Proč se říká šalina?

Co to znamená šalina

Což v přesném překladu do češtiny znamená "hovnová linka", ve volnějším překladu "posraná linka". Označení "Scheisse linie" se v hovorové řeči zkrátilo na "šalinie", až z toho nakonec vyšla "šalina".
Archiv

Jak se říká v Brně tramvají

Skoro každý ví, že tramvaji se v Brně říká šalina. Ale není to jediný výraz pro kolejové vozidlo s pantografem. V moravské metropoli ji říkají také třeba šmirgl. „Každá profese má svůj specifický slovník.
Archiv

Kde se říká šalina

V brněnském hantecu se tramvaji říká šalina (zkomolením německého slovního spojení elektrische Linie [elektryše línye] nebo ze slova schallen = znít, ozývat se, rozléhat se v souvislosti s častým užíváním výstražného zvonku) nebo šmirgl, naproti tomu v Ostravě se běžně užívá výraz tramvajka.

Proč je Brno špatně

Centrum Brna se vylidňuje

Stárnutí obyvatelstva, malý počet nově narozených dětí, mizerný stav školních budov, nedostatek hřišť, v létě moc horko a trvale málo zeleně. A pak špatné parkování, zatížení ulic centra Brna tranzitní dopravou a také množství brownfieldů a samozřejmě Cejl, kriminalita a nezaměstnanost.

Jak se říká tramvají v Praze

Já tramvaj, říká se u nás i šalina, socka, mastná tyč. Praha – tramvaj nebo socka.

Kdo vymyslel tramvaj

První taková tramvaj vyjela 26. listopadu 1832 v New Yorku a jejím autorem byl irsko-americký podnikatel John Stephenson. Druhým americkým městem, kde začala jezdit koňmi tažená tramvaj, se stal v roce 1835 New Orleans, který má tak nejstarší dosud fungující systém tramvají na světě.

Jak se anglicky řekne tramvaj

streetcar tramvaj (americká angličtina)(14881)
tram tramvaj(16741)
tramway tramvaj(AT:56834)

Proč je Praha lepší než Brno

Velmi důležitý je pro mě pocit bezpečí, který z Brna mám. Stávám se více a více místním a to mám velmi rád. Praha má možná více možností, ale dneska už je to všude dost podobné. A podle mě se lépe opravdu žije tady.

Co je lepší Praha nebo Brno

Najdete tu spoustu možností vyžití a zároveň město není tak rušné jako Praha. V okolí Brna je nádherná příroda, kam se dá bez probémů vyrážet na výlety, relaxovat i jít se učit. Brno je menší než Praha, je tu tedy méně bezdomovců, špíny, v ulicích se nemusíte prodírat davem, snáze se parkuje.

Jak se říká tramvají v Ostravě

Mezi ostravská pojmenování pro tramvaj patří tramvajka nebo lokalka.

Jak se řekne anglicky metro

underground podzemí; podzemní; metro(3724)
subway metro(4272)

Jak se anglicky řeknou hranolky

hranolky {pouze v množném čísle}

fries {mn. č.} Hranolky jsou považovány za zeleninu. French fries are considered a vegetable.

Proč bydlet v Praze

Město možností V Praze je doslova na dosah vše, co potřebujete pro spokojený život. Nejen proto, že je tu nejvíce pracovních příležitostí a možností ke kariérnímu rozvoji. Pražané mají nejvíce příležitostí seznámit se se svým vysněným životním partnerem nebo si najít přátele.

Co je větší Praha nebo Brno

Rivalita mezi Prahou a Brnem je odvěká. Je ale druhé největší město Česka opravdu tak špatné, nebo se v něm žije podstatně lépe než v tuzemské metropoli Nedávný žebříček společnosti Numbeo totiž zařadil Brno jak před Brusel nebo Londýn, tak i před Los Angeles, New Yorkem, ale hlavně před Prahu.

Proč žít v Brně

Oproti Praze je Brno vesnice, ve srovnání třeba s Pískem je to velkoměsto. A právě to je na Brnu nejlepší. Najdete tady všechny výhody bydlení ve velkém městě. Ať už hledáte pracovní příležitosti ve velkých firmách, kvalitní školy, nebo potřebujete každý den donášku jídla z jiné restaurace do 15 minut.

Proč bydlet v Brně

Zejména pro mladého člověka, toužícím po kariérním růstu, nabízí město rozšířené pracovní příležitosti. V Brně sídlí množství tuzemských, ale i zahraničních firem. Toto město zažívá dynamický rozvoj informačních technologií, a proto se mu často říká i "české Silicon Valley".

Jak se řekne anglicky taxi

taxi

Hlavní překlady
Angličtina Čeština
taxi, taxicab, taxi cab, cab n (hire cab) taxi m
I am trying to hail a taxi to take me to the city.
taxi⇒ vi (airplane: on runway) (letadlo na zemi) pojíždět, popojíždět ned

Jak se píše anglicky voda

1. 2. ( vodní útvar ) water , ( vodní plocha ) body of water pobřežní vody coastal waters po vodě ( cestovat ap .)

Jak se řeknou anglicky brambůrky

brambůrky {pouze v množném čísle}

potato crisps {mn. č.}

Jak se říká anglicky skříň

skříň

skříň ž
1. ( kus nábytku ) cupboard , ( AmE ) closet , ( šatní ) wardrobe , ( malá ) cabinet
2. ( bedna ap .) case , ( krabice ) box , ( kryt ap .) housing výkladní skříň shop window ( tech .) rychlostní skříň , skříň převodovky gearbox , gear case

Jaké je to žít v Praze

Město možností V Praze je doslova na dosah vše, co potřebujete pro spokojený život. Nejen proto, že je tu nejvíce pracovních příležitostí a možností ke kariérnímu rozvoji. Pražané mají nejvíce příležitostí seznámit se se svým vysněným životním partnerem nebo si najít přátele.

Jaký je život v Praze

V žebříčku nejlepších měst pro život, který každý rok zpracovává konzultační společnost Mercer, se Praha umístila až na 69. místě z celkových 231 měst z celého světa. V žebříčku se přihlíží k mnoha kritériím, jako je dostupnost služeb, občanská vybavenost, politická situace, kriminalita a mnoho dalších.

Jak objednat taxi anglicky

call a taxi = zavolat taxi. phone / ring for a taxi = zavolat taxi.take / get a taxi = vzít si taxi.order a taxi = objednat si taxi.hail a taxi heɪl= mávnout na taxík.

Co v angličtině znamená

(slovo ap.) co mean(značit) signify(značka ap.) stand for sthCo to slovo znamená

Co je to crisps

crisps {množné číslo}

brambůrky {m mn. č.} chipsy {m mn. č.}