Jak polozit venkovni betonovou dlažbu?

Jak správně položit betonovou dlažbu

Dlaždice se pokládají do podloží z kamenné drtě podobně jako zámková dlažba, lepením na betonový podklad nebo na plastové terče. Při plánování je třeba mít na paměti, že vzhledem k jejich malé tloušťce jsou určeny pouze pro pochozí plochy (chodníky, terasy, balkony atd.)

Jak položit venkovní keramickou dlažbu

Do výšky 20 cm nasypeme štěrk o velikosti 8–16 mm a vrstvu opět zhutníme. Druhá vrstva podloží: V druhé vrstvě nasypeme jemnější štěrk o velikosti 4–8 mm do výšky cca 5 cm. Vrstvy štěrku by měly mít stejnou výšku. Příprava podkladu: Štěrk rovnoměrně rozhrneme stahovací latí a již nehutníme.
Archiv

Co pod venkovni dlažbu

Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.
Archiv

Co položit na starou venkovní dlažbu

Pokud máte na podlaze starou dlažbu a toužíte po její nahrazení dřevěnou podlahou, ale nemáte čas a prostředky, máme pro vás perfektní řešení. Místo toho, abyste starou podlahu bourali, můžete na ni položit vinylové panely imitující dřevo a vytvořit tak zcela nové aranžmá interiéru.

Jak položit venkovní kamennou dlažbu

Před pokládkou kamenné dlažby je vhodné zpracovat kladečský plán dlažby, který ušetří materiál i čas. Následně použijte flexibilní lepidlo Stonelep a výšku zubu 10mm. Po položení dlažby se zaspáruje – částečně nebo celoplošně a po kompletním očistění a odstranění nečistot se dlažba impregnuje proti vodě a mastnotě.

Co pod betonovou dlažbu

Na začátku je samozřejmě nutné sejmout svrchní vrstvu půdy a důsledně zhutnit terén pod dlažbou. Poté přichází na řadu podklad – nejdříve hrubší štěrk či štěrkodrť a poté drobný štěrk frakce (hrubosti) 4 – 8 mm. Celkově by měla být vrstva podkladu silná 100 – 150 mm, přičemž vrstva jemného štěrku 30 – 50 mm.

Jak polozit dlažbu venku

Samotné pokládce venkovní dlažby předchází rozprostření štěrkového kladecího lože frakce 4 – 8 mm. Výška lože musí být 5-6 cm. Pokud realizujete projekt chodníku, stáhněte štěrk do roviny pomocí latě, která se opře o obrubníky. Štěrkové lože musí být lehce načechrané a mít spád směrem mimo okolní budovy.

Jak lepit betonovou dlažbu

V případě, že máme dlaždice nebo kameny o menší síle, je vhodnější pokládka tzv. mokrou cestou a to většinou lepením na betonový armovaný podklad. Ten by ale měl být bezvadně rovný. Pokud není, musíme ho nejdříve vyrovnat stavebním lepidlem či venkovní cementovou stěrkou a až poté lepit jednotlivé dlaždice.

Jaký štěrk pod betonovou dlažbu

Skladba pod zámkovou dlažbu a její provedení závisí především na stávajícím podloží a na budoucím účelu. Obecně je doporučeno pro pěšinky volit podklad o celkové výšce 25-30 cm, pro příjezdové cesty a stání aut 35-40 cm. V obou případech je třeba použít šterkodrť s frakcí 0-32, případně 0-63 mm.

Jak řezat betonovou dlažbu

Diamantové kotouče jsou určeny na řezání zámkové a betonové dlažby různých kvalit a vyzrálostí. Diamantové kotouče s patentovanými segmenty řady EXTREME disponují vyšší rychlostí řezu a prodlouženou životností. V nabídce jsou také diamantové kotouče na dlažbu se sníženou hlučností (SILENCIO).

Jak obnovit betonovou dlažbu

Aplikace čističe příjezdových cest Xtreme na zámkovou dlažbu

Zředěný roztok čističe Xtreme (1:1 s vodou) nanesete na mokrý povrch pomocí zahradní konvice nebo postřikovače a necháte 60 minut působit. Následuje oplach povrchu čistou vodou a vaše zámková dlažba je vyčištěná a připravená na případnou aplikaci impregnace.

Čím lepit betonovou dlažbu

SikaBond T8 je vodotěsné lepidlo určené k celoplošnému lepení obkladů. Především je vhodné na staré obklady, beton, maltu a dřevo.

Jak nalepit venkovní dlažbu

V případě, že máme dlaždice nebo kameny o menší síle, je vhodnější pokládka tzv. mokrou cestou a to většinou lepením na betonový armovaný podklad. Ten by ale měl být bezvadně rovný. Pokud není, musíme ho nejdříve vyrovnat stavebním lepidlem či venkovní cementovou stěrkou a až poté lepit jednotlivé dlaždice.

Čím natřít betonovou dlažbu

Mezi nejtvrdší a nejodolnější nátěrové hmoty vhodné i pro aplikace v exteriéru patří dvousložkové polyuretanové nátěrové hmoty jako jsou Telpur S200 nebo Telpur T300, které Vám v našich prodejnách mohou namíchat na různé odstíny podle ČSN i RAL . Podkald musíbý dobře očištěn, odmaštěn a suchý.

Jak lepit venkovní dlažbu

Lepení disperzním lepidlem

Jen se nehodí pro lepení dlaždic v exteriéru. Na lepení dlažby z přírodního kamene, kameniny i keramiky, na podklady, které se snadno deformují nebo jsou jinak neobvyklé, je vhodné použít cementový flexibilní tmel.

Jak na venkovní dlažbu

Samotné pokládce venkovní dlažby předchází rozprostření štěrkového kladecího lože frakce 4 – 8 mm. Výška lože musí být 5-6 cm. Pokud realizujete projekt chodníku, stáhněte štěrk do roviny pomocí latě, která se opře o obrubníky. Štěrkové lože musí být lehce načechrané a mít spád směrem mimo okolní budovy.

Čím řezat venkovní dlažbu

Keramickou dlažbu můžete řezat ruční úhlovou bruskou (flexou) nebo elektrickou, vodou chlazenou pilou. Nejhezčího a nejpřesnějšího řezu dosáhnete právě s elektrickou pilou. Okraje dlaždice budou rovnoměrné a nebudou vyžadovat obroušení.

Čím se dá řezat beton

Univerzálně na prostý beton vyzrálý i nevyzrálý fungují spolehlivě diamantové řezné kotouče řady SE-WM, o kterých se zmíníme v dalším odstavci. Levnou variantou na řezání nevyzrálých betonových výrobků bez tvrdých příměsí je pak například diamantový kotouč SE-W, který je velmi oblíbený kotouč na ztracené bednění.

Jak vycistit venkovni betonovou dlažbu

Betonové dlažby lze velmi snadno vyčistit jednoduchou směsí sody s vodou. Poté, co z dlažby odstraníte uvolněné nečistoty, například listí, smíchejte 80 až 120 gramů sody s 10 litry horké vody a roztok sody naneste na dlažbu.

Čím impregnovat betonovou dlažbu

Smartseal nabízí ochranné a impregnační nátěry na zámkovou dlažbu, které pomáhají předcházet růstu plevele a chrání ji před ropnými skvrnami. Impregnační nátěry Smartseal jsou vhodné pro většinu typů zámkových dlažeb.

Proč flexibilní lepidlo

Primární účel flexibilních lepidel je vyrovnání smykového (tangenciálního) napětí vyvolaného různou teplotní roztažností keramiky a podkladu na bázi cementu. Lidově řečeno se při změnách teplot beton a keramika různě smršťuje či roztahuje, a to má za následek pnutí v lepidle na obklady.

Jak obarvit betonovou dlažbu

Nově položená betonová dlažba by měla být ošetřena Impregnačním nátěrem Smartseal, který chrání a stabilizuje spárovací písek, zintenzivňuje barevnost povrchu a zvyšuje odolnost proti oděru. Všechny materiály jsou v souladu s normou ISO9002 pro zajištění kvality.

Čím lepit dlažbu na beton

V drtivé většině případů obkládání a lepení využijete standardní lepidla na cementové bázi. Pokud to umístění dlažby vyžaduje, vybírejte flexibilní mrazuvzdorná a voděodolná lepidla. Pro hladké povrchy a intenzivně namáhaná místa je možné zvolit některé z disperzních lepidel.

Jak řezat dlažbu aby nepraskla

U řezání dlaždic je nutné rovnoměrně narušit povrch s glazurou. Dlaždice se vloží do řezačky, naměří se potřebná vzdálenost pomocí úhelníku a poté se nařízne. Díky tomu je jednoduché dlaždici rozlomit bez toho, aniž by se poničila.

Jak řezat venkovní dlažbu

Bruska nebo pila Keramickou dlažbu můžete řezat ruční úhlovou bruskou (flexou) nebo elektrickou, vodou chlazenou pilou. Nejhezčího a nejpřesnějšího řezu dosáhnete právě s elektrickou pilou. Okraje dlaždice budou rovnoměrné a nebudou vyžadovat obroušení.