Kam létají smartwings?

Kam všude léta smartwings

V průběhu června obnovujeme lety do dalších 27 destinací! Vybírat můžete nejenom z destinací v Řecku, ale také v Itálii, Španělsku, Bulharsku, Chorvatsku, Albánii a na Kypru. Od 1. července 2021 s námi můžete cestovat mezi Prahou a Londýnem!
Archiv

Kdy naposledy spadlo letadlo smartwings

Let Smartwings QS1125, mediálně označovaný jako let na jeden motor, byl letecký závažný incident, ke kterému došlo 22. srpna 2019. Letadlu Boeing 737-800 (imatrikulace OK-TVO) českého dopravce Smartwings nasazenému na linku QS1125 vysadil krátce po vzletu z řeckého ostrova Samos levý motor.

Jak se odbavit u smartwings

Odbavit online se můžete zde. V ojedinělých případech může být cestující vyzván, aby se po svém online odbavení nejprve dostavil na letištní odbavovací přepážku ke kontrole cestovních dokladů. Je-li služba online odbavení z jakéhokoliv důvodu nedostupná, musí se cestující odbavit na letištní odbavovací přepážce.

Čím léta smartwings do Egypta

Smartwings nabízí nově pravidelné lety do Egypta. Konkrétně se jedná o spoje z Prahy do Hurghady, operované 5x týdně a Marsa Alam, operované 6x týdně a z Brna a Ostravy operované 2x týdně. Letenky je možno zakoupit v cestovních kancelářích a na stránkách www.smartwings.com.

Kam létají letadla z Prahy

Kam se z Letiště Praha bude létat v týdnu od 3. července 2023Albánie. Tirana -> Smartwings (2× týdně – út & so)Arménie. Jerevan -> Wizz Air (2× týdně – po & pá)Ázerbájdžán. Baku -> Azerbaijan Airlines (2× týdně – po & pá)Belgie. Brusel.Bulharsko.Černá Hora.Dánsko.Dominikánská republika.

Kam se létá z Brna 2023

Během léta 2023 nabídne turistům nejen z Jihomoravského kraje hned pět nových destinací – albánskou Tiranu, egyptskou Tabu, Furteventuru, populární ostrov Madeira a řeckou Kavalu. Vlastní charter bude nově vypravovat také na Mallorcu a Hurghady.

Jaká je šance že se mnou spadne letadlo

Jestli vás uklidní pohled na čísla: pravděpodobnost, že s vámi spadne letadlo, je zhruba 0,0001 % – stejně velká šance jako že zítra vyhrajete miliardy ve sportce.

Co se děje při pádu letadla

Když je letadlo stále řiditelné

Zemřela jedna stevardka, kterou podtlak při dekompresi vysál ven z letadla. Cestující uvnitř začnou trpět hypoxií (nedostatkem kyslíku), špatně se jim dýchá a pokud letadlo nedokáže rychle klesnout do menší výšky, začnou během pár minut upadat do bezvědomí.

Jak dlouho před odletem se otevírá check-in

Odbavovací přepážka zpravidla otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem a zavírá 40 minut před plánovaným odletem. Tento čas se však může lišit u jednotlivých leteckých společností i destinací.

Co si vzít do letadla

Na palubu letadla si s sebou můžete vzít:tekutiny v balení o maximálním objemu 100 mililitrů.Léky, kapky nebo jiné tekutiny nezbytné pro léčební účely.Kojeneckou výživu nebo speciální stravu pro cestující s onemocněním k použití během cesty.

Jak dlouho se letí z ČR do Egypta

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Egypta ? 3:40 2650 km
Délka letu na Filipíny ? 12:30 10 000 km
Délka letu do Finska ? 2:10 1620 km
Délka letu do Francie ? 1:20 1150 km

Z jakého terminálu se léta do Egypta

Např.: Letím do Egypta, ten není v přehledu států schengenského prostoru, je to tedy odlet do státu mimo schengenský prostor = pojedu na Terminál 1.

Jak zjistit odlet letadla

Nejoblíbenější je pro sledování letů stránka flightradar24.com, která vám ukáže všechna letadla v letovém prostoru. Pokud do vyhledávání zadáte konkrétní číslo letu, dokonce vám i ukáže, kde konkrétně letadlo momentálně je.

Kam se létá z Terminálu 2

Přesun mezi těmito terminály je možný buď minibusem nebo taxíkem. Všechny lety ze zemí schengenského prostoru (např. Španělsko, Německo), přilétají na Terminál 2, a všechny ostatní lety (ze států mimo schengenský prostor, jako jsou USA a Velká Británie) přilétají na Terminál 1.

Kam létají letadla z Brna

Kam se z Brna létá v letní sezoně 2023Albánie. Tirana -> Smartwings (1× týdně – út) – charterový let pro CK od 12.Bulharsko. Burgas.Černá Hora. Tivat -> Air Montengero (3× týdně – út, čt, so) – od 15.Egypt. Hurghada -> Smartwings (4× týdně – út, st, so, ne) – charterový let pro CK.Itálie.Portugalsko.Řecko.Španělsko.

Kam se bude létat z Pardubic 2023

Kam se létá z Pardubic (PED) v letní sezoně 2023Bulharsko. Burgas.Egypt. Hurghada -> Smartwings (1× týdně – pá) – charterový let pro CK od 23.Řecko. Kréta (Heraklion) -> Smartwings (2× týdně – čt & ne) – charterový let pro CK od 22.Španělsko. Alicante -> Ryanair (2× týdně – po & pá)Tunisko.Turecko.

Jak přežít pád z letadla

Pokud ale stále nevěříte, zde jsou 4 rychlé rady, jak zvýšit šance na přežití: Klíčovým doporučením je oblečení. Vyberte si místo co nejvíce v zadní části letadla. Nespěte v době přistání i vzletu. Naučte se známou polohu, kdy si položíte hruď na kolena a ruce sepnete za hlavou.

Jak často spadne letadlo

Pravděpodobnost, že se s vámi při příštím letu zřítí letadlo je přibližně 0,0001%. Stejná pravděpodobnost, že zítra vyhrajete ve sportce miliardy.

Jaká je šance že spadne letadlo

Jestli vás uklidní pohled na čísla: pravděpodobnost, že s vámi spadne letadlo, je zhruba 0,0001 % – stejně velká šance jako že zítra vyhrajete miliardy ve sportce. Když už se jednou za čas dočtete o závadách dopravních letadel, v naprosté většině se jedná o stroje nekvalitních asijských aerolinek.

Jak dlouho trvá pád letadla

Volný pád trvá približne 50 vteřin až 1 minutu, let na padáku kolem 6 – 8min. Během volného pádu si nelze povídat díky aerodynamickému hluku.

Jak brzy být na letišti před odletem

Na letiště alespoň 2,5 hodiny předem

Jak dlouho být na letišti před odletem Většina leteckých společností doporučuje rezervu alespoň 2,5 až 3 hodiny. To se samozřejmě může lišit v závislosti na vytíženosti letu a velikosti letiště. Například Emiráty na svých stránkách doporučují rezervu až 6 hodin.

Co potřebuji na check-in

Self check-in

N a některých letištích si můžete vybrat mezi odbavením u přepážky, anebo pomocí samoobslužného přístroje. V druhém případě budete potřebovat kód, který jste obdrželi při nákupu letenky a průkaz totožnosti. Dále postupujte podle informací na přístroji, který vás celým procesem provede.

Kam s léky v letadle

Cennosti. Veškeré peníze, cennosti, doklady, elektroniku a léky nutné po dobu letu, doporučujeme převážet výhradně v příručním zavazadle, neboť za případnou ztrátu předmětů z odbaveného zavazadla letecká společnost neručí.

Co nesmí být v kufru do letadla

V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.

Čím se dá platit v Egyptě

1 egyptská libra (EGP), drobnou jednotkou jsou piastry (PT). 1 EGP = 100 PT. Do V hotelích a v některých "kamenných" obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi.