Které moře omývá Turecko?

Jaké moře je u Turecka

Na západním okraji evropské části Turecka probíhá hranice s Řeckem a Bulharskem. U jižního pobřeží leží Kypr. Z jihu omývá břehy Turecka Středozemní moře, ze západu Egejské moře. Severní břehy Turecka omývá Černé moře.

Jaké moře je v Turecku v Side

Side (řecky Σίδη, Sidé) je město antického původu v jihoturecké provincii Antalya v okrese Manavgat ležící na jižním pobřeží Turecka u Středozemního moře asi 75 km východně od Antalye.

Jaké moře je na Turecké riviéře

Turecká riviéra se nachází na jihozápadě Turecka a omývají ji vody Středozemního moře (Egejská riviéra se nachází na západním pobřeží Turecka a omývají ji, stejně jako mnohé řecké ostrovy, vody moře Egejského).
Archiv

Co se nesmí v Turecku

Co se nesmí v Turecku

Je zakázán vývoz jakýhkoliv starožitných předmětů (za ty jsou považovány předměty starší 100 let). Je přísně zakázán dovoz drog, obchodování s nimi a i jejich užívání. Tresty jsou velmi přísné. Ve vojenských objektech, nádražích, letištích a u většiny mešit je zakázáno fotografovaní.

Kde je v Turecku nejkrásnější moře

Pláž Modrá laguna, Ölüdeniz

Nádhernou tyrkysovou zátoku, která se pravidelně umisťuje v žebříčku nejkrásnějších pláží světa, od moře odděluje úzká písčitá šíje. Modrá laguna patří mezi nejkrásnější a nejfotografovanější místa Turecka.

Jak se Turci chovají k ženám

Turci plně využívají svou fantazii a estetické cítění, nosí originální věci, rádi si s módou hrají a dělají to víc než dobře! Západní životní styl v Turecku velmi těsně koexistuje s tím tradičním. Ve většině oblastí země se tak lidé oblékají velmi stylově a podle žhavých trendů.

Kdy jsou trhy v Manavgatu

Manavgat leží asi 6 km od historického města Side. Toto obchodní město s 96 000 obyvateli pořádá každé pondělí trhy, které stojí za návštěvu.

Co se dá koupit v Turecku

Než vyjmenujeme seznam nejtypičtějšího sortimentu pro Turecko, každý turista by si měl uvědomit, že místní obchodníci jsou profesionálové a umí své zboží prodat. Základem nákupu je proto smlouvání. Chovejte se jednoduše tak, jakoby vám na koupi vůbec nezáleželo.

Kdy je nejlepší letet do Turecka

Sezóna je od května do října Oficiální turistická sezóna začíná v průběhu května. Počasí se ustálilo a trvalé deště nehrozí. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje u 25 °C. Červen je ideálním měsícem pro návštěvu Turecka.

Kdy se dá koupat v Turecku

Turecko je relativně teplá země, ale v zimě je chladno a běžně sněží. Koupání doporučuji od května do října.

Co se vyplatí koupit v Turecku

Co stojí za to si z Turecka dovéztKoberec. Plánujete-li větší nákupy, investice do koberců se jednoznačně vyplatí.Nazar. Symbol Turecka, na který narazíte všude.Keramiku. Repliky antických váz, hrnečky, vázy, dózičky, misky,…Kožené výrobky.Zlato a šperky.Starožitnosti.Čaj.Vodní dýmku.

Co za oblečení do Turecka

Co si vzít s sebou na dovolenouplavky, brýle na plavání, popř.opalovací krém, kosmetiku.sluneční brýle a klobouk nebo čepici (možno koupit na místě)čtení (ideálně knížku v češtině, kterou po přečtení můžete nechat v hotelové knihovničce pro další Čechy a Slováky)turistické průvodce nebo vytištěné tyto stránky.

Kde je v Turecku Pisecna pláž

Pláž Konyaalti (Antalya)

Zčásti ji tvoří šedavý písek, je však převážně oblázková, a tak ne zrovna ideální pro dlouhé procházky. Moře je nicméně čisté a láká k osvěžení.

Kde jsou v Turecku písečné pláže

20 kilometrů západně od Kaputasu je Patara, která je králem písečných pláží v Antalyi a Turecku. Lidé, kteří se táhnou 18 kilometrů nejdelší pláží v Turecku, nejsou jedinými návštěvníky, protože jemné zrnko písku vytváří dokonalou živnou půdu pro ohroženou želvu Karetu .

Jaké jsou v Turecku zásuvky

Elektrické napětí v Turecku je 220 V/ 50 Hz, zásuvky jsou stejného typu jako u nás a není potřeba používat adaptér.

Co nosí ženy v Turecku

Co se týče oblečení u žen, měly by mít zahalená ramena, kolena a zakryté vlasy šátkem. Muži by na sobě měli mít dlouhé kalhoty. Pokud se vám podaří navštívit mešitu právě v době modlidby, zůstaňte raději tiše stranou a v mešitě nefoťte, tak se vás místní všímat nebudou a vy s nimi nebudete mít žádný problém.

Čím se dá platit v Turecku

Jedna turecká lira se dělí na 100 kurušů. Platit můžete také eury i americkými dolary. Kreditní karty a šeky jsou ve většině lepších podniků akceptovány, ale na cestovní šeky dostanete ne příliš výhodný kurz. Peníze vyměníte v bance (bývají zavřené přes víkendy), na poště, v hotelu nebo cestovních agenturách.

Čím platit na dovolené v Turecku

Jedna turecká lira se dělí na 100 kurušů. Platit můžete také eury i americkými dolary. Kreditní karty a šeky jsou ve většině lepších podniků akceptovány, ale na cestovní šeky dostanete ne příliš výhodný kurz. Peníze vyměníte v bance (bývají zavřené přes víkendy), na poště, v hotelu nebo cestovních agenturách.

Kdy končí sezóna v Turecku

Sezóna je od května do října Oficiální turistická sezóna začíná v průběhu května. Počasí se ustálilo a trvalé deště nehrozí. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje u 25 °C. Červen je ideálním měsícem pro návštěvu Turecka.

Kdy nejezdit do Turecka

Teploty na pobřeží Rudého moře se v době podzimních prázdnin standardně pohybují stále okolo 30°C. Listopad – raději se Turecku (jeho pobřežním oblastem) v listopadu vyhněte, listopad zde na koupání v moři už vhodný není.

Jak draho je v Turecku

Obecně jsou ceny v Turecku porovnatelné s cenami v České republice. Levnějším regionem je východ a jihovýchod Turecka, dražším pak Istanbul a Středomořské pobřeží, kde jsou zvyklí na turisty. Ceny jídla v supermarketech jsou v průměru o něco vyšší než v Česku.

Kde je nejtepleji v Turecku

horké a suché středomořské klima, které zde v létě panuje a díky kterému se zde moře tak hodně prohřívá. Moře je nejteplejší na Turecké riviéře: Kemer, Antalya, Belek, Side, Alanya.

Jak na data v Turecku

Jak tedy na data v Turecku Nejlepším řešením je předplacená turecká SIM karta. Orientace v nabídce a nákup SIM karty nemusí být zcela jednoduchá záležitost, a proto jsme pro vás připravili přehled dostupných SIM karet s cenami, objemy dat a informacemi, jak je pořídíte.

Kde se nachází Turecko

EvropaAsie
Turecko/Kontinent

Turecká republika se rozprostírá v Malé Asii, menší částí v jihovýchodní Evropě. Hranice Turecka jsou tvořeny na severovýchodě s Gruzií, na východě s Arménií, Ázerbájdžánem a Íránem, a s Irákem a Sýrií na jihovýchodě. V evropské části tvoří hranice s Řeckem a Bulharskem.

Jaký jazyk je v Turecku

TurečtinaTurecko / Oficiální jazyk

V Turecku a turecké části Kypru je turečtina úředním jazykem, turecky však mluví i mnoho menšin po celém světě.