Jak bezpečně nakupovat na bazaru?

Jak nakupovat bezpečně na internetu

12 tipů, jak bezpečně nakupovat na internetuPřipravte na nákupy svá zařízeníZůstaňte u prověřených obchodůPoužívejte unikátní hesla.Dávejte si pozor na málo uvěřitelné nabídky.Nakupujte raději z počítače než z mobilu.Pozor na nabídky, které brzy končíNenakupujte přes veřejné Wi-Fi sítě

Jak funguje Bazoš

Bazoš je největší český inzertní server, na kterém si můžete bezplatně podat inzerát. Služba ale neposkytuje hromadnou inzerci internetových obchodů. Zaměřuje se spíše na širokou veřejnost. Inzeráty jsou všeho druhu, nejčastěji se týkají aut, potřeb pro děti, potřeb pro dům a zahradu, realit a prodeje zvířat.

Jak Odpovědět na inzerát Bazoš

Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení. Nezapomeňte uvést, že chcete být informováni o učiněných opatřeních. Na stránkách Bazoš.cz napište inzerentovi negativní hodnocení, kde prosím popište co přesně se Vám stalo.

Jak inzerovat na sbazar

Vkládání inzerátů je tak možné nejen přes stránku Sbazar.cz v prohlížeči, ale i v naší mobilní aplikaci. Využívání robotů, automatických skriptů či aplikací třetích stran není povoleno, v takovém případě se navíc vystavujete riziku krádeže identity. Každý inzerát musí splňovat pravidla inzerce.

Na co si dát pozor na internetu

Ujistěte se předtím, než si z internetu stáhnete jakýkoliv obsah, že je URL adresa stránky napsána správně, bez překlepů a na jejím začátku je „https“. Věnujte pozornost příponě stahovaného souboru. Pokud si stahujete film nebo seriálový díl, v žádném případě by se nemělo jednat o soubor ve formátu .exe.

Co je online obchod

To, že si přes Internet můžeme koupit zboží typu: knížky, květináče, hračky pro děti, nábytek, hodinky, CD nosiče a podobně už v podvědomí máme delší dobu.

Kdo vlastní Bazoš

Zakladatel a majitel inzertního serveru je Radim Smička. Před vznikem inzertního serveru založil a provozoval informační web o hardwaru, kde na žádost přátel přidal v roce 2003 do své nabídky i inzerci PC komponent.

Kde inzerovat

Kde inzerovatVlastní kariérní stránky (klidně jednoduchá landing page)Pracovní portály.Linkedin Jobs a hiring "kolečko" a příspěvky ve feedu.Sociální sítě – Instagram, Twitter, Facebook, Youtube a dalšíSkupiny na LinkedIn nebo na Facebooku.

Jak fungují podvody na Bazosi

Zašle prodejci odkaz na platební bránu, přes kterou má obdržet platbu za prodávané zboží. Pokud prodejce na tuto nabídku kývne, nabere celý podvod rychlý spád. Po kliknutí na odkaz je prodejce přesměrován na falešnou webovou stránku, kde zadává údaje ze své platební karty nebo dokonce k bankovnímu účtu.

Jak fungují podvody na bazarech

Vystupují tak, aby si oběť myslela, že je to zájemce o zboží, které jste nabízeli nebo ještě nabízíte na inzertních portálech typu Bazoš, Sbazar, Facebook Market a jiné. Oběť je často kontaktována prostřednictvím služeb Messenger nebo Whatsapp a informována, že má dotyčná osoba zájem o některé vaše zboží.

Kde inzerovat zdarma

Existuje samozřejmě mnoho serverů, kde lze nemovitost inzerovat zdarma. Jako příklad uvedu hyperinzerce.cz, bazos.cz, nebo annonce.cz. Jelikož tyto stránky využívají i realitní kanceláře/makléři, mohu zodpovědně říct, že odezva na zveřejněné nabídky je mizivá.

Jak má vypadat inzerát

Nejlepší kombinace je uveřejněná cena, fotografie a dobrý název inzerátu," uvádí Michal Pich, ředitel realitních serverů realitycechy.cz a realitymorava.cz. Samotný obsah inzerátu by měl obsahovat na jedné straně všechny důležité informace, na druhé straně by vše mělo být maximálně stručné a jasné.

Jaké je nebezpečí na internetu

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.

Jak se chovat bezpečně na sociálních sítích

10 tipů pro bezpečné sociální sítě Nastavte si silné a jedinečné heslo. Nastavte si dvoufázové ověření. Neuvádějte veřejně své osobní údaje. Nevěřte všemu, co na sociálních sítích vidíte. Dávejte si pozor, s kým se na sociálních sítích spojíte. Nesdílejte vše, co vás napadne. Nastavte si soukromí.

Jak funguje e shop

Když si ve vašem e-shopu zákazník objedná zboží, objednávka přijde rovnou dodavateli. Ten s odesláním počká, dokud mu za zboží nezaplatíte. Jakmile mu požadovanou částku (zpravidla velkoobchodní cenu) uhradíte, pošle balík vaším jménem zákazníkovi.

Proč lidé nakupují online

Výhody nakupování zboží a služeb na Internetu

Nižší cena zboží zakoupeného na Internetu je dána tím, že prodejce nemá velké náklady na pronájem prostorů, ušetří na platech zaměstnanců a na dalších nezanedbatelných položkách. Proto si může dovolit nabídnout zboží za mnohem nižší cenu, než v kamenných obchodech.

Co se nejvic prodava na Bazosi

A co se u vás prodává nejvíce Auta, veškeré věci po dětech a nábytek.

Kde nahlasit podvodne číslo

Pokud Vás shora naznačeným způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte se rovněž obrátit na tísňovou linku Policie České republiky na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

Jak fungují podvody na internetu

Podvodníci na internetu využívají nepozornosti a neznalosti lidí, díky které od nich získávají citlivé nebo osobní údaje. Samozřejmě je nejvíce zajímají údaje o platební kartě a bankovním účtu, ale ani ostatní osobní data nejsou k zahození a dají se většinou zpeněžit nebo jinak zneužít.

Jak dostat peníze zpět od podvodníka

Podejte trestní oznámení na Policii České republiky. Možná si řeknete, že se jedná jen o malou částku, např. 400 Kč, ale když si ji vynásobíte např. 30 podvedenými lidmi, dostanete se na částku 12 000 Kč, kterou podvodník získal.

Jak funguje spoofing

Spoofing znamená, že u příchozího hovoru vidíte známé telefonní číslo, ve skutečnosti ale volá někdo cizí a pouze se maskuje za někoho jiného. Útočníci dokážou napodobit jakékoliv telefonní číslo a z něj vám zavolat, tedy třeba i číslo banky.

Kde nejlepe inzerovat

1) inzerujte na realitních serverech

Ty nejznámejší jsou Sreality.cz, Reality.idnes.cz a Realitymix.cz. Z praxe vím, že když inzerát vložím na jiné servery, tak se mi vždy ozvou zájemci pouze z těchto tří. Samozřejmě, pokud máte možnost, dejte inzerát i na všechny ostatní.

Jak zadat inzerát na Bazoši

Nový inzerát můžete vložit z jakékoliv stránky inzertního serveru po kliknutí na odkaz Přidat inzerát, který najdete vpravo nahoře. Dále zvolíte sekci, do které Váš inzerát spadá, tzn. pokud např. inzerujete počítač nedávejte ho do sekce Nábytek.

Co musí být v inzerátu

Aby inzerát nejen oslovil správné uchazeče, ale aby jim poskytl i všechny potřebné informace, měl by obsahovat následující položky:název firmy a popř.název pracovní pozice.popis pracovní náplněvelikost úvazku.požadavky na kandidáta / kandidátku.co firma nabízí (benefity, bonusy)

Kam Vyvesit inzerát

Máte několik možností, kam umístit svůj inzerát. Nejnavštěvovanějšími portály jsou jobs.cz, prace.cz, moje.kariera.cz, sprace.cz. Prakticky 80 % uživatelů využívá portál jobs.cz a prace.cz, a proto, pokud chcete oslovit nejvíce uchazečů, je nejlepší umístit inzerát na jeden z těchto portálů.