Co je to zkratka Ikr?

Co znamená zkratka Irk

Informace o zkratce 'IKR'

I know, right.
Archiv

Co je to zkratka PPL

PPL CZ s.r.o. (zkráceně PPL, též PPL Professional Parcel Logistic) je původně česká firma zabývající se expresní balíkovou a kurýrní přepravou, dále přepravou palet firem a jednotlivců. Vznikla v roce 1995 jako svazek sedmi regionálních dopravců.

Co znamená zkratka THB

Zkratka THB znamená „Temperature Humidity Bias“ Zkouška THB je standardem pro zrychlené zátěžové testování s ohledem na korozi a další degradační mechanismy řízené vlhkostí. Obvykle se používají 1000 hodinové testy při 85 °C a 85 % relativní vlhkosti (85/85).

Co je to zkratka

Zkratka je ustálený způsob zkrácení slova nebo sousloví. Nejčastěji se zkratky používají pro zápis často užívaných slov či ustálených spojení (r. 1945, p. Novák, nám., apod.)

Co je to zkratka Aš

Akciová společnost je právnická osoba, jejímž statutárním zástupcem je volené představenstvo (správní rada). Majetek je rozdělen na určitý počet akcií, původně vydaných s určitou nominální či emisní hodnotou.

Co znamená zkratka GLS

Obyčejně jde o označení stupňů výbavy (všichni ještě máme v paměti označování škodovek písmeny S, L – lux, Lx Glx). Dnes ta zkratka signalizuje, na jaký druh paliva vůz jezdí, kolik má motor ventilů a podobně.

Co znamená zkratka PPA

Zkratka PPA znamená Pay Per Action. Označuje druh internetové reklamy, kde inzerent platí za konkrétní akci jako je provedení nákupu nebo například registrace uživatele. PPA je obecné označení systému zaměřeného konkrétní složitější akce návštěvníků.

Co je zkratka Yw

YW – You're welcome

To je naše české „není zač“.

Co znamená zkratka O7

O7 – Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou.

Co to znamená slovo Lol

LOL může být: akronym fráze laughing out loud (směji se nahlas), lots of laugh (spousta smíchu) LOL (Laughing Out Loud) – francouzský film z roku 2008. LOL (film, 2012) – americký film z roku 2012.

Co to je GPT

GUID Partition Table (GPT) je v informatice standard pro popis členění pevného disku na oddíly. Nahrazuje starší tabulku MBR, která neumožňuje použít disk větší než 2 TiB. GPT je součástí standardu UEFI od firmy Intel, který by měl nahradit v IBM PC kompatibilních počítačích klasický BIOS.

Co je to TDI

Zkratka TDI je označení používané pro motory s přímým vstřikem nafty vybavené turbodmychadlem. Zkratka TDI z anglického Turbocharged Direct Injection označuje naftové motory s přímým vstřikem paliva vybavené turbodmychadlem.

Co je to zkratka STFU

Shut the fuck up! držet: Drž hubu!

Co je to zkratka Ig

Vznik. Instagram byl založen na podzim roku 2010, a jeho název vznikl spojením slov Instant Camera a Telegram. Tvůrci byli američtí podnikatelé, Kevin Systrom a Mike Krieger. Název měl za úkol být jednoduchý a co možná nejsnáze vyslovitelný, brzy se ale ujala zkratka IG, a to ještě v roce 2010.

Co je to zkratka PM

post meridiem (lat.) – odpoledne. V anglosaském počítání denních hodin doba od 12.00 do 23.59:59 evropského počítání. První polovina dne se označuje jako AM (ante meridiem).

Co je to zkratka ASF

Advanced Systems Format) je označení dnes již zastaralého audio a video formátu s uzavřeným kódem, který byl určen zejména pro streamování médií od společnosti Microsoft. V současnosti se formát ASF už prakticky nepoužívá a byl nahrazen výhodnějšími formáty, jako je například formát WMA (Windows Media Audio).

Co je to zkratka CS

Cervix score je číselné hodnocení zralosti děložního hrdla, jeho připravenosti k porodu. U těhotných vzbuzuje číslo CS velkou pozornost, přitom se mnohdy jedná o velmi nekonkrétní údaj, navíc na základě subjektivního hodnocení lékaře.

Jak se řekne česky WTF

Informace o zkratce 'wtf'

What The Fuck Slušný překlad: Co to sakra má být!

Co znamená zkratka ChatGPT

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) je chatbot spuštěný firmou OpenAI v listopadu 2022. Firma získala v roce 2023 světovou pozornost veřejným zpřístupněním prototypu chatbotu založeném na základním modelu GPT-3.5 (následovaném uzavřenou verzí GPT-4.0).

Co to je Chat bot

Chatbot (nebo také chatovací robot) označuje počítačový program, který je vytvořený za účelem automatizované komunikace. Odpovídá lidem na otázky na základě předem nadefinovaného scénáře, případně s přihlédnutím ke kontextu situace. Můžete se s ním setkat v různých aplikacích, e-shopech i hrách.

Co je to motor PD

Co je to PD Jedná se o zkratku systému vstřikování paliva (Pumpe-Düse, tedy čerpadlo-tryska), který používá u nových motorů koncern VW. V každém válci motoru je umístěno vysokotlaké čerpadlo poháněné společně s vačkovou hřídelí, kterou sdílejí se sacími a výfukovými ventily.

Co znamená 1.2 HTP

HTP je zkratka High Torque Performance. Volně přeloženo jde o motor s vysokým točivým momentem, samozřejmě vzhledem ke kubatuře. Ač se to možná nezdá, je tříválcová koncepce u maloobjemových motorů jasně výhodnější než čtyřválcová.

Co je to zkratka FB

FB – zkratka pro sociální síť Facebook. Například: "Jseš na FB

Co je to PM na Discordu

– Private Message = soukromá zpráva (neboli SZ) – možnost diskusního fóra či chatu, kdy můžete zaslat zprávu druhému uživateli, aniž by ji mohli číst ostatní uživatelé.

Co je úroková sazba PM

Zkratka p.m. pochází z latinského výrazu per mensem, který v češtině znamená za měsíc nebo měsíčně a označuje výši úrokové sazby u půjčky pouze za jeden měsíc. Jedná se tedy o měsíční úrokovou sazbu. Důležité tedy je při výběru půjčky neplést si standardní označení p.a.