Jak vypadají vyrážky?

Jak vypadá alergická vyrážka

Alergická vyrážka na obličeji může být způsobena různými faktory, jako jsou potravinové alergie, alergie na kosmetiku nebo alergie na roztoče. Projevuje se červenými pupínky, zarudlou, svědící a někdy i suchou kůží. Při alergické vyrážce na obličeji se mohou objevit i bolesti hlavy nebo nevolnost.
Archiv

Jak poznat vyrážku

V některých případech vyrážka do pár dnů zmizí, někdy je však nutné její léčbu konzultovat se specializovaným lékařem (dermatologem). Projevuje se zejména svěděním, zarudnutím, pupínky a puchýřky, případně červenými vřídky. Příčin vzniku kožní vyrážky může být pochopitelně velké množství.

Jak vypadá vyrážka ze stresu

Nejčastějším typem stresové vyrážky je kopřivka, tedy pupeny bílé nebo červené barvy, které vypadají jako kousance od komárů a stejně tak i svědí. Vyrážka ze stresu může mít také podobu ekzému, rosacey a lupénky. Stresová vyrážka se může objevit kdekoliv po těle i na obličeji.
Archiv

Kdy jít k lekari s Vyrazkou

Pokud se vyrážka prudce zhoršuje nebo se přidávají jiné problémy, jděte raději hned k lékaři. Především se poraďte s praktikem, ten rozhodne, zda máte jít k odbornému lékaři. U dětí raději neváhejte, u nich jsou častější infekční nemoci nebo hrozí, že se projevila alergie.

Jak zklidnit vyrážku

Tady je pár tipů, jak zklidnit pokožku:Ochlaďte postiženou část těla a oblékněte si volné pohodlné oblečeníAplikujte termální vodu ve spreji.Posilte ochranu pokožky hydratačním hypoalergenním přípravkem.Používejte pouze hypoalergenní make-up.

Jak dlouho trvá vyrážka

může trvat až 6 týdnů (akutní kopřivka) nebo déle než 6 týdnů (chronická kopřivka). V některých případech akutní kopřivky se mohou objevit doprovodné příznaky, jako je horečka, celková malátnost, gastrointestinální poruchy, bolesti kloubů.

Jak dlouho se leci vyrážka

Akutní kopřivka trvá až několik týdnů, pokud však přetrvává déle než 6 týdnů, jedná se už o kopřivku chronickou. Ta vypadá na pohled stejně jako akutní forma, ale jen zřídkakdy je vyvolaná alergií, nejde tedy o alergickou vyrážku.

Jak se co nejrychleji zbavit vyrážky

Léčba vyrážky/kopřivky

Při výskytu by měla být nejprve použita antihistaminika. Ty jsou dostupné v lékárnách bez lékařského předpisu. Pokud kopřivka přetrvává i přes jejich užívání, měli byste navštívit lékaře.

Co delat s vyrážkou

Alergická vyrážka

Nejdřív vás začne intenzivně svědit a červenat kůže, následně mohou přijít na řadu otoky, puchýře a mokvání. Pokud se u vás takováto alergická reakce objevila poprvé, je na místě navštívit alergologa, který s přesností určí, co vyrážku způsobuje.

Co zpusobuje vyrážku

Příkladem může být plenková dermatitida nebo kousnutí hmyzem. Vyrážka většího rozsahu je obvykle spojena s příčinou, která postihuje celé tělo, jako například v případě spalniček a neštovic. Vyrážky u malých dětí bývají poměrně častým příznakem virových či bakteriálních onemocnění.

Jak zastavit vyrážku

K tomu nejlépe poslouží antihistaminika, léky proti alergiím, které blokují působení histaminu (látky vyvolávající alergickou reakci), a tím mírní nepříjemné projevy kopřivky. Pro děti dostupné i ve formě kapek. Svědivou pokožku v okolí pupenů či puchýřků je dobré potřít mastí či gelem, který zmírní svědění.