Kdy jezdí fofr?

Kdy jezdí Toptrans

Naprostá většina zásilek je doručena určeným příjemcům mezi 9:00 a 14:00. K rozvozu používáme vozidla s nosností od 0,5 do 6 tun; na přání zákazníka můžeme zajistit i doručení vozidlem se speciální výbavou – elektrickým zdvihacím čelem.
Archiv

Co je kusová zásilka

Kusová zásilka je taková zásilka, která samostatně efektivně nevyužije přepravní parametry silničního nákladního vozidla a je možné ji přepravovat společně s jinými podobnými zásilkami jedním vozidlem. Pro mezinárodní přepravy kusových zásilek byl vytvořen velmi efektivní systém tzv. sběrné služby.

Jak vybrat dopravce

Při výběru dopravce je také nutné zvážit, jaké typy zásilek je schopný převážet. Některé společnosti se zabývají pouze převozem zásilek standardizovaných rozměrů, jiné jsou schopné přepravit také nadrozměrné zásilky, zásilky s dlouhými profily či palety do určitého limitu.

Jak nejrychleji poslat balík

PRIORITNÍ způsob – urychlí doručeníNa dopis (Obyčejné psaní) nalepte známku příslušné hodnoty (např.Při podání na poště stačí u přepážky uvést, že chcete dopis odeslat PRIORITNĚ.Doručíme zpravidla hned následující pracovní den.

Jak poslat balík nad 50 kg

Službou XXL Zásilka nabízíme přepravu zásilek od nejmenších (od 30 kg, či 50 kg) až po nadměrný náklad do objemu 2 500 kg. Vaši zásilku doručíme následující pracovní den od jejího podání. Jedná se o velmi efektivní způsob, jak poslat těžce manipulovatelné, objemné zásilky.

Jak poslat přes Toptrans

Možnosti objednání přepravyZákaznický program – vhodný pro pravidelné přepravy, pro přístup kontaktujte obchodního zástupce příslušného depa.E-mailem kontaktujte vaše depo, využijte zasilatelský příkaz.Osobně na naší pobočce.

Co je to dopravce

Dopravce je zkrácený výraz pro provozovatele, který provozuje svoji činnost na obchodních cestách a který je často rovněž vlastníkem dopravního prostředku, ať už v dopravě silniční (na pozemních komunikacích), drážní (na dráhách železničních, tramvajových, trolejbusových nebo lanových), letecké nebo vodní.

Co znamená přeprava

Přeprava je pojem pro cílevědomé přemístění osob, nákladu či zvířat dopravními prostředky z místa A do místa B po dopravních komunikacích za účelem zisku. Je produktem dopravy. Vykonavatelem přepravy je dopravce, objednavatel se nazývá přepravce. Ten s dopravcem uzavírá přepravní smlouvu.

Který dopravce je nejlepší

Jedničkou na trhu je i společnost FedEx, která působí kromě Evropy na kontinentech Ameriky, Afriky, Asie a indického subkontinentu. V ČR nabízí služby jak vnitrostátní tak mezinárodní, hlavně expresní přepravu balíků.

Co je lepší DPD nebo GLS

Pokud se podíváme na ceny balíků odesílaných soukromě a jednorázově, cenově vychází nejlépe přeprava s GLS, na druhém místě je pak DPD. GLS má vcelku slušnou síť parcelshopů, jak jsme zmiňovali dříve, přičemž osobní podání a vyzvednutí v parcelshopu je přirozeně levnější než vyzvednutí kurýrem u vás doma.

Jak dlouho trvá doručení balíku

Srovnání přepravců aneb s kým poslat balík do zahraničí

Služba (přepravce) Doba doručení Nevýhoda
Shipex 3-5 dnů
Balík do zahraničí 3-5 dnů
Pošli snadno 4-6 dnů
DHL 2-5 dnů pouze osobní podaní na DHL pointu, vysoká cena

Jak funguje fofr

Každá zásilka musí být označena přepravní etiketou s čárovým kódem. Jestliže FOFR využíváte jednou za čas, vytiskne etiketu náš pracovník a při převzetí zboží ji nalepí. Pokud posíláte větší množství zásilek, je pohodlnější, když si etikety sami vytisknete z našeho systému.

Co kdyz Nevyzvednu zasilku DPD

Dále je příjemce informován při doručení zásilky do výdejního místa v přípaadě, že si příjemce zásilku nevyzvedne do 4. dnů od naskladnění, tak je informován o blížíčím se vrácení zásilky odesílateli.

Jak poslat těžký balík

Česká pošta a služba Nadrozměrný balík

Česká pošta nabízí službu Nadrozměr. Ta přepraví balíky až do 850 kg do druhého pracovního dne. až 50 000 Kč zahrnuta v ceně poštovného. Zásilky do 50 kg nesmí přesáhnout tyto rozměry: délku 250 cm, výšku 180 cm a šířku 180 cm.

Jak poslat balík nad 50kg

Službou XXL Zásilka nabízíme přepravu zásilek od nejmenších (od 30 kg, či 50 kg) až po nadměrný náklad do objemu 2 500 kg. Vaši zásilku doručíme následující pracovní den od jejího podání. Jedná se o velmi efektivní způsob, jak poslat těžce manipulovatelné, objemné zásilky.

Jak poslat paletu

Jak zabalit paletyPoužívejte pouze palety v dobrém stavu.Zvolte vhodnou velikost palety, aby zboží na paletě nepřesahovalo přes okraje palety.Zboží na paletu rozložte rovnoměrně.Pro zpevnění celé palety použijte kartonový obal.Používejte kvalitní smršťovací fólii, abyste zabránili uvolnění nákladu.

Co to je kabotáž

Kabotáží je vnitrostátní přeprava pro cizí potřebu dočasně provozovaná v hostitelském státě, tj. dočasné provádění vnitrostátní přepravní služby v rámci jiného státu, aniž by tam měl podnikatel v silniční nákladní dopravě sídlo nebo byl jinak usazen.

Jaký je rozdíl mezi dopravou a přepravou

PŘEPRAVA = výsledek dopravy (přeprava nákladu (materiálu, surovin včetně plynu, kapalin) a/nebo přeprava osob). Osoba, která si u dopravce objednává přepravu zásilky (tj. SLUŽBU), je nejčastěji nazývána přepravce.

Co je lepsi GLS nebo PPL

Nejlevnější přepravci

Nejlépe tedy vychází přepravci GLS, pak DPD, to ale nemá síť podacích a výdejních míst. I PPL samozřejmě nabízí lepší cenu balíků do/z parcelshopu, a protože jich nasmlouvaných skutečně hodně, má velkou konkurenční výhodu.

Kdo je to Prepravce

Osoba, která si u dopravce objednává přepravu zásilky (tj. SLUŽBU), je nejčastěji nazývána přepravce. „Dopravce definujeme jako provozovatele (dopravy či dopravních prostředků), mnohdy zároveň vlastníka dopravních prostředků; může však být jen jejich nájemcem (např. u finančního leasingu apod.).

Jak poslat zásilku přes DHL

Nově jsme upravili možnost online objednávky z pohodlí domova, zákazník si celou přepravu může objednat online, zaplatí online a vytiskne si přepravní štítek. Balíček s vytištěným štítkem odnese na jemu nejbližší místo, které si najde na DHL mapě na webu. Těchto míst je přes 400.

Kdy chodí pošta

Dopisy v ekonomickém režimu ČP doručí nově zpravidla nejpozději do tří pracovních dnů po dni podání namísto současných dvou. Díky této změně bude zachována potřebná efektivita listovní doručovací sítě, která pokrývá celé území ČR.

Kdy pošta doručuje

Ve všední dny doručujeme mezi 8:00-16:00 hodinou. V případě uložení zásilky na poště je možné balík vyzvednout bez nutnosti prokazovat totožnost. Stačí předložit kód pro vyzvednutí, který adresát nalezne v SMS nebo e-mailovém avízu.

Jak dlouho trvá doručení DPD

Garantované doručení do 12:00 následující pracovní den po celém území ČR. Příjemci zásíláme oznámení o doručení e-mailem 1 den předem. Pojištění do 50 000 Kč v ceně přepravy. Až 3 pokusy o doručení.

Co je lepší GLS nebo DPD

Pokud se podíváme na ceny balíků odesílaných soukromě a jednorázově, cenově vychází nejlépe přeprava s GLS, na druhém místě je pak DPD. GLS má vcelku slušnou síť parcelshopů, jak jsme zmiňovali dříve, přičemž osobní podání a vyzvednutí v parcelshopu je přirozeně levnější než vyzvednutí kurýrem u vás doma.