Odkud pochází voda Rajec?

Odkud je Rajec voda

Z hlubin panenské přírody v Rajecké dolině vyvěrá náš nejvzácnější poklad, pramenitá voda Rajec. Zásobuje tělo vyváženým množstvím potřebných látek, jako je například vápník a hořčík, které jí dodávají osvěžující chuť.

Kde pramení voda Rajec

Nízce mineralizovaná přírodní pramenitá voda Rajec, pramenící uprostřed panenské přírody Rajecké doliny v části Malé Fatry.

Kdo vlastní Rájec

Kofola ČeskoSlovensko

Kofola ČeskoSlovensko a.s.
Základní údaje
Vlastní kapitál 1,3 mld. Kč (2020) 1,5 mld. Kč (2019)
Zaměstnanci 2 042 (2020)
Majitelé Aetos (67,2 %) Radenska (Slovenia) (5 %)

Kdo vyrábí Rájec

Pramenitá voda Rajec

Země výroby: Česká republika
Výrobce: Kofola a.s.
Dodavatel: neuvedeno
EAN: 85817289
Data ze dne: 5. 12. 2019

Archiv

Kde je Rajecka Dolina

Jedinečný ekosystém na severozápadě Slovenska

Rajecká dolina je pokračováním Žilinské kotliny. Je vzdálená pouhých 12 km od města Žilina a má tvar trojúhelníku.

Co je to Rájec

Rajec patří do rodiny značek, které zastřešuje český výrobce nápojů Kofola. Pramenitá voda značky Rajec pochází z chráněné panenské přírody Rajecké doliny. Voda Rajec bsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík a další minerály, které působí pozitivně na naše tělo.

Co obsahuje voda Rajec

Uprostřed chráněné přírody v Rajecké roklině se rodí pramenitá voda Rajec. Nízce mineralizovaná pramenitá voda Rajec obsahuje jen 322 miligramů minerálů v jednom litru a vyvážený poměr vápníku a hořčíku. Je obohacená o kyslík.

Co obsahuje Rájec

Pramenitá voda značky Rajec pochází z chráněné panenské přírody Rajecké doliny. Voda Rajec bsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík a další minerály, které působí pozitivně na naše tělo. Tato značka je v naší nabídce zastoupena nesycenou perlivou i neperlivou vodou.

Co je to pramenitá voda

Pramenitá voda (dříve stolní)

Stejně jako minerálka pochází z chráněného podzemního zdroje, ty ovšem nejsou tak přísně sledovány. Při její výrobě je možné používat úpravy, které zbavují vodu třeba železa nebo síry. Voda může být filtrována nebo upravována vháněním vzduchu s přídavkem ozonu.

Jakou vodu pít

Voda a minerální voda

Nejvhodnější a nejpřirozenější tekutinou je čistá voda. Vodu lze pít kohoutkovou nebo balenou, své místo mají v pitném režimu i přírodní minerální vody. Pro každodenní pití vybírejte slabě či středně mineralizované vody, které klidně můžete pít dlouhodobě.

Jak se vyrábí minerální voda

jedna nevelká skupina minerálních vod vzniká díky schopnosti vody rozpouštět některé látky, a tedy i součásti hornin v podzemních hlubinách. To se děje většinou při velmi pomalém proudění vody. Toto proudění trvá i tisíce let než díky tomu vzniknou minerální vody.

Co se stane když budu pít jen vodu

Jestliže zkusíte pít každý den pouze vodu – a to v minimálním množství tři litry denně – budete s úžasem sledovat, jak rychle při takovém režimu organismus pookřeje. Pokud netrpíte nemocí jater nebo ledvin, voda vám napomůže v regeneraci a redukčních programech a dokonce také při shazování kil a udržení váhy.

Co je Nejzdravejsi pít

Nejzdravějším nápojem je čistá voda, která by měla být základním pilířem denního pitného režimu. Uvedl to Tomáš Ulč, nutriční terapeut z EUC Kliniky Plzeň. „Pokud je voda jediným zdrojem tekutin, měla by obsahovat střední obsah minerálních látek, který se pohybuje mezi 200 až 400 mg v litru vody.

Kde se stáčí Dobrá voda

V chráněné krajinné oblasti jižních Čech v lokalitě Novohradských hor a Třeboňské pánve se v hloubce 260 metrů nachází prověřený zdroj kvalitní podzemní hlubinné vody staré až 16 tisíc let. První úvahy o založení stáčírny balené vody, tehdy zamýšlené pro kojence, se objevily už v 80. letech minulého století.

Odkud je Vincentka

Přírodní zdroj léčivé minerální uhličité vody vincentka vyvěrá ve zřídelní struktuře lázní Luhačovic, na severozápadním podhůří Bílých Karpat, v klimaticky příhodném prostředí na okraji rozsáhlých lesních komplexů, v nadmořské výšce 256 m. Pramen Vincentky na kolonádě v Luhačovicích.

Co pít místo vody

Pokud někdo odmítá vodu z kohoutku, můžeme nahradit pomocí balené neperlivé vody. Dále do pitného režimu můžeme zařadit slabě mineralizované vody nebo čaje. Minerální vody vybíráme neslazené, bez příchutě a čaje se snažíme volit kvalitní a druhy čajů střídat.

Co pít během dne

Nejvhodnější a nejpřirozenější tekutinou je čistá voda. Vodu lze pít kohoutkovou nebo balenou, u balené vody věnujte pozornost informacím na obale. Můžete se setkat s vodou kojeneckou, pramenitou, přírodní minerální nebo pitnou.

Co pít kazdy den

Nejvhodnější a nejpřirozenější tekutinou je čistá voda. Vodu lze pít kohoutkovou nebo balenou, své místo mají v pitném režimu i přírodní minerální vody. Pro každodenní pití vybírejte slabě či středně mineralizované vody, které klidně můžete pít dlouhodobě.

Co pít večer místo alkoholu

Co pít v létě místo limonády, nebo alkoholuNedělá vám ve vedru alkohol dobře nebo ho prostě nechcete nebo nemůžete pítLetní koktejl.Ledový čaj.Zázvorové pivo.Martini z mučenky bez alkoholu.Virgin mojito mocktail.Diabolo grenadina.Smoothies.

Kdo vlastní dobrou vodu

Dobrá voda je součástí skupiny Mattoni 1873, která je dlouhodobě úspěšná a respektovaná rodinná firma. Mattoni 1873 staví na skvělých značkách s dlouhou tradicí, a i přes svou velikost je stále věrná hodnotám, ze kterých vzešla. Posláním naší společnosti je přinášet lidem do života osvěžení.

Jaká balená voda je nejlepší

Nejlepší minerálkou byla voda Vittel dovážená z Francie. Výborně ale dopadly i třikrát levnější Magnesia, slovenská Gemerka a K-Jarmark Hanácká kyselka. Mezi balenými pitnými vodami obstála nejlépe Neperlivá voda z Vesety Kyšice, i ta ale obsahovala chlorečnany.

Odkud je Poděbradka

Poděbradka byla objevena náhodou při hledání pitné vody pro město Poděbrady. V roce 1903 pozval kníže Hohenlohe do Poděbrad věhlasného proutkaře pruského barona Bülowa z Bothkampu. Proutek se rozhýbal a už o dva roky později se na druhém zámeckém nádvoří dělal vrt do hloubky 96,7 metru.

Co s proslou Vincentkou

Hala Vincentka v Luhačovicích je znovu přístupná veřejnosti. Rok trvající rekonstrukce vrátila prostoru funkcionalistickou čistotu. Byla to první tak rozsáhlá oprava za 70 letech jeho existence. Práce na lázeňské kolonádě skončí v říjnu.

Co nejlépe pít

Nejvhodnější a nejpřirozenější tekutinou je čistá voda. Vodu lze pít kohoutkovou nebo balenou, své místo mají v pitném režimu i přírodní minerální vody. Pro každodenní pití vybírejte slabě či středně mineralizované vody, které klidně můžete pít dlouhodobě.

Co se stane když nebudu pít vodu

S nedostatkem vody jsou spojovány třeba ledvinové kameny, infarkt, ale také rakovina tlustého střeva, močového měchýře nebo prsou. Kromě toho pomáhá voda tomu, aby ledviny správně fungovaly. Ty nám totiž slouží jako taková čistička a denně přefiltrují na dvě stě litrů krve a z těla vyplavují všechny škodlivé látky.