Jakou zvolit barvu fasády?

Jakou barvou natřít fasádu

plní vhodně svojí roli akrylátové fasádní nátěry a omítky – PRIMALEX MALVENA, PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA, PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ RENOVAČNÍ FASÁDNÍ BARVA, PRIMALEX PROFITECH EXTERIÉR a PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ OMÍTKA. Jedná se o nejpoužívanější a nejrozšířenější barvy, které jsou navíc cenově dobře dostupné.
Archiv

Jakou zvolit zrnitost omítky

Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm. Pokud byste chtěli mít fasádní omítku jemnější, musíte na fasádu nejprve natáhnou vrstvu zrnitější omítky, a následně ji překrýt hladkým typem.

Jak se Barvi fasada

PENETRAČNÍ NÁTĚR

Hrubší a členitější fasády vyžadují při penetrování i tupování štětkou s řidším roztokem – tzv. hloubkovou penetraci. Cílem je dostat penetraci do všech záhybů, zkrátka do hloubky. Penetrace na staré fasádě vytvoří ochranný film a také tuto starou fasádu zpevní, což je její nejdůležitější úkol.
Archiv

Jakou barvu fasády k černé střeše

K černé střeše můžete zvolit téměř jakoukoliv barvu na fasádu. Červená střecha toho ale tolik nesnese, a tak doporučujeme vybírat spíše méně výrazné barvy z odstínu hnědé, okrové a bílé.
Archiv

Jakou barvu na starou fasádu

Na opravu fasády použijte speciální fasádní nátěr s vláknem, který zabezpečí vyztužení mikropraskliny, aby do ní už nevnikaly zárodky řasy, prach ani voda.

Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou

Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.

Jak dlouho schne fasádní omítka

Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech.

Co je pastovitá omítka

AKRYLÁTOVÁ , DISPERZNÍ PASTOVITÁ OMÍTKA

Probarvená omítka, jejíž základ tvoří vodná disperze styren akrylátového kopolymeru nebo vodní disperze syntetického polymeru. Tyto disperze jsou dobře ředitelné vodou a dobře mísitelné s anorganickými plnidly a pigmenty. Lze je míchat do sytých a tmavých odstínů.

Jak Nanaset fasádní barvu

První nátěr provádíme barvou na fasádu, kterou naředíme max. 10 % vody. Krycí nátěr se již neředí a nanášíme jej nejprve podélně, pak příčně a poté znovu podélně. Jednotlivé tahy válečkem by se měly spojit za vlhka, abychom docílili co nejvyššího krytí.

Jakou barvu na starou fasadu

Na opravu fasády použijte speciální fasádní nátěr s vláknem, který zabezpečí vyztužení mikropraskliny, aby do ní už nevnikaly zárodky řasy, prach ani voda.

Jakou zvolit barvu střechy

Vaše střecha absorbuje teplo ze slunce a přenáší je do vašeho domu. Světlejší barvy odrážejí světlo lépe než tmavé barvy, takže když zvolíte o několik odstínů světlejší barvu při výběru střechy, můžete tím pomoci udržet dům chladnější. Nemusíte však vybírat bezhlavě a zvolit si bílou střechu.

Jakou fasádu na starý dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Jaký štuk na fasádu

Nejčastěji je proto používán tzv. vápenný štuk, který se skládá z jedné třetiny z hašeného vápna a dvou třetin jemně mletého vápence, případně jemného křemičitého písku. Dnes se již směs na přípravu štuku kupuje hotová a pro jeho aplikaci se používají hladítka z pěnové gumy.

Jak dlouho zraje fasada

Například fasádní omítka zraje přibližně 7 dní, nalepený obklad pak 7 až 14 dní v závislosti na teplotě. Problematické jsou zejména noční teploty, které po dobu zrání materiálu nesmí klesnou pod 1 °C. Jinak je tomu v případě suché výstavby, kterou lze provádět v podstatě za jakéhokoliv počasí.

Kdy penetrovat před fasádou

Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech. Podkladní nátěr se nanáší válečkem nebo štětcem. Následná povrchová úprava se provádí po zaschnutí penetračního nátěru dle místních klimatických podmínek, minimálně však po 12 ti hodinách.

Kdy je vhodné dělat fasádu

„Nejvhodnějším obdobím pro zateplení jakéhokoli objektu jsou měsíce, kdy teploty neklesnou pod 5 °C a nepřekročí hodnotu 30 °C. Velká vedra nejsou pro zateplování ideální, neboť vám bude materiál při nanášení fasády zasychat naopak příliš rychle,“ radí Pavel Zemene, předseda Sdružení EPS ČR.

Čím natřít starou fasádu

Na opravu fasády použijte speciální fasádní nátěr s vláknem, který zabezpečí vyztužení mikropraskliny, aby do ní už nevnikaly zárodky řasy, prach ani voda.

Jak vybrat barvu okapů

Jak mohu sladit barvu okapů se střechou Existuje tak široká škála barev okapů, že je můžete snadno sladit se svou střešní krytinou. Nejlepšího efektu dosáhnete, když sladíte barvu okapů se střechou a fasádou. Mezi oblíbené barvy patří hnědá, grafitová a černá.

Čím natřít střešní tašky

ETERNAL na střechy je určen k údržbě střešní krytiny z vláknocementu, betonových a neglazovaných pálených střešních tašek a dřevěných šindelů na střechách se sklonem minimálně 10°. Je vhodný také k nátěrům asfaltových krytin.

Jak si zateplit být

Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.

Jak dlouho nechat schnout štuk

Po zaschnutí štuku se můžete pustit do malování

Na rozdíl od jádrové omítky štuk schne a zraje velmi rychle. Do výmalby stropů i stěn se tak můžete zpravidla pustit už po 24 hodinách od štukování.

Jak vyhladit štuk

Jakmile začne štuk na některých místech schnout a světlat, rozmyjte ho. Molitanový filc na hladítku namočte ve vodě a hlaďte s ním povrch stěny ve velkých kruzích. Tlačte méně na měkký a trochu více na tvrdší štuk, ale opatrně, ať si některá místa nevymyjete příliš.

Jakou tloušťku zateplení

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jak dlouho po penetraci

Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek.

Jakou penetraci pod fasádní barvu

Odpověď: Použití disperzní ( akrylátové) penetrace pod pod silikonovou fasádní bavru je možné, ale vhodnější a kvalitnější je použití silikonové penetrace např. Barlet penetrace silikon.