živnostenský list, koncesní listina nebo notářsky ověření výpis z OR.
Archiv

Na co si dát pozor při koupi nového auta

Při vyzvedávání auta věnujte pozornost údaji ujetých kilometrů ujetých kilometrů: obvykle 20 až 80 kilometrů, zkontrolujte, zda nejsou na žebrech chladiče vodní nádrže nečistoty, zda je neporušený ochranný obal sedadla a přední plastový papír a zda je špína v autosedačce a metrech.

Jak jezdit s novým autem

Spalovací motor – Prvních 1000 km se snažte udržovat otáčky v rozmezí od 2000 do 4000 u benzínového a od 1500 do 2500 u naftového motoru. Často měňte otáčky a vyhněte se prudké akceleraci. Prvních 2000 km nejezděte s přívěsem. Pokud u výkonných sportovních modelů N vyměníte po zajetí olej, také jim jen prospějete.

Kdy pojistit nové auto

Povinné ručení je možné sjednat na 15 dnů. Hodí se vám například, pokud kupujete nové auto, potřebujete ho převézt a dlouhodobé pojištění chcete sjednávat až následně. Havarijní pojištění lze také sjednat na kratší dobu, a to nejméně na jeden měsíc.

Kdy pojistit auto při koupi

Kdy je nutné sjednat povinné ručení

Hodně lidí se domnívá, že na sjednání povinného ručení platí nějaká ochranná lhůta do 14 dní po koupi. Ale pozor – žádná ochranná lhůta neexistuje! Pokud autobazar ukončí povinné ručení na auto v den prodeje, pak musíte mít při vyjetí z brány bazaru sjednané povinné ručení.

Jak pojistit auto bez SPZ

Pojistná smlouva se může sjednat bez SPZ i čísla technického průkazu, ale je potřeba tyto údaje následně doložit. Pro sjednání pojištění v tomto případě je nejdůležitější VIN kód (výrobní identifikační číslo vozidla), který je uveden na zelené kartě místo SPZ a který stačí ke sjednání povinného ručení.

Na co si dát pozor při pojištění auta

Co si pohlídat při pojištění autaPozor na limity pojistného plnění u povinného ručeníKvalitní asistenční služba vám přijde vhod.Nenechte se zaskočit rozsahem havarijního pojištěníSjednané havarijní pojištění aktualizujte.Nezapomeňte na připojištění autoskel.Promyslete si, které nadstandardní služby využijete.

Jak probíhá předání nového vozu

Jak to vlastně probíhá Jen přebírání trvá několik hodin. Administrativa je většinou na novém majiteli. „Pokud zákazník vybere auto ze skladu, je připravené během týdne k předání.

Jak dlouho trvá registrace nového auta

Úřad musí vaši žádost o zápis vozidla do registru vyřídit do 30 dnů, obvykle to však bývá i dříve. Tímto okamžikem získáte nový velký i malý technický průkaz a registrační značky a celý proces bude u konce.

Jak dlouho trvá předání nového auta

„Předávání vozu trvá přibližně hodinu až hodinu a půl,“ popisuje Brůžek proceduru při předávání nových seatů. Prodejce předvede všechny funkce a možnosti nastavení, hodně času zabere papírování. „Jak má probíhat samotné předání, standardizované nemáme.

Kdy měnit olej u nového auta

Výměna oleje u nového vs.

U nového motoru může být předepsána první servisní výměna dříve, s čím souhlasíme a doporučuje Vám první olej vyměnit maximálně po 5.000 km čí dříve, dle výrobce vozu, pokud to tak stanovuje.

Jak dlouho vydrží nové auto

Z výsledků vyplynulo, že dva z pěti řidičů očekávají, že jim nově pořízený vůz vydrží pět až deset let. Třetina pak předpokládá, že jím bude jezdit, dokud nedoslouží. K tomu se častěji hlásí ženy (38,7 %) než muži (25,9 %). Z věkových skupin výrazněji vybočuje jen nejmladší skupina řidičů do 26 let.

Jak dlouho trvá pojistit auto

Povinné ručení je možné sjednat na 15 dnů. Hodí se vám například, pokud kupujete nové auto, potřebujete ho převézt a dlouhodobé pojištění chcete sjednávat až následně. Havarijní pojištění lze také sjednat na kratší dobu, a to nejméně na jeden měsíc.

Jak pojistit auto na převozních značkách

Pojistná smlouva se může sjednat bez SPZ i čísla technického průkazu, ale je potřeba tyto údaje následně doložit. Pro sjednání pojištění v tomto případě je nejdůležitější VIN kód (výrobní identifikační číslo vozidla), který je uveden na zelené kartě místo SPZ a který stačí ke sjednání povinného ručení.

Na co si dát pozor při sjednávání povinného ručení

Při sjednávání pojištění myslete také na připojištění autoskel, které se mohou snadno poškodit například vlivem vandalismu.Pozor na limity pojistného plnění u povinného ručeníKvalitní asistenční služba vám přijde vhod.Nenechte se zaskočit rozsahem havarijního pojištěníSjednané havarijní pojištění aktualizujte.

Na co si dát pozor při sjednání havarijního pojištění

Na co si dát pozor u havarijního pojištěníPro pojišťovny je zpravidla rozhodující obvyklá cena vozidla.Cenu u havarijního pojištění určuje především rozsah sjednaných služeb.Dále výši pojistného ovlivňuje značka vozu, výbava, stáří, oblíbenost značky u zlodějů (v případě pojištění proti odcizení).

Jak dlouho trva predani noveho auta

Oproti minulosti je mnohem obsáhlejší proces předávání vozu novému majiteli. Trvá to i dvě hodiny. „Vozidla jsou vybavena novými technologiemi, systémy, propojením s internetem,“ popisuje šéf prodeje Auto Štěpánek Jan Koštýř.

Jak dlouho můžu jezdit bez vymeny oleje

Olej je krev auta, na jeho čistotě záleží výdrž motoru. Včasné výměny za pár tisíc korun mohou předejít drahým opravám. Nezávislé servisy proto nedoporučují jezdit na jeden olej déle než 15 000 km. Automobilky naopak tvrdí, že dnešní oleje vydrží víc, a předepisují intervaly dvojnásobně dlouhé.

Jak poznám že mi auto žere olej

Únik motorového oleje: Pokud rychle ztrácíte olej, může být v motoru netěsnost. Pokud je únik velký, můžete si také všimnout olejových skvrn pod autem a může se také rozsvítit kontrolka motoru.

Jak dlouho může být auto v depozitu 2023

Jak dlouho může být auto v depozitu

Vozidlo může být v depozitu na 12 měsíců, poté je možné lhůtu prodloužit. Aktuálně není délka uložení nijak limitována. O prodloužení je nutné zažádat na úřadě, který vozidlo z depozitu vyřadil a doložit, že vozidlo reálně existuje (např. dodáním fotografií).

Jak dlouho trvá vyřízení nové SPZ

Duplikát značky nedostanete ihned, značka se musí vyrobit. Doba vyhotovení SPZ bývá 14 dní. Některé registry vozidel požadují při podání žádosti o výrobu SPZ předání obou registračních značek. Registr vozidel uloží danou SPZ do úschovy a vydá ji až po vyrobení duplikátu RZ.

Jak dlouho se může jezdit s převozní značkou

Platí pro převozní značku nějaká omezení Ze znění zákonu je tedy jasné, že zelená převozní značka platí maximálně 10 dnů a je určena výhradně k jízdě do místa registrace vozidla. Důležité ovšem také je, že s takovou značkou nelze vycestovat do zahraničí – je tedy platná pouze na území ČR.