Jak nejlépe zateplit starý dům?

Jak zateplit starý kamenný dům

Výborné řešení na zateplení kamenného zdiva je použít paropropustnou tepelněizolační omítku v kombinaci s ochranným nátěrem, který dokáže celý dům chránit zvenku před vodou (nepropustí vodu ani vlhkost do zdiva), ale zároveň je paropropustný a z vnitřní strany dokáže ze zdiva vytáhnout přebytečnou vlhkost.

Jak nejlepe zateplit dům

Kontaktní zateplení fasády

Izolantem je v tomto případě minerální vata anebo pěnový polystyren. Vybraný materiál je napevno přichycen přímo na stávající fasádu. V současné době se k zateplení fasády používá mnohem více fasádní polystyren než minerální vata. Důvodem je jeho nižší cena a snazší opracovatelnost.
Archiv

Proč Nezateplovat starý dům

Patří sem také horší propustnost vodních par v porovnání se zdivem bez venkovního zateplení. Dům, jak se říká, nedýchá a častěji se uvnitř domu tvoří plísně. Příčin může být hned několik. Často se například začne zateplovat na ještě mokré obvodové zdivo, do kterého po dokončení hrubé stavby napršelo.

Jak zateplit starou fasádu

Jediným řešením je provětrávaná fasáda místo kontaktní izolace. Provětrávaná fasáda má mezi ve stěně zakotvenými držáky obkladu a izolační vrstvou vzduchovou mezeru. Nevýhodou provětrávané fasády je vyšší cena než v případě kontaktní izolace. Jaká tloušťka izolace je nejvhodnější, to musí spočítat odborník.

Jak zažádat o dotaci na zateplení domu

Jak požádat o dotaciVýhradně přes internet přes systém AIS SFŽP ČR pomocí tlačítka PODAT ŽÁDOST.Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací

Jak levné zateplit dům

Polystyren je jeden z nejlevnějších materiálu pro izolaci, stojí od 60 Kč. Náklady na izolaci domu se pohybují od 250 000 do 450 000 Kč nebo od 600 do 1 450 Kč za metr čtvereční. Zateplení polystyrenem je obvykle o 25 % až 50 % levnější než izolace pomocí minerální vaty.

Jakou fasádu na starý dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Co je lepší izolace vata nebo polystyren

Čím dál častěji se stává první volbou minerální vata. Oproti polystyrenu totiž vyniká svou nehořlavostí. Navíc účinně tlumí hluk, což je v městském prostředí obrovský bonus. Hlavním důvodem, proč u bytových domů zvolit minerální izolaci, je ale požární bezpečnost.

Kdo má nárok na dotaci na zateplení domu

O dotaci z programu Nová zelená úsporám mohou žádat majitelé či stavebníci rodinných a bytových domů z celé České republiky. Nově se program vztahuje i na osoby, které trvale bydlí v rekreačních objektech. O dotaci tedy mohou žádat jak fyzické osoby, tak právnické osoby či společenství vlastníků jednotek bytového domu.

Kdy mám nárok na dotaci

Kdy mám nárok na kotlíkovou dotaci Domácnosti s čistým příjmem, který nepřekročil v roce 2020 limit 170 900 korun (14 242 Kč na osobu a měsíc). Příjmy ostatních členů domácnosti, tedy osob bydlících společně se žadatelem, jsou průměrovány.

Co lépe izoluje vata nebo polystyren

Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.

Jak nejlépe zateplit podkroví

Podkroví je možné rovněž zateplit provedením foukané izolace z granulované nehořlavé kamenné vlny. Tento způsob zateplení se často využívá pro izolaci půdních prostor, šikmých konstrukcí, výplní stropů a jiných dutých míst, dělicích příček a sendvičových stěn, úzkých nebo hůře přístupných míst.

Jaká je nejlepší tepelná izolace

Tvrdá polyuretanová pěna je po vakuu nejlepším tepelným izolantem s hodnotou měřeného součinitele tepelné vodivosti λ = 0,020 – 0,023 W/(m·K). Mezi další výhody patří o obrovská tepelná odolnost a vysoká pevnost v tlaku.

Jak silnou vatu na zateplení

* Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm šedého fasádního polystyrenu. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm minerální vaty. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm tepelné izolace.

Jak požádat o dotaci na zateplení domu

Žádost lze podat výhradně prostřednictvím Agendového informačního systému SFŽP ČR, zkratka AIS. Vstoupit do něj můžete prostřednictvím odkazu PODAT ŽÁDOST.

Jak požádat o dotaci na výměnu oken

Jak zažádat o dotaciO dotaci z programu Nová zelená úsporám je nově možné požádat pouze online, a to na stránkách AIS SFŽP ČR.Pro vyplnění žádosti o dotaci na výměnu oken, budete potřebovat odborný posudek, je tedy nutné si najít spolehlivého odborníka, který tento posudek zpracuje.

Na co vše lze získat dotace

Na co vše lze dotaci využítVýstavba či nákup novostavby.Zateplení budovy.Zdroje tepla.Využití dešťové a odpadní vody.Zelená střecha.Fotovoltaika.Příprava teplé vody.Rekuperace.

Jak nejlevněji zateplit půdu

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jak zateplit střechu bez sundání střechy

Instalace izolace z podkroví je dokonalým řešením, když je potřebná další vrstva tepelné izolace, bez nutnosti zásahu do střešní krytiny. Velmi nízký koeficient lambda desek Thermano (λ=0,023 W/mK – čím nižší, tím lepší izolace) umožňuje výrazně zvýšit tepelnou izolaci budovy použitím nejtenčí možné vrstvy izolace.

Jak zateplit starou půdu

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jak správně izolovat starý dům

U starého domu je to zpravidla buď chemická forma hydroizolace, nebo podříznutí třeba diamantovým lanem. Jde také o to zjistit, jak je to ve skutečnosti s onou vzlínající vlhkostí. Ta by se měla měřit v dostatečné hloubce zdiva, na více místech v domě a nejlépe hned u podlahy. Obecně by neměla překročit 3 %.

Co je lepší než polystyren

Investoři se proto často ptají, který z nich si mají ideálně vybrat. Čím dál častěji se stává první volbou minerální vata. Oproti polystyrenu totiž vyniká svou nehořlavostí. Navíc účinně tlumí hluk, což je v městském prostředí obrovský bonus.

Kdo má nárok na dotaci na zateplení

Ptáte se, kdo má nárok na získání dotace Na získání dotace má nárok prakticky každý majitel, spoluvlastník nebo stavebník rodinného domu, který není zatížen exekucí či jiným závazkem vůči státu. To, že je dům financován hypotékou, stavebním spořením či podobným finančním produktem, nehraje roli.

Kdo má narok na dotaci na okna

Žadatelem dotace mohou být starobní důchodci, lidé pobírající invalidní důchod 3. stupně nebo ti, kteří od 12. 9. 2022 pobírali příspěvek na bydlení.

Jak zažádat o dotaci na zateplení

Vyplňte elektronickou žádost o dotaci

Žádost lze podat výhradně prostřednictvím Agendového informačního systému SFŽP ČR, zkratka AIS. Vstoupit do něj můžete prostřednictvím odkazu PODAT ŽÁDOST. Pokud nebudete žádost podávat sami, lze prostřednictvím tohoto systému zmocnit k jejímu vytvoření a podání jinou osobu.