Co znamená jméno Evelína?

Jak říkat Evelíně

Domáckými podobami jména jsou Eva, Evka, Evula, Evulka, Evelka nebo Evelínka, také Lina, Linda, Lunuška apod. Jméno se vyskytuje také na Slovensku. Anglické verze jména jsou Eveline nebo Evelyn, německé verze Evelina nebo Eveline, francouzská podoba jména je Évelyne.
ArchivPodobné

Kdy má svátek Evelin

Evelína slaví svátek dne 29.08.

Ženské křestní jméno Evelína existuje i ve variantách Evelina či Evelin.
Archiv

Kdy má svátek David

nejčastějším mužským jménem. Nejpoužívanější je však v Polsku a Izraeli. V českém občanském kalendáři má svátek 30. prosince.

Kdy má svátek Malvína

Malvína
ženské jméno
Svátek 27. března
Původ nejasný
Četnost v Česku 280

Kdy má svátek Sofia

května mají svátek Žofie a Sofie. U žen a dívek jménem Žofie či Sofie můžeme očekávat moudrost: právě takový význam totiž má řecké slovo sofia. Žofie a Sofie mají svátek 15.

Jak se říká David

Domáckými podobami jména jsou Davy, Dava, Dáva, Dóda, Dejv, zdrobněle Davídek. Jméno David se užívá v mnoha jazycích po celém světě.

Co znamená slovo Lenka

Ženské křestní jméno nejednoznačného původu. Může se jednat o zkrácenou verzi řeckého jména Helena s významem světlo nebo pochodeň, popř. o zkráceninu hebrejského jména Magda, čili pocházející z Magdaly. Standardně se drží v první desítce nejčastěji používaných jmen u nás.

Kdo má svátek 273

Do konce roku zbývá 279 dní. Svátek má Dita.

Kdo má svátek 11 1

leden je 11. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 354 dní (355 v přestupném roce). Svátek má Bohdana.

Jak se říká Sofií

Domácí podoby: Sofinka, Sofka, Sofi, Sofča, Sofina.

Co znamená jméno Sára

Ženské křestní jméno Sára pochází z hebrejštiny. Jméno se z hebrejštiny vykládá jako "kněžna" nebo "vznešená žena", "urozená paní". Toto prastaré jméno nalezneme již v Bibli.

Jak jinak říkat Davidovi

Domáckými podobami jména jsou Davy, Dava, Dáva, Dóda, Dejv, zdrobněle Davídek.

Jak se řekne italsky David

Ciao, Davide! Tak ahoj, Davide! Io sono Davide. Já jsem David.

Jak říkat Lence

Domáckými verzemi jména jsou Léňa, Lenča, zdrobněle pak Lenička, Lenuška, Lenina, Leninka aj.

Jak se řekne anglicky Lenka

Anglická verze jména je Lena, stejně tak i italská nebo polská. Němčina jméno užívá jako Lenka, Lena, také Lene nebo Leni.

Kdo má dnes svátek 84

Do konce roku zbývá 267 dní. Svátek má Ema.

Kdo má dnes svátek 194

Do konce roku zbývá 256 dní. Svátek má Rostislav.

Co se stalo 11

leden neslaví jen jako Nový rok, ale také jako státní svátek – Den obnovy samostatného českého státu. K rozdělení ČSFR došlo 1. 1. 1993 na základě usnesení Federálního shromáždění o rozdělení federativní republiky (ČSFR) na dva samostané státy – Českou republiku a Slovneskou republiku.

Co je dneska za den

Datum dnes: Středa. 5 Červenec 2023. 05/07/2023.

Jak rikat jmenu Sofie

Domácí podoby: Sofinka, Sofka, Sofi, Sofča, Sofina.

Co znamená jméno Žofie

Ženské křestní jméno Žofie pochází z řečtiny. Představuje obdobu jména Sofie, jeho základem je řecké "sofia" − "moudrost". Významem jména Žofie tak je "moudrá". Jméno může být chápáno i jako zkrácená verze výrazu "Hagia Sofia" ("Svatá moudrost"), který se užívá pro označení Krista, potažmo Panny Marie.

Co znamená jméno Laura

Ženské křestní jméno Laura bývá spojováno s latinským jménem Laurencie. Z latiny se pak vykládá jako "vavřín", přeneseně také jako "vítěz" či "vítězka". Slovo "laurus" totiž v latině znamená "vavřín" a právě vavřínem se ve starém Římě zdobili vítězové. Jméno také bývá spojováno s obyvateli římského města Laurentium.

Co znamená jméno Veronika

Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Jak se muze rikat Davidovi

Domáckými podobami jména jsou Davy, Dava, Dáva, Dóda, Dejv, zdrobněle Davídek. Jméno David se užívá v mnoha jazycích po celém světě.

Kdo je král David

Král David (hebrejsky דָּוִד, David nebo také דָּוִד הַמֶּלֶךְ, David Ha-melech – Král David) byl podle Bible druhým Hospodinem pomazaným králem sjednoceného Izraele a panoval asi v letech 1013–973 př. n. l., tedy čtyřicet let.